16:38

ZVEZDA NA KORAK OD TITULE! Crveno-beli i drugi put pobedili FMP

Košarka

Košarkaše Crvene zvezde još jedna pobeda deli od osvajanja nove šampionske titule

Crveno-beli su savladali FMP i u drugoj utakmici finala plej-ofa Superlige u Železniku sa 68:62, pa vode 2:0 u pobedama.

Za odbranu titule nedostaje im još jedan trijumf, a prilika će biti 11. juna, kada će se igrati treća utakmica.

Najbolji igrač druge utakmice bio je Džejms Feldin, koji je ubacio 24 poena, dok je Alen Omić ubacio 15. U timu iz Železnika prednjačio je Dragan Apić sa 14, dok je Nemanja Nenadić postigao 12 poena.

Crvena zvezda je tri godine zaredom prvak Srbije, dok FMP nikada do sada nije osvajao ovaj trofej.

FMP BEOGRAD - CRVENA ZVEZDA 62:68 (20:10, 14:29, 16:18, 12:11)

Dvorana: u Železniku.

FMP: Odžo 3, Nenadić 12, Pot 2, Bursać 4, Simanić 11, Đoković 9, Simeunović, Jeremić 3, Šarlija, Apić 14, Hemfirs, Radovanović 4.

CRVENA ZVEZDA: Ročesti 5, Lazić 7, Omić 15, Dobrić 7, Davidovac 7, Antić 1, Kešelj, Čović 2, Jovanović, Lesor, Radanov, Feldin 24.

Kraj, rezultat je ostao nepromenjen: pobeda Crvene zvezde 68:62.

Šest razlike minut pre kraja - 68:62.

Tesno se igra u završnici, koš za koš, Zvezda čuva vođstvo od pet poena - 67:62.

Tačno pet minuta pre kraja Zvezda ima četiri poena prednosti - 60:56.

Tri i po minuta igre Zvezda bez poena u četvrtoj deonici!

Četiri poena Bursaća na startu poslednje četvrtine, FMP se primakao na 57:54.

starsport

Treća četvrtina:

Uspeo je FMP u finišu da smanji zaostatak na sedam poena pred poslednji 10 minuta - 50:57.

Nastavlja se serija Crvene zvezde, koja je prvi put došla do dvocifrene prednosti - 50:38. Feldin je za sada ubacio 21 poen.

Odgovor Zvezde 5:0, uz trojku Ročestija, koji donosi ponovo opipljivu prednost šampionu - 44:38.

Četiri poena "pantera" na startu trećeg kvartala meča za 38:39.

starsport

Druga četvrtina:

Najefikasniji posle 20 minuta igre su Apić sa osam poena u timu FMP-a i Feldin sa čak 18 poena kod Zvezde.

Ide šampion na odmor sa pet poena prednosti - 39:34.

Preokret Zvezde u Železniku! Ročesti je pogodio za 33:31 za crveno-bele.

Poenima Džejmsa Feldina Zvezda je prišla na dva poena zaostatka na 3:20 pre kraja četvrtine - 29:27.

Drže "panteri" prednost na polovini druge četvrtine. Odžo je sa iskorišćena dva penala doneo vođstvo od 27:20.

Đoković i Apić na jednoj, a Antić i Feldin na drugoj strani precizni u minut i po druge četvrtine - 24:14.

starsport

Prva četvrtina:

Nenadić sa šest poena je najefikasniji.

Serijom 10:2 FMP je stekao lepih 10 poena prednosti na kraju prve četvrtine.

Skoro minut i po bez koša, a taj prazan hod prekida Đoković - 12:8.

Vraća se Zvezda, smanjuje na 10:8, Davidovac je trojkom umanjio prednost domaćih.

Bolje je FMP otvorio meč, vodi 8:3 posle četiri minuta igre, a Nenadić je postigao šest poena.