12.06.2019

21:43

(VIDEO) ZAGORAC JUNAK PARTIZANA! Crno-beli u poslednjem napadu do pobede i izjednačenja u seriji!

Košarka

Košarkaši Partizana pobedili su Crvenu zvezdu u drugom meču finalne serije sa 73:72 (17:9, 19:20, 13:24, 24:19) i to trojkom Radeta Zagorca u poslednjem napadu za 1:1 u finalnoj seriji

Ekipa Andree Trinkijerija uspela je na spektakluran način da dođe do izjednačenja u seriji. Crno-beli su trojkom Radeta Zagorca na tri sekunde do kraja stigli do velike pobede.

(VIDEO) NE SLUTI NA DOBRO! Dobrić napustio teren hramljući, da li će biti spreman za subotu?

Odlično su počeli crno-beli i brzo stigli do prednosti koja je u jednom momentu otišla na maksimalnih deset poena prednosti. Međutim, ona je počela da se smanjuje krajem prvog poluvremena.

Treća deonica pripala je u potpunosti Zvezdi, koja je uspela da se odmakne na "plus sedam", ali tu nije bio kraj drame. Milana Tomića može da zabrine i povreda Ognjena Dobrića pred sam finiš 30 minuta igre kada je nezgodno doskočio u jednom pokušaju da izblokira Zagorca. Završnica je bila neverovatna, baš onakva kakva priliči derbiju. Crveno-beli su držali prednost u svojim rukama, na šest sekundi Mohamed Faje je pogodio na šest sekundi do kraja.

(VIDEO) VREO DOČEK ZA ZVEZDINE IGRAČE! "Grobari" grmeli "Pionirom", Vesna Čović glavna meta!

Partizan je imao napad za produžetak ili pobedu, a junak meča Zagorac pogodio je na tri sekunde do kraja i doneo veliku radost domaćim navijačima. Sada se čeka treći meč u kom će Zvezda biti domaćin (subota, 19.00).

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Markus Pejdž sa 19 poena i Nikola Janković sa 13, dok je kod crveno-belih dobar meč imao Muhamed Faje sa 14, odnosno Dejan Davidovac sa 11 poena.

PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA 73:72 (17:9, 19:20, 13:24, 24:19)

Hala: Aleksandar Nikolić, Sudije: Ilija Belošević, Marko Juras i Uroš Obrknežević.

PARTIZAN: N. Janković 13, Pejdž 19, Pušica, Marinković 6, Jaramaz 4, Veličković 9, Tanasković, Zagorac 5, Renfro 7, S. Janković 5, Gagić 2, Nikolić 3.

CRVENA ZVEZDA: Čović 9, Kešelj, Davidovac 11, Nenadić, Lazić 2, Faje 14, Beron 10, Dobrić 3, Ristić 9, Simanić 3, Rivers 4 , Odžo 7

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut - ZAGORAC! Pogađa igrač crno-belih trojku za 73:72. Beron šutira na drugoj strani, ali bez uspeha. Crno-beli pobeđuju meč!

40. minut - Faje može da bude junak Zvezde! Nakon promašaja Čovića iz odbojke Senegalac iz "odbojke" donosi prednost crveno-belima. Partizan ima šest sekundi za produžetak ili pobedu.

40. minut - Nikola Janković pogađa uz faul, međutim, nije uspeo da pogodi dodatno bacanje.

40. minut - Faul Nikole Jankovića nad Odžom koji pogađa oba puta za prednost crveno-belih.

39. minut - Greška Davidovca, kažnjava to Zagorac. Ponovo je nerešeno.

38. minut - Pejdž za tri! Četvrta trojka za pleja crno-belih.

37. minut - Faje je Zvezdin "iks faktor" u ovim momentima. Uspeo je da izblokira Zagorca na jednoj strani, a onda na drugoj pokupi skok u napadu, iznudi faul i pogodi oba bacanja. Crveno-beli idu na sedam poena prednosti.

36. minut - Završena je utakmica za Marinkovića nakon petog faula. Faje siguran oba puta sa penala.

35. minut - Dobri momenti za Ristića, ponovo je pogodio, a na drugoj strani i Veličković pogađa za tri. Međutim stiže odgovor Davidovca.

34. minut - Ponovo Pejdž za tri! Drži plej svoju ekipu u igri. Tomić primoran da traži tajm-aut.

34. minut - Odličan potez Pejdža koji smanjuje zaostatak.

33. minut - Trojka Davidovca, vraćaju crveno-beli "osetniju" prednost.

33. minut - Ristić vraća prednost Zvezdi odličnim flouterom.

31. minut - Poslednja deonica počinje nesportskim faulom Lazića, a Pejdž pogađa i smanjuje prednost.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Čović pogađa oba bacanja, a na drugoj strani opet se Renfro prošetao do koša. Ono što nije dobro po Zvezdu je da se na kraju četvrtine Dobrić požalio na povredu pa je iznet sa terena. Pitanje hoće li moći da nastavi utakmicu.

30. minut - Renfro prekida seriju crveno-belih. Odličan prodor i poeni za Amerikanca.

29. minut - Jako loši potezi igrača Partizana. Gagić je promašio oba bacanja za prekid serije crveno-belih, a onda Stefan Janković pravi faul na svojoj polovini i šalje Fajea na liniju slobodnih bacanja.

29. minut - Nova trojka za Zvezdu, siguran Čović!

28. minut - Reviju slobodnih bacanja na obe strane presekao je Beron sjajnom trojkom!

27. minut - Brza četiri poena za novuuprednost crno-belih. Gagić se dobro snašao u reketu, a onda Stefan Janković dolazi do ukradene lopte i laganog zakucavanja.

25. minut - Zvezda vodi posle 20 minuta! Beron pogađa vrlo tešku trojku!

25. minut - Nastavljena serija crveno-belih, odličan napad kruniše Ristić polaganjem.

24. minut - Mini serija crveno-belih za "minus dva". Prvo je Davidovac pogodio iz teške pozicije, a onda Branko Lazić nametano pogodio sa distance.

22. minut - Faje za tri poena. Ostao je sam Senegalac i kaznio odbranu crno-belih.

22. minut - Ponovo nekoliko promašaja na startu, ali Nikola Janković siguran.

POLUVREME! Crno-beli za sada održavaju prednost!

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - Rafalna paljba sada na obe strane, Filip Čović siguran sa distance.

19. minut - PEJDŽ! Ponovo plej crno-belih pogađa za tri!

19. minut - Prva trojka i crveno-belih kao odgovor crno-belima. Pogodio je Boriša Simanić i smanjio razliku.

18. minut - Evo i prve trojke na meču. Pejdž pogađa za prvu dvocifrenu prednost Partizana.

17. minut - Odgovor crno-belih njihovom mini serijom. Ponovo Veličković za "plus sedam".

17. minut - Ukrao je Veličković loptu Beronu za lake poene crno-belih.

16. minut - Period bolje igra crveno-belih. Vratili su se crveno-beli poenima Odža i Riversa.

14. minut - Na isteku napada pogađa Beron, ali uzvraća motivisani Janković uz faul. Ipak, promašio je dodatno bacanje.

13. minut - Odličan potez Stefana Jankovića, zakucava krilni centar crno-belih. Crveno-beli ponovo bez rešenja, a onda Pejdž lako poentira.

12. minut - Nakon nekoliko promašaja na obe strane, Kej Si Rivers aktivan na oba dela terena, prvo je pogodio za dva poena, onda ukrao loptu pa asistirao Dobriću za mini seriju. Reaguje Trinkijeri tajm-autom.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Promašila je Zvezda dve trojke u jednom napadu, a na drugoj strani Nikola Janković to kažnjava.

9. minut - Promašio je Nikola Janković oba bacanja, ali sjajni Rade Zagorac dolazi do ofanzivnog skoka, a onad Stefan Janković posle faula pogađa jedno od dva bacanja.

9. minut - Uspeva Dušan Ristić da prekine seriju crno-belih, ali i da napravi faul a drugoj strani.

9. minut - Sjajna igra Partizana u ovim momentima. Napravili su crno-beli seriju 8:0 i sada imaju sedam poena prednosti. Odlični Ognjen Jaramaz najzaslužniji je za ovaj podvig.

8. minut - Nakon što je Odžo bio polovičan sa penala, na drugoj strani Nigerijac blokira Jaramaza, ali je na pravom mestu Nikola Janković da popravi i donese prednost crno-belima.

7.minut - Još uvek nema trojke na obe strane, po pet pokušaja dva rivala, ali bez uspeha za sada.

6. minut - Beži Vanja Marinković čuvarima i donosi novo izjednačenje.

4. minut - Stiže odgovor na drugoj strani, ali Odžo ponovo demonstira silu. Izblokiran je bio Bili Beron, ali se lopta odbila do centra Zvezde koji zakucava.

3. minut - Dejan Davidovac pogađa za prvu prednost crveno-belih.

2. minut - Mala serija promašaja na obe strane, Đorđe Gagić brzo pravi dve lične greške pa mora na klupu.

1. minut - Upisuje se i Zvezda. Muhamed Faje siguran sa linije slobodnih bacanja.

1. minut - Prvi poeni za Partizan. Novica Veličković kažnjava crveno-bele koji nisu iskoristili 24 sekunde za napad.

19.03 - Utakmica je upravo počela, prvi napad imaće Crvena zvezda.

18.50 - Dve ekipe do sada su se ove sezone susrele čak sedam putu, a Zvezda ima bolji skor, 5:2 u pobedama.

18.40 - Prema poslednjim informacijama navijači Zvezde planiraju da pokušaju da uđu u halu. Videćemo kako će se to završiti.

18.31 - Podsećanja radi, Zvezda je prvi meč pobedila 98:94 u jako neizvesnoj završnici što možda garantuje sličan epilog i u novom duelu "večitih" rivala.

18.15 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen drugom meču finalne serije Superlige Srbije između Partizana i Crvene zvezde. Crveno-beli nakon prve pobede, traže šansu za brejk i meč loptu, dok crno-beli hoće nastavak borbe. Uz informer.rs pratite uživo dešavanja iz "Pionira" gde je ekipa Andree Trinkijerija domaćin utakmice.