14.09.2019

15:39 >> 15:19

(VIDEO/FOTO) POBEDA ZA NOVI POČETAK! Dostojanstven oproštaj "orlova", Bogdan zgazio Čehe za 5. mesto! BILO, NE PONOVILO SE!

Košarka

Košarkaška reprezentacija Srbije završila je takmičenje na Svetskom prvenstvu u Kini pobedom protiv Češke 90:81 za peto mesto

Sa gorčinom u ustima i setom za propuštenim prilikama oprostili su se "orlovi" od Mundobasketa susretom za peto mesto protv Češke.

"Plavi" su u meč ušli razočarani, videlo se to po letargičnoj igri, gubili su "orlovi" čak 13 poena od Čeha. Međutim, na vreme su se konsolidovali, pogurao je neverovatni Bogdan Bogdanović saigrače i pokazali su orlovi da se u Srbiji igra najbolja košarka.

Najbolji srpski košarkaš potvrdio je još jednom  klasu, sa 31 poenom nas je vodio do pobede, uz šut za tri 7/11, 4 skoka i 3 asistencije. Nikola Jokić imao je 7 poena, 14 skokova i sedam asistencija, dok je Milutinov ubacio 14 poena, i uz to je dodao sedam skokova, a 12 je dodao Stefan Jović. Kod Češke, koja je ostvarila najbolji plasman u istoriji samoostalne države (prvo učešće na Mundobasketu) Patrik Auda je ubacio 16, Peterka je ostao na 14, a 13 je imao Satoranski.

Loše smo ušli u utakmicu. Imali smo pet poena prednosti, ali su Česi uspeli trojkama to da anuliraju pred drugih 10 minuta meča. U drugoj četvrtini nastavili su gde su stali Česi. "Orlovi" su bili očajni, a rivali su to koristili i kažnjavali. Peterka je trojkama rešatao naš koš, pa su došli do dvocifrene prednosti 38:28.

Bogdanović je trojkom uspeo malo da razdrma letargičnu ekipu, napravili smo seriju 8:0 i prišli na "-5". Međutim, ponovo su se Česi odlepili, Satorinski je pogodio trojku o tablu, pa probio našu odbranu, a i sudije su još jednom na ovom šampionatu pokazale da imaju užasan kriterijum. U svakom slučaju gubili smo 50:41 pred drugi deo utakmice.

BOGDANOVIĆ I DALJE U ŠOKU: Krivo mi je malo što nisam više igrao, nismo dovoljno iskoristili Jokića...

(FOTO) DNO! BESRAMNI AMERIKANAC NASTAVLJA DA VREĐA SRBE: Razlika između Srba i jogurta je to što jogurt nije genocidan!

Dodali su naši gas u trećoj četvrtini i rešetali sa svih strana. Bogdanović je pokrenuo saigrače trojkom, a Jović na isti način sredinom četvrtine poravnao rezultat na 58:58. Serijom 13:0 Srbija je prekrenula, povela sa 64:58, zgazila Čehe u ovoj deonici i vodila 69:62 pred poslednjih 10 minuta igre.

U nastavku su naši momci nastavili da rešetaju, Bogdanović se igrao sa nemoćnim Česima, koji nisu imali odgovor kada su Srbi zaigrali kako znaju. Na kraju - 90:81.

SRBIJA - ČEŠKA 90:81(20:20, 21:30, 28:12, 21:19)

Dvorana: Vukesong arena (Peking) Sudije: Lokateli, Poursanidis, Vejland.

SRBIJA: Simonović 4, Bogdanović 31, Bjelica 3, Lučić 5, Raduljica, Birčević 1, Jokić 7, Milutinov 14, Micić, Gudurić 3, Jović 12, Marjanović 3.

ČEŠKA: Auda 16, Vjoral, Pumprla 4, Hruban 9, Satoranski 13, Šilb, Balvin 12, Sirina 2, Peterka 14, Bohačik 6, Paliža 3, Križ
2.

Četvrta četvrtina

40. minut - Kraj, pobeda Srbije 90:81

39. minut - Jokić polovičan sa linije za slobodna bacanja 89:76.

37. minut - Serija Čeha 6:0, trojke Paliže i Gohačika i prilaze na 12 poena minusa 88:76.

36 .minut - Nastavlja Srbija da gazi, Milutinov serijom 4:0 vodi orlove na 88:70.

34. minut - Nema trojke Bogdana ali Milutinov posle skoka poentira. Auda ne pogađa, Jokić hvata loptu, a Auda pravi ličnu. U narednom napadu opet Bogdanović, nova trojka kojom Srbija ide na 84:66.Sedam od deset ima Srbija za tri poena.

33. minut - Opet Bogdanović, opet trojka, pa Jokić poentira i Srbija vodi 79:64. Česi sada smanjuju na 79:66.

32. minut - Idemooooo! Bogi novom trojkom dolazi do 25 poena. Osma trojka za Srbiju, vodimo 12 razlike 74:62.

31. minut - Simonović se razigrao, donosi Srbiji vođstvo  71:63.

Treća četrvtina

30. minut - Joviiić! Trojka, bravo momci! Šteta što Simonović nije pogodio u narednom napadu, ali vodimo 69:62 pred poslednju četvrtinu.

28. minut - Česi prekidaju seriju našeg tima, ali Jokić odmah uzvraća za 66:60. Sa penala Česi opet smanjuju minus na 66:62

27. minut - Simonović ne ubacuje trojku, pa ne poentiraju česi, a Jović pogađa za +6 - 64:58. Serija Srbije 13:0.

26. minut - Opet sudije briljiraju, faul za Lučića. Potom kontra Srbije, a Simonović vraća vođstvo Srbiji, a Jokić nastvalja seriju za 62:58.

25. minut - Dobra dobrana Bogdanovića. Sada Jokić poentira, +3 je za Čehe. Auda nije pogodio, a Jović trojkom izjednačuje rezultat 58:58. Bravo! Česi traže tajm-aut.

24. minut - Deveta trojka za Čehe, Satoranski lagano do trojke, šteta. Ali faul nad Milutinovim, precizan je bio oba puta. Opet smo na 5 poena 58:53.

23. minut - Loše smo branili pik, Auda zakucava, pa promašuje Bogdan, prvi put iz igre, a novim poenima Auda vodi Čehe na 55:49.

22. minut - Lučić sam i nova trojka za Srbiju koja je na dva poena minusa - 51:49. ne pogađaju orlovi, ali ni Česi u narednom napadu. Serija Srbije 8:1.

21. minut - Još jedna, četvrta, trojka za Bodganovića, pa ubacuje za dva poena. Sam pravi mini seriju 5:0 i sada je Srbija na "-4" - 50:46.

Druga četvrtina

20. minut - Bobi sa penala smanjuje minus, a već u narednom napadu o tablu Satoranski pogađa, a taman smo uhvatili priključak. Idu Česi na 50:41 na poluvremenu.

20. minut -  Balvin sa linije za slobodna bacanja povećava prednost Čeha. E, svašta. Opet Bobi pravi faul u napadu. Selektor i igrači Srbije ne mogu da veruju šta se dešava.

19. minut - Konačno faul i za Srbiju, Bjelica ide na liniju za slobodna bacanja. Česi vode 43:38. Dobra odbrana naših, ali Jović ne ubacuje tri, pa Bobi pravi faul u napadu, kažu sudije.

18. minut - Konačno! Trojka Bogdanovića, sada smo na minus 10 - 43:33. Česi ne pogađaju za tri, a dobar prodor Jovića. Srbiju prilazi na 43:35.

17. minut - Opet nema trojke za Srbiju, ali Bohačik ne promašuje za tri poena. Kesi idu na 43:30.

16. minut - Česi imaju dvocifreno vođstvo 38:28. Bogdanović smanjuje sa linije za slobodna bacanja na 38:30.

15. minut - Opet Peterka ubacuje trojku nema promašj za tri poena, 4/4. Sada Satoranski poentira i vodi Čehe na 37:28.

14. minut - Micić promašuje, pa Birčević, ni Jović ne pogađa. Ali, Bogdan je precizan i Česi traže tajm-aut. Vide Česi 32:28.

13. minut - Uzvraća Raduljica, Srbija je na "5" - 30:25. Šteta, Birčević ne postiže trojku, a Česi koriste mnogo praznog prostora u reketu, vode 32:25.

12. minut - Idu Česi na 27:21, Peterka ubacuje novu trojku, bez promašaja je.Gudurić sada smanjuje na 27:23, pa blokada Bogdanovića. Ali Auda poentira za Čehe - 29:23.

11. minut - Česi vode prvi put u meču. Raduljica ima dva slobodna bacanja za izjednačenje. Polovičan učinak našeg centra.

Prva četvrtina

10. minut - Peterka trojkom donosi egal Česima 20:20. Mini serija rivala 5:0. Odlično, nema dvojke za Čehe, ali ni poena za Srbiju. Nerešeno je posle prve četvrtine 20:20.

9. minut - Satoranski ne pogađa, ali ima dva slobodna bacanja posle faula i smanjuje minus na 20:17.

7. minut - Trojkaa! Bogdanovič naravno, Srbija opet vodi 18:15.Raduljica povećava prednost 20:15 a Česi traže tajm-aut.

6. minut - Rampa Raduljice, kontra Srbije i Lučić ubacuje za dva poena. Česi dolaze opet do minis 1, ali pogađa Raduljica, uzvraća trojkom Peterka i nerešeno je 15:15.

5. minut - Odličan blok Jokića, a Milutinov poentira. Ipak s druge strane trojka za Čehe koji dolaze na "-1" 11:10.

4. minut - Ne ubacuju sada trojku Česi, ali ni Srbija, dok Lučić pravi ličnu.Auda siguran sa penala, ali Srbija i dalje vodi - 9:7.

3. minut - Trojka Bohačika, posle nekoliko prokockanih napada, Česi prilaze na 7:5. Ali, lagani poeni Milutinova posle asitencije Jokića.

2. minut - Hruban poentira, ali uzvraća Milutinov zakucavanjem nakon asistencije Bogdanovića.

1. minut - Bogdan trojkom otvara meč. Satoranski gubi loptu s druge srane, a Bogdanović je fauliran i imaće slobodna bacanja. Oba je iskoristio i vodi Srbija 5:0.

Startne petorke - Jović, Bogdanović, Lučić, Jokić, Milutinov - Satoranski, Bohačik, Hruban, Križ, Balvin.

Prvi napad za Srbiju!

13.45 - Izuzetno važna utakmca, očekujemo da će Česi igrati dobro, ali to ćemo uraditi i mi. Važno je što smo pobedili Ameriku, igrali smo za čast. Ali, budimo realni, mi smo na ovom šampionatu išli na jednu od medalja - kazao je selektor Srbije Aleksandar Đorđević pred meč.

13.30 - Imamo teškog protivnika, Srbija je odličan tim. Iznenadili smo nekoliko puta čak sami sebe, zašto to ne bi bilo i ovog puta - rekao je Satoranski pred utakmicu.

13.02 - Podsećanja radi, Srbija nije obezbedila ni plasman na Olimpijske igre u Tokiju, što će morati narednog leta preko kvalifikacija.

13.01 - Đorđeviću ugovor s Košarkaškim savezom Srbije ističe sa završetkom Mundobasketa, a videćemo da će loš plasman na Svetskom prvenstvu, na kome se računalo čak i sa zlatnom medaljom, samo učvrstiti njegovo uverenje da je došlo vreme da kormilo reprezentacije prepusti nekom drugom.

ODLAZI POSLE KINE! Utakmica sa Češkom verovatno poslednja za Đorđevića na klupi Srbije!

13.00 - Srbija je nakon bolnih poraza od Španije i Argentine smogla mentalne snage da se uzdigne i savlada SAD u meču za razigravanje.

12.58.- Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču Srbije i Češke. Našim košarkaši se bore za peto mesto na Mundobaksetu. Žele pobedom da se oproste od Kine.

Nastavljeni razgovori vlasti i opozicije o izbornim uslovima!

U Skupštini Srbije nešto posle 13.00 časova počeo je sastanak predsednice Skupštine Srbije Ane Brnabić sa predstavnicima poslaničkih grupa, političkih stranaka nacionalnih manjina i udruženja, radi konsultacija oko obrazovanja radnih grupa za unapređenje izbornog procesa i uvid, kontrolu i reviziju Jedinstvenog biračkog spiska.