27.01.2020

18:49

NEMILOSRDNA ZVEZDA PREGAZILA IGOKEU! Crveno-beli na trećoj poziciji dočekuju večiti derbi!

Košarka

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su pobedili Igokeu 94:79 u 17. kolu regionalne ABA lige

Crveno-belima ovo je 11 pobeda u sezoni, dok Igokea ostaje na šest. Bila je ovo izuzetno bitna pobeda crveno-belima u borbi za mesto u plej-ofu regionalnog takmičenja. Na trećoj poziciji na tabeli ABA lige dočekuju utakmicu sa Partizanom.

Crveno-beli imaju skor 11-6 i zauzimaju treću poziciju na tabeli, sa jednim trijumfom više od Mornara, Primorske i Cedevita Olimpije.

Džejms Gist je na kraju bio najefikasniji u Crvenoj zvezdi sa 17 poena i pet skokova, Štimac, Beron i Braun su upisali po 14 poena, a Braun je imao i 10 asistencija i šest skokova. Kod domaćina Lešić i Grin po 16 poena, a pratio ih je Von sa 14.

Igokea se držala samo do sredine prve četvrtine.  Zvezda sed potom odlepila na desetak poena razlike i izuzev u nekoliko navrata kada je domaćim smanjivao na pet do sedam poena razlike, nije bilo rezultatske neizvesnosti.

PRVA ŽRTVA KRIZE! Cedevita Olimpija otpustila Rimca, poznata dva kandidata za zamenu!

LUKOVIĆ KAO JARAMAZ! Markova trojka sekund pre kraja donela pobedu Primorskoj protiv Cedevita Olimpije!

Tokom druge četvrtine crveno-beli su nastavili da uvećavaju prednost. Međutim, Igokea je u jednom trenutku serijom 5:0 došla na minus 7 (41:34). Ali, odmah su uzvratili udarac crveno-beli. Gosti su serijom 7:0 vratili ubedljivo vođstvo i u laganom ritmu priveli prvi deo meča kraju - 48:37.

Crveno-beli su nastavili da muče domaćine i tokom treće deonice, pa su u tom delu meča vodili i sa 16 poena razlike. Nisu spustili temnpo ni tokom četvrte deonice gosti.

Nastavili su da pune gosti nejake Igokee, pa su sredinom četvrtine imali 19 poena više - 77:58. Na kraju su crveno-beli upisali ubedljiv trijumf, pošto domaćin nije ozbiljnije zapretio do kraja meča.

Standings provided by Sofascore LiveScore

IGOKEA - CRVENA ZVEZDA 79:94 (17:22, 20:26, 17:21, 25:25)

Dvorana: Laktaši. Sudije:  Miloš Koljenšić, Vladan Šundić, Gordan Terlević

IGOKEA: Evans 10, Von 14, Simeunović 2, Cvetković, Talić 2, Lešić 16, Nikolić, Ilić 6, Kočić, Gagić 8, Vulić 5, Grin 16.

CRVENA ZVEZDA: Kuzmić, Panter 13, Braun 14, Perperoglu, Davidovac 4, Beron 14, Dobrić 7, Gist 17, Dženkins 3, Simanić, Odžo 8, Štimac 14.

Četvrta četvrtina

40. minut - Kraj! Ubedljiva pobeda Zvezde 94:79.

39. minut - Novi poeni Štimca, s druge strane Iliću ispada lopta.

37. minut - Promašuje sada Štimac, a potom je odlično odigrao u odbrani. S druge strane Braun postiže svoj 14. poen.

36. minut - Nastavljaju da dominiraju crveno-bele, posle Štimca i Brauna, poentirao je i Gist koji vodi Beograđane na 87:72.

34. minut - Evans uzvraća sa pet vezanih poena za Igokeu. Ali Zvezda ima nedostižno vođstvo - 83:66.

33. minut - Trojka Lešića, s druge strane Štimac postiže nove poene. Zvezda vodi 81:63.

32. minut - Gist povećava vođstvo gostiju dok Grin ubacuje za Igokeau.

31. minut - Dženkins trojkom otvara poslednu četvrtinu, a s druge strane pogađa Ilić.

Treća četvrtina

30. minut - Grin ipak pogađa s druge strane i smanjuje prednost rivala na 67:53. Tačku na treći period stavlja Braun, gosti vode 69:54.

29. minut - Zvezda ima 15 poena viška - 65:50. Ali, tehničku dobija klupa crveno-belih.

26. minut - Nova trojka Brauna, a potom ubacuje i za dva u vodi crveno-bele na 63:50.

25. minut - Pogađa Odžo i Zezda opet ima maksimalnih +14 - 59:47.

23. minut - Dva napada prokockali su jedni i drugi.

22. minut - Brza trojka Vona Igekao prilazi na 53:43.

21. minut - Braun pogađa za Zvezdu na startu treće četvrtine, pa Beron ubacuje trojku i Zvezda ide na 53:39.

Druga četvrtina

20. minut - Štimac uzvraća sa četiri vezana poena i Zvezda ide na 45:34. posle promašaja domaćina Davidovac osmom trojkom za Zvezdu vodi svoj tim na 48:34. Serija Zvezde 7:0. Vulić stavlja tačku na prvo poluvreme koje dobija Zvezda sa 48:37.

19. minut - Sada Panter pravi faul, a Vulić ubacuje oba slobodna bacanja. Zvezda čuva prednost - 41:31. S druge strane Štimac pravi grešku u koracima, a Lešić ubacuje trojku i Igokea prilazi na sedam poena 41:34.

18. minut - Gist je pogodio jedno bacanje, pa onda napravio ličnu. Lešić je otišao na liniju za slobodna bacanja i promašio.

17. minut - Treća trojka Pantera, toliko ima i Beron, idu Beograđani na 40:28.

16. minut - Davidovac polovičan sa linije za slobodno bacanje. S druge strane koš i faul za Ilića. Dženkins pravi faul.

15. minut - Lešić smanjuje prednost Zvezde , a potom dobar potez Štimca, pa Igokea traži tajm-aut. Crveno-beli vode 36:24.

14. minut - Panter šestim poenom vodi Zvezdu na 34:22.

13. minut - Von ubacuje za Igokeu, ali s druge strane Gist je bio precizan.

12. minut - Trojka Gista, pa Gagić uzvraća sa druge strane. Potom i Panter ubacuje za tri poena i Zvezda opet ima 10 razlike 29:19.

Prva četvrtina

10. minut - Ilić prekida seriju Zvezde a Von smanjue na 22:15. Na kraju prve četvrtine Zvezda vodi 22:17.

9. minut - Dobrić povećava prednost na 20:11. Serija Zvezde 9:1. Domaćin je bez poena bio više od pet minuta.

8. minut - Odžo zakucava i vodi Zvezdu na 18:11.

7. minut - Kuzmić je dva puta napravio prekršaj. Gagić je polovičan sa slobodnih bacanja, Zvezda vodi 16:11.

5. minut - Trojka Berona, pa pogađa i Dobrić posle sjajnog dodavanja Brauna i Zvezda vodi 16:10.

4. minut - Grin pogađa za izjednačenje, ali Odžo vraća prednost gostima - 11:9.

3. minut - Promašili su Dobrić i Simanić, pa domaćin pravi faul. Dobrić je bio polovičan sa linije za slobodna bacanja.

2. minut - Beron trojkom poravnava rezultat, potom ubacuje još jednu za vođstvo Zvezde 8:7.

1. minut - Braun je ubacio prve poene za Zvezdu, a Igokea preko Gagića i Grina preokreće na 5:2

Meč početi minutom ćutanja u čast tragično nastradalog Kobija Brajanta.

Bonus video

Šta se krije iza jezivog projekta "Lavanda"? Veštačka inteligencija napravljena zato da ubija! (VIDEO)

Gost "Info dana" bio je analitičar Saša Borojević. On je govorio o tome na koji način su povezani svi ratovi koji se trenutno rasplamsavaju po celom svetu. Evo kakve veze ima Balkan i Srbija sa projektima velikih sila. Uživo u program, putem vajber linka, uključio se i Dževad Galijašević, stručnjak za terorizam koji je komentarisao kompleksne odnose između Amerike i Izraela.