23.11.2020

20:00 >> 23:09

(VIDEO) MEKINTAJER PROMAŠIO POBEDU! ZVEZDA BOLJA U PRVOM KOŠARKAŠKOM DERBIJU! Volden i Dangubić ranije završili meč!

Košarka

Košarkaši Crvene zvezde dobili su prvi ovosezonski derbi 85:86 (19:22, 21:28, 25:24, 20:12)! Imao je Mekintajer priliku da donese pobedu Partizanu, ali je promašio flouter

Kakva drama! Nije se moglo naslutiti u većem delu meča da može da dođe do ovakve triler završnice, ali još jednom se pokazalo da derbi nije gotov pre nego što sudija odsvira kraj! Imala je Zvezda veliku prednost tokom celog meča, ali je na kraju malo falilo da prospe sve što je gradila tokom 40 minuta! Ipak, Kodi Miler Mekintajer promašio je šut za pobedu, te crveno-beli slave na kraju rezultatom 85:86!

Počela je Crvena zvezda veoma dobro napadači prvi ovosezonski derbi, pre svega uz sjajnu realizaciju šuta za tri poena. Prednjačili su Jagodić-Kuridža i Lazić, a čini se da se Filipovski na startu opredelio za Barselonin način odbrane, kako bi najbolje napadače crveno-belih zaustavio. Ipak, nije to na startu funkcionisalo kako treba, pa je Zvezda imala 11:22 već posle pet minuta. Morao je trener crno-belih da zatraži tajmaut i prekine nalet rivala. Dalo je to rezultate, pa su crno-beli u finišu deonice napravili seriju 8:0 i došli na svega tri poena zaostatka.

Na startu druge četvrtine, Partizan je bio bolji rival. Poklopio se ulazak Vila Mozlija sa problemom Zvezdinih centara sa faulovima i tu je Partizan našao svoju šansu. Centar crno-belih uz Zagorca skupio je nekoliko ofanzivnih skokova i preokrenuo u korist stvog tima. Usledilo je nekoliko minuta loše košarke, sa mnogo faulova i pregrš slobodnih bacanja, a u svemu tome Crvena zvezda se bolje snašla. Na kraju deonice pogodio je ROčesti svoju drugu trojku, a onda je Volden ukrao loptu i uz zvuk sirene pocepao mrežicu, ali i srca "Grobara", pa su crveno-beli imali +10 na poluvremenu - 40:50!

Na startu drugog poluvremena, uspeo je Partizan ponovo da uhvati rezultatski priključak, ali je Zvezda večeras bila izuzetna u šutu za tri poena! Kada god bi crno-beli prišli, Lojd i Volden bi trojkom odveli svoju ekipu ponovo na dvocifrenu prednost!

U poslednjoj četvrtini, Crvena zvezda je vodila tokom svih deset minuta, ali je u poslednjih dva minuta umalo prosula sve što je sagradila! Spojio je Miler-Mekintajer nekoliko dobrih napada i doveo Partizan na -4. Tražio je Filipovski tajm-aut posle kog je Zagorac pogodio trojku i doveo crno-bele na pola koša zaostatka. Imala je Zvezda napad da potvrdi pobedu, ali je Ročesti promašio, a onda je Miler-Mekintajer imao šansu da donese veliku radost "grobarima". Ipak, promašio je flouter, te je Zvezda na kraju slavila sa 85:86!

Partizan - Crvena zvezda 85:86  (19:22, 21:28, 25:24, 20:12)

Hala sportova "Ranko Žeravica"       Sudije: Sreten Radović, Matej Boltauzer, Sašo Petek

Partizan: Mekintajer 15, Zagorac 12, Pejdž 6, Dangubić 8, Gordić 9, S. Janković, Veličković, Janković 3, Tomas 19, Trifunović, Mozli 3.

Crvena zvezda: Ročesti 9, O'Brajant 8, Hol 5, Volden 16, Lojd 18, Davidovac 7, Lazić 6, Dobrić, Rit, Simonović, Jagodić-Kuridža 10, Teri 7.

Tok meča:

Četvrta četvrtina:

40. minut - Promašio je Mekintajer pogodak za pobedu! Zvezda je pobedila u prvom ovosezonskom derbiju - 85:86!

40. minut - Zagorac pogađa za tri poena! Partizan na samo minus jedan! Velika drama na Novom Beogradu! Ostalo je nešto manje od 30 sekundi do kraja meča - 85:86!

40. minut - Peti faul i za Voldena! Tajm-aut Sašo Filipovski!

40. minut - Pogađa O'Brajant, sa druge strane čistu loptu uzima Lojd, Zvezda ima napad i +4!

39. minut - Tajm-aut za Sašu Obradovića!

39. minut - Istopila se Zvezdina prednost, Mekintajer ponovo siguran sa linije penala - 82:84!

39. minut - Faulirao je Davidovac Mekintajera, pogađa Partizanov plej oba slobodna bacanja - 80:84!

38. minut - Minijatura Markusa Pejdža, Partizan na -6! Sada je 78:84!

37. minut - Pogađa Tejlor Ročesti slobodna bacanja - 76:84!

36. minut - Gotova je utakmica za Nemanju Dangubića, pošto je napravio peti faul!

36. minut - "Izmišlja" poene Džoni O'Brajant, vraća Pejdž - 76:82!

35. minut - Pogađa Lojd za tri poena, sa druge strane vraća Rašon Tomas - 74:80! Tajm-aut Saša Obradović!

34. minut - Četvrti faul za Korija Voldena, siguran je Gordić sa linije penala - 67:77!

33. minut - Novi pik Ročestija i Terija i novi poen Zvezdinog centra - 67:77!

32. minut - Fauliran je Vil Mozli, a centar Partizana koristi oba slobodna bacanja - 67:75!

31. minut - Tehnička za Partizan na startu poslednje deonice, Lojd koristi bacanje - 65:75!

Treća četvrtina:

30. minut - Vraćaju Gordić i Mekintajer - 65:74!

30. minut - Pogađa trojku i Marko Jagodić-Kuridža, pa potom i Dejan Davidovac - 63:74!

29. minut - Nova trojka Korija Voldena - 59:68!

28. minut - Dva ofanzivna skoka za Partizan i onda pogodak Rašona Tomasa - 59:65!

27. minut - Fauliran je Mekintajer u šutu za tri poena, i siguran je sa linije penala - 57:65!

26. minut - Četvrti faul i za Zagorca, a onda pet vezanih poena za Džordana Lojda, Zvezda ponovo ima dvocifrenu prednost - 54:65!

25. minut - Sjajan potez Kodija Milera-Mekintajera - 54:60!

23. minut - Pogađaju sada Dangubić i Zagorac, Partizan na -6 !

22. minut - Vraća trojku Rašon Tomas - 46:56.

22. minut - Nova trojka Korija Voldena, bez emocija igra Amerikanac prema bivšem klubu - 43:56!

21. minut - Otvara Dangubić treću ćetvrtinu trojkom, ali vraća Lojd - 43:53!

Druga četvrtina:

20. minut - Dve trojke za pet sekundi za Zvezdu! Prvo Ročesti, a potom i Volden posle ukradene lopte! Crveno-beli na odmor idu sa deset razlike - 40:50!

20. minut - Novi faul za Crvenu zvedu, 16. u ovom poluvremenu, sada je Miler Mekintajer pogodio slobodna bacanja - 40:44!

19. minut - Festival slobodnih bacanja nastavio je Emanuel Teri, ali je on bio polovičan - 38:42.

19. minut - Sada je Volden izveo dva bacanja i pogodio, sa druge strane, Zagorac je bio precizan oba puta - 38:41!

18. minut - Serija faulova nastavlja se ispod koša koji čuva Crvena zvezda. Jagodić-Kurdiža faulirao je Nikolu Jankovića, koji je polovično siguran sa linije penala - 36:39!

17. minut - Novi, četvrti faul Nemanje Dangubića nad Dejanom Davidovcem, sa druge strane Duop Rit i Džoni O'Brajant imaju po tri lične greške. Zvezda vodi 35:39!

17. minut - Sjajan prodor Džordana Lojda, pogađa uz treći faul Nemanje Dangubića - 34:37! Problem za Sašu Filipovskog.

16. minut - Povreda Lengstona Hola, nije mogao sam da izađe sa parketa. Izgleda da je stradala prepona prilikom doskoka!

15. minut - Nova trojka za crveno-bele, pogodio je sada Lengston Hol - 33:33!

14. minut - Ponovo Viz Mozli kupi ofanzivni skok, a onda pogađa "iz odbojke" - 29:26.

13. minut - Pogađaju Mozli i Gordić, vode crno-beli - 27:26!

12. minut - Sada sjajan pas Hola za Emanuela Terija i lako zakucavanje - 23:26.

12. minut - Pogađa sada i Viz Mozli! Vratio se partizan na pola koša zaostatka - 23:24!

11. minut - Fauliran je Pejdž u šutu za tri poena, ali koristi samo dva bacanja - 21:24.

11. minut - Poeni Korija Voldena na startu druge četvrtine- 19:24.

Prva četvrtina:

10. minut - Sjajno skače Partizan u napadu, a sada Zagorac materijalizuje dobro čitanje igre, pogađa uz faul, a onda i koristi dodatno slobodno bacanje - 19:22! Gotova je prva deonica!

10. minut - Dobro ubacivanje Rašona Tomasa, pogodak uz faul, ali ne koristi Amerikanac dodatno bacanje - 16:22!

9. minut - Vraća sada Nemanja Gordić trojku - 14:22!

9. minut - Još jedra trojka crveno-belih! Sada je Kori Volden pogodio - 11:22!

8. minut - Fantastično zakucavanje Vila Mozlija posle ofanzivnog skoka - 11:19.

7. minut - Fauliran je Rašon Tomas, pogađa Partizanovo krilo oba bacanja i prekida Zvezdinu seriju - 9:19.

6. minut - Sada i Ročesti cepa mrežicu, raste prednost Zvezde - 7:19!

5. minut - Lazić pogađa ponovo za tri, Zvezda na +11 - 5:16!

5. minut - Drugi put Miler-Mekintajer pravi faul u napadu, kažnjava to Branko Lazić novom trojkom za Zvezdu - 5:13! Filipovski prekida nalet crveno-belih tajm-autom!

4. minut - Promašio je Rašon Tomas šut za tri poena, ali Zagorac poentira posle skoka u napadu, sa druge strane vraća O'Brajant - 5:10!

3. minut - Nova trojka za crveno-bele, O'Brajant kažnjava lošu odbranu Partizana - 3:8!

2. minut - Otvara Jagodić-Kuridža meč sa pet poena, vodi Zvezda - 2:5!

1. minut - Dobra akcija crno-belih i laki poeni za Stefana Jankovića - 2:0!

1. minut - Utakmica je počela! Prvi napad na meču za Partizan.

20:20 - Uprkos činjenici da je Markus Pejdž na treningu slomio nos, Partizanov šuter večeras će igrati večiti derbi! Opširnije OVDE.

20:00 - Dobro došli na lajv prenos večitog košarkaškog derbija između Partizana i Crvene zvezde u okviru osmog kola ABA lige. Sve detalje sa ovog meča možete pratiti uz portal Informer.rs!

Šta se krije iza jezivog projekta "Lavanda"? Veštačka inteligencija napravljena zato da ubija! (VIDEO)

Gost "Info dana" bio je analitičar Saša Borojević. On je govorio o tome na koji način su povezani svi ratovi koji se trenutno rasplamsavaju po celom svetu. Evo kakve veze ima Balkan i Srbija sa projektima velikih sila. Uživo u program, putem vajber linka, uključio se i Dževad Galijašević, stručnjak za terorizam koji je komentarisao kompleksne odnose između Amerike i Izraela.