28.11.2020

15:00 >> 15:55

(FOTO) BRUKA I SRAMOTA! "Uvek neugodni Švajcarci" očitali lekciju Srbiji! Braća Mlađan rasturili "Orlove"!

Košarka

Košarkaši Srbije poraženi su od selekcije Švajcarske sa 92:90 (28:25,21:19,24:28,19:18) u okviru kvalifikacija za plasman na Eurobasket

Katastrofa i propast "izduvala" je balon u Finskoj u kome su potpuni autsajderi Švajcarci savladali košarkaše Srbije. kakav god da je tim na raspolaganju imao Igor Kokoškov, opravdanja nema. "Orlovi" su izgubili od selekcije koja je poslednji pute 50-ih godina prošloga veka igrala na nekom velikom takmičenju.

Najzaslužniji za trijumf Švajcaraca bila su braća Marko i Dušan Mlađan, "naše gore list" koji su trojkama, sa sedam, osam i devet metara, očitali lekciju našem timu, a tačku na trijumf stavio je Robert Kovač poenima u poslednjoj sekundi meča.

I dok su naši momci promašivali, Švajcarci su pogađali. Ostaje gorak ukus, a do plasmana na Eurobasket, Srbija će morati kroz iglene uši. Švajcarska je ubacila 13 trojki na ovom meču, čime su napravili veliko iznenađenje! Srbija će u ponedeljak igrati protiv Finske.

Švajcarska - Srbija 92:90 (28:25,21:19,24:28,19:18)

DVORANA: Metro arena (Finska)

SUDIJE: Sergij Zaščuk (Ukrajina), Januš Čalik (Poljska), Vilijus Macijulaitis (Litvanija)

ŠVAJCARSKA: Nzege, Baldasare, Jaunin, Kazadi, D. Mlađan, Kovač, Cin, Gravet, Dubas, Koture, M. Mlađan, Jurkovic. Selektor: Đanluka Barilari.

SRBIJA: Dangubić, Pot, Novak, Kravić, Radanov, Apić, Zagorac, Simanić, Avramović, Anđušić, Jeremić, Peno. Selektor: Igor Kokoškov.

KRAJ! Kovač donosi pobedu Švajcarcima na tri desetine do kraja!

POSLEDNJI MINUT: Apić donosi izjednačenje našem timu - 90:90! Švajcarci  ne koriste oba penala, ali Anđušić gbui loptu!

39. minut - Imala je Srbija napad za izjednačenje, ali Avramović nije bio precizan!

38-minut - Nešto više od dva minuta do kraja, Švajcarska na plus pet - 90:85!

37. minut - Još jednom Rade Zagorac promašuje, a Kovač trojkom to kažnjava!

36. minut - Sada i Dušan Mlađan, ali ovoga puta sa preko devet metara pogađa za tri!

35. minut - Nerešeno! 83:83! Već u narednom napadu Anđušić donosi prednost Srbiji - 85:83! Anđušić se bunio nakon toga kod arbitara traživši dodatno bacanje, pa je zaradio tehničku!

34.minut - Marko Mlađan sa preko osam metara cepa mrežicu, ali uzvraća Anđušić - 83:81!

33.minut - Došli smo na minus jedan, ali Kotur pogađa za dva i vodi Švajcarce na plus tri!

32.minut - Odbrana Srbije ne postoji, a domaći tim ponovo lako dolazi do novih poena. 78:72!

31. minut - Trojka Kovača! Švajcarci na plus četiri!

Poenima Danila Anđušića Srbija je na kraju treće deonice povela sa 72:71, međutim, Kazar je uzvratio i pogodio u poslednjim sekundama!

28.minut - Ili si Mlađan, ili Zagorac. Veliki talenat srpske košarke nastavlja da promašuje spolja. Plus dva za domaći tim, 68:66!

26. minut - Domaći tim i dalje ne dozvoljava Srbiji da prelomi meč! Imaju plus tri - 66:63!

25. minut - Probudio se Dragan Apić, Srbija na svega minus dva - 62:60!

24.minut - Apić promašuje zicer, a Kazadi nakon lakih poena vodi svoj tim na plus šest - 60:54!

22. minut - Trojka domaćeg tima, pa zatim uzvraća Simanić - 56:49!

21.minut - Švajcarci idu na maksimalnih plus osam - 52:44!

Kraj prvog poluvremena! Srbija gubi od autsajdera Švajcarske sa 49:44! "Orlovima" se ne piše dobro!

18. minut - Raste prednost domaće selekcije u finišu prvog dela - 47:44!

17. minut - Neverovatni Mlađan nastavlja da sipa sa svih strana! Švajcarci ponovo vode - 45:44!

15. minut - "Orlovi" imaju plus četiri i konačno su zaustavili šut za tri poena domaćeg tima!

14. minut - Novi ponei Avsramovića, ovoga puta za tri i Srbija ide na plus četiri - 40:36!

13. minut - Srbija ponovo vodi! Avramović nosi "orlove".

12. minut - Sada je Marko Mlađan pogodio uz faul, ali je promašio slobodno bacanje, a pre toga je za dva bio precizan Zagorac - 33:30.

11. minut - Trojku pogađa Dušan Mlađan, pa je Aleksa Avramović vraća - 31:28.

Kraj prve četvrtine! Na kraju prve deonice Švajcarci vode 28:25, jer su napravili mini-seriju 4:0.

10. minut - Odlična reakcija "orlova" posle tajm-auta, Srbija vodi 25:24.

9. minut - Serija Švajcarske 5:0, pa Igor Kokoškov zove tajm-aut. Srbija gubi 24:21.

8. minut - Odbrane su bušne kao sir. Švajcarci šutiraju trojke 5/6, a u ovom trenutku "orlovi" vode 21:19.

6. minut - Novu trojku za Švajcarce pogodio je i Marko Mlađan, pa Srbija vodi 15:14.

5. minut - Dve trojke su vezali "orlovi". Prvo je pogodio Dangubić, pa Simanić, ali je onda jednu vratio Kazadi, pa Srbija vodi 15:11.

3. minut - Srbija vodi rezultatom 9:6, a pet poena je već postigao Boriša Simanić.

1. minut - Nemanja Dangubić je pogodio za dva, a potom Džonatan Kazadi za tri. Švajcarska vodi 3:2.

Utakmica je počela!

15.25 - U ovom trenutku se intoniraju himne.

15.20 - Ostalo je još deset minuta do početka meča.

15.00 - Dobrodošli na Informerov lajv blog utakmice Švajcarska - Srbija.

Znamo o njima dosta iz prozora koje su odigrali ranije. Imaju dosta igrača sa prostora Balkana, igraju jugoslovensku košarku. Nismo imali vremena za neku dublju analizu, prvi put ćemo pogledati video i proći kroz njihov personel i skauting večeras. Oni zaslužuju respekt, u Gruziji su izgubili u produžetku, imaju dovoljno da odigraju kvalitetan meč. Njihov kvalitet je što igraju dugo zajedno, u ritmu su, samopouzdanju, postoji kontinuitet rada… Tu su ispred nas, ali mi ćemo u drugim segmentima pokušati da dominiramo i da odigramo dobru utakmicu. Vredni su respekta, igraju dugo zajedno i kao tim funkcionišu jako dobro - rekao je selektor Srbije Igor Kokoškov u najavi utakmice.