30.11.2020

17:20 >> 19:56

(FOTO) SRBIJA RAZBILA FINCE! "Orlovi" zadržali šanse za odlazak na Evropsko prvenstvo!

Košarka

Košarkaška reprezentacija Srbije slavila je protiv Finske u Espu sa 75:66 (17:7, 18:18, 20:20, 20:21)

Sjajno je Srbija otvorila meč i dozvolila Fincima svega sedam poena u prvoj deonici! Za razliku od utakmice sa Švajcarskom odbrana je dobro funkcionisala, dok su sa druge strane Apić, Kravić i Simanić pravili veliku prednost "orlovima" u napadu!

Nije posustajala igra Srbije ni u nastavku meča, te Finci nisu imali šanse da nadoknade zaostatak iz prve deonice. Ekipa Igrora Kokoškova na kraju slavila je sa 75:66!

Najefikasniji na meču bio je Anđušić sa 19 poena, a pratili su ga Avramović sa 17 i Apić sa 12!

Sledeći mečeve u okviru kvalifikacija na programu su u februaru, kada će naša reprezentacija ukrstiti koplja sa Švajcarskom i Gruzijom. Dve najbolje selekcije u grupi izboriće plasman na Evropsko prvenstvo.

Srbija - Finska  75:66 (17:7, 18:18, 20:20, 20:21)

Arena: Espo Metro Arena       Sudije: Roso, Zaščuk, Davidov

Srbija: Dangubić, Pot, Kravić, Radanov, Apić, Zagorac, Simonović, Simanić, Avramović, Anđušić, Jeremić, Peno.

Finska: Koivisto, Haf, Salin, Nutinen, Kantonen, Valtonen, Madsen, Mahuni, Lindbom, Alanen, Vilson, Dolenc.

Tok meča

Četvrta četvrtina:

39. minut - Dobra akcija "orlova", Dangubić pogađa - 71:62!

38. minut - Anđušić postiže 17 poen! Sa druge strane trojka za Hafa - 67:62!

37. minut - Serija 5:0 za Finsku, sada je samo šest razlike - 65:59! Reaguje Kokoškov tajm-autom!

36. minut - Dva brza koša za Srbiju, pogađaju Apić i Avramović - 65:54!

36. minut - Haf pogađa sada, Finci na -7!

35. minut - Pogađa Džamar Vilson oba slobodna bacanja - 61:51!

34. minut - Fauliran je Anđušić na šutu, ali je polovičan sa linije penala - 60:48!

32. minut - Dobra partija Dragana Apića, sada pogađa sa distance - 59:48!

31. minut - Pogađa Simonović na startu poslednje deonice, ali vraća Sasu Salin trojkom - 58:47!

Treća četvrtina:

30. minut - Nova trojka Mahunija, ali brzo braća Avramović. Gotova je treća četvrtina - 55:45!

29. minut - ANĐUŠIIIIIĆ! Cepa mrežicu bek Burža, Srbija je na +12!

28. minut - Fauliran je Danilo Anđušić i pogađa oba bacanja - 49:38!

27. minut - Greška u napadu Alekse Radanova, Vilson pogađa iz kontre, a Kokoškov traži tajm-aut - 45:38!

26. minut - Sjajno ubacivanje Avramovića, ali vraća Voltonen - 45:36!

25. minut - Lepa akcija "orlova" pogađa Boriša Simanić - 43:32!

23. minut - Sjajno zakucavanje Draga Apića, a potom i blokada u odbrani! Uhvatila je Srbija ponovo svoj ritam - 41:30!

22. minut - Pogađa Pot za Srbiju, a Madsen pravi faul u napadu, šansa da Srbija ponovo dođe do dvocifrene prednosti - 37:30!

21. minut - Nova trojka za Mahunija, Finci na -7! Sada je 35:28!

Druga četvrtina:

20. minut - Velika greška Dangubića na isteku četvrtine, Sasu Salin pogađa trojku posle ukradene lopte - 35:25! Gotovo je prvo poluvreme!

19. minut - Mahuni pogađa drugu trojku za Fince, ali ponovo dobar potez Nemanje Dangubića - 35:22!

18. minut - Posle četiri minuta Dangubić pogađa za Srbiju iz igre - 33:19!

17. minut - Nastavlja se loš period igre Srbije, već tri minuta nema poena - 29:17.

16. minut - Nekoliko loših napada Srbije, što koristi Vilson i smanjuje na 29:15!

15. minut - Simonović pogađa uz faul i koristi dodatno bacanje - 28:12! Raste prednost Srbije, selektor Finske traži tajm-aut!

14. minut - Nastavlja se loše izvođenje penala nađe reprezentacije, sada je Simonović bio polovičan, trenutno smo na 10/17 !

13. minut - Pogađa Haf trojku za Fince - 22:12!

12. minut - Ponovo Apić za Radanova, ovoga puta, bek Crvene zvezde je fauliran - 20:7!

11. minut - Sjajna akcija celog tima, Apić je poslužio Radanova kao na tacni, a njemu nije bilo teško da zakuca - 19:7!

Prva četvrtina:

10. minut - Gotova je prva deonica, sjajna odbrana Srbije izgradila je +10 - 17:7!

9. minut - Fauliran je sada Dragan Apić, ali je i on bio polovičan, Srbija ima dvocifrenu prednost - 15:5!

8. minut - Pogodio je Valtonen dva bacanja, ali je brzo Avramović vratio - 14:5!

6. minut - Pogađaju sada Avramović i Pot, Srbija na +9!

4. minut - Trojka Danila Anđušića, sjajna odbrana "orlova" u uvodnih par minuta - 6:2!

3. minut - Pogađa Sasu Salin, sa druge strane Pot je fauliran pri šutu, ali je košarkaš Igokee bio polovičan sa linije penala -3:2!

1. minut - Anđušić pogađa, Srbija vodi - 2:0!

1. minut - Utakmica je počela! Prvi napad na meču za Srbiju!

17:20 - Dobro došli na lajv prenos utakmice četvrtog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u košarci u kojoj se sastaju Srbija i Finska. Sve detalje sa ovog meča možete pratiti uz Informer.rs!