30.06.2022

17:30

KOŠARKAŠKI KOŠMAR U LETONIJI! Srbija  doživela TEŽAK PORAZ, "ORLOVI" BILI NEPREPOZNATLJIVI U DRUGOM POLUVREMENU!

Košarka

KOŠARKAŠKI KOŠMAR U LETONIJI! Srbija doživela TEŽAK PORAZ, "ORLOVI" BILI NEPREPOZNATLJIVI U DRUGOM POLUVREMENU!

Košarkaška reprezentacija Srbije izgubila od Letonije (66:59) kvalfikacioni meč grupne faze za Svetsko prvenstvo

Odlično je odigrala Srbija prvo poluvreme, ali u drugoj fazi meč naši momci su bili neprepoznatljivi, a Letonija je iskoristila sve greške i stigla do trijumfa.

Na samom start gledali smo klasično ispitivanje snaga.  U prvoj četvrtini palo je 25 poena, a Letonija je ušla u drugu četvtinu sa +1 (13:12).

Dosta bolju Srbiju smo gledali u drugoj četvrtinu, pogotovo se to videlo u drugoj polini četvrtine. Odlično su igrali naši reprezentativci predvođeni fenomenalno raspoloženim Aleksom Avaramovićem.

Srbija je na pauzu otišla sa +6 pošto je vodila rezultatom 31:25.

Kada se nadao još žešči napad "Orlova" i potencijalna dvocifrena prednost, usledio je totalni preokret.

Srbija je u trećoj četvrtini dala samo sedam poena, dok su reprezentativci Letonije briljirali na terenu.

Košarkaši Letonije su u poslednju četvrtinu ušli sa +8 (46:38).

Stigla je Letonija do dvocifrene prednosti u poslednjoj četvrtinu, već na sredini poslednje deonice bilo je jasno ko će izaći kao pobednik ovog meča.

Na kraju je Letonija trijumfovala rezultatom 66:59.

Najkorisniji igrač u pobedničkoj ekipi bio je  Kuruc sa 13 poena, dok je u Srbiji najviše poena postigao Aleksa Avramović (16).

Letonija-Srbija 66:59 (13:12, 12:19, 21:7,20:21)

LETONIJA: Dav. Bertans(8), Dair(0). Bertans(0), Smits(2), Ate(0), Berzinis(0), Čavars(10), Lomaz(7), Grazulis(10), Pasenkins(9), Leimans(7), Kuruc(13), Žagars(0)

SRBIJA: Petrušev(0), Dangubić(3), Davidovac(9), Bjelica(1), Marinković(12), Ristić(6), Todorović(5), Jagodić-Kuridža(0), Uskoković(0), Jaramaz(3), Avramović(16), Marjanović(4)

KRAJ UTAKMICE

39. minut - +11 za Letoniju (66:55)

37. minut - Zakucavanje Davidovca (66:53)

38. minut - Trojka Todorovića (64:51). Pogađa Kurc oba slobodna bacanja (66:51)

37. minut - Odlično zakucavanje Grazulisa (62:45). Pogađa trojku Marinković (62:48)

36. minut - Poentiro je Davidovac (60:45)

35. minut - Lomaš precizan za dva poena (57:41), Svetislav Pešić je zatražio tajm-aut. Novi poeni Ristića (57:43), ali opet pogađa Lomaš (60:43)

34. minut - Dva potena Ristića (51:40). Polovičan Davidovac sa slobodnih bacanja (51:41). Zatim poeni Čavrsa pod faulom (53:41). Nije pogodio Čavrs zatim slobodno bacanje. Zatim poeni Grazulis daje dva poena (55:41)

32. minut - Novi poeni Letonije (51:38)

31. minut - Bertans postiže trojku (49:38)

Kraj treće četvrtine

30. minut - Polovičan Marjanović sa slobodnih bacanja (44:38). Zatim dva poena Leimanisa (46:38)

29. minut - Letonija sada ima +5 (42:37). Pogađa Leimanis za +7 (44:37)

28. minut - Pogađa trojku Kuruc (37:35), tajm-aut je zatražio Pešić. Samo jedno slobodno je pogodio Bjelica, zatim novi poeni Letonije (40:36)

27. minut - Preciza Paščekins (34:35)

26. minut - Novi poeni Grazulisa (32:34). Polovičan Marjanović  sa slobodnih bacanja (32:35)

25. minut - Trojka  Kuruca, a zatim dva poena Grazulisa (30:34)

24. minut -  Već dva minuta bez poena na meču-

22. minut - Trojka Dangubića na asistneciju Bjelice (25:34)

POLUVREME

20. minut - Poentira Avramović (25:31)

19. minut - Precizan Marinković (25:29)

18. minut - Dva poena Davidovca (25:27)

17. minut - Čarvas pogađa oba slobodna bacanja (25:23). Pogađa Avramović oba slobodna bacanja (25:25)

16. minut - Novi poeni Letonije (23:20), zatim trojka Avramovića (23:23)

15. minut - Pogađa trojku Davis Bertans (21:20)

14. minut - Tri poena Jaramaza (16:19). Polovičan Avramović sa slobodnih bacanja (16:20). Smanjuje Letonija prednost (18:20)

13. minut - Novi poeni Alekse Avramovića (15:16).

12. minut - Pogađa Kuruc (15:14)

11. minut - Odlična asistecija Kuridže-Jagodića za Todorović (13:14)

KRAJ PRVE ČETVRTINE

10. minut - Novi poeni Pasenkisa (13:12)

9. minut - Precizan Pasenkis, a zatim poeni Davidovca (11:12). Zatražio je Svetislav Pešić tajm-aut

8. minut - Prvi  Bobija Marjanovića (9:8). Postiže Marinković dva poena iz prodora (9:10)

7.minut - Ponovo Letonije (9:6)

6. minut - Nova trojka Avramovića (7:6)

4. minut - Čavas preciza za Letonce (7:3)

3. minut - Aleksa Avramović postiže trojku (5:3)

2.minut - Šmic  povećava prednost Letonije (5:0)

1. minut - Letonija otvara meč trojkom. Leimanis je bio precizan (3:0)

17.30 -Dobrodošli na naš blog posvećen kvalfikacionoj utakmici za Svetsko prvenstvo između Srbije i Letonije

Opozicija bi da sabotira Ekspo, izgradnju metroa i da ruši Beograd na vodi! Lokalni izbori zapravo su nacionalni!

U nedelju su izbori koji su lokalni, ali je njihov karakter i značaj daleko veći. Ako uzmemo u obzir šta smo sve u poslednjih nekoliko meseci gledali: formiranje raznih pokreta koji su antidržavni, onda ovo nije priča o tome da biramo vlast u nekim opštinama, nego je pitanje da li će neki faktori ući u institucije. Gosti "Info večeri" bili su predsednik opštine Čukarica, Srđan Kolarić, predsednik opštine Zvezdara Vladan Jeremić i presednik opštine Savski Venac Miloš VIdović.