19:00

Kraj: Zvezda je u polufinalu Kupa Radivoja Koraća!

Starsportphoto©

Košarka

Košarkaši Crvene zvezde počeli su takmičenje u Kupu Radivoja Koraća, a prvi protivnik u dvorani "Čair" im je ekipa FMP-a. Pobednik ovog duela u polufinalu će se sastati sa ekipom Čačka 94, koja je bila bolja od Borca 73:64.

Crveno-beli se nadaju da će uspeti da odbrane titulu osvojenu prošle godine, kada je u finalu savladana Mega 96:79.

CRVENA ZVEZDA - FMP 80:75 (17:16, 23:20, 18:19, 22:20)

Dvorana: Čair

Grad: Niš

Sudije: Stefanović, Vlahović, Stanić

C. ZVEZDA: Lazarević, Lučić, Teodosić, Hanga, Bolomboj, Nedović, Davidovac, Mitrović, Lazić, Marjanović, Ilić, Gedraitis, Kostić, Dos Santos.

Trener: Janis Sferopulos

FMP: Votson, Foster, Rebec, Subotić, Pavićević, Roberts, Stepanović, Šaranović, Matović, Gagić, Stojanović, Kuzmić.

Trener: Saša Nikitović

ČETVRTA ČETVRTINA

Promašio je Šaranović za tri i Crvena zvezda ide u polufinale Kupa Radivoja Koraća!

Fauliran je odmah Nedović. Bivši bek Panatinaikosa će imati dva slobodna bacanja na 11 sekundi do kraja susreta. Mirne ruke je popularni Neda, tajmaut za FMP - 80:75.

Rebec je napao prodorom i uspeo da poentira na obruču - 78:75.

Pogađa Davidovac za tri poena i verovatno stavlja tačku na ovaj duel - 78:73!

40. minut - Sjajno se snalazi Stojanović i uspeva da poentira preko Bolomboja - 75:73.

39. minut - Ništa nije uspeo Nedović iako je imao loptu u svom posedu 20 sekundi. Hanga je promašio težak šut, ali ni Rebec nije imao uspeha na drugoj strani - 75:71.

Džoel Bolomboj! Doleteo je Amerikanac na promašaj Nedovića i prikucao ga u obruč - 75:69.

Običan faul je dosuđen, a Kuzmić koristi dodatno bacanje - 73:69.

38. minut - Pogodak Kuzmića uz faul Gedraitisa, a trener FMP-a Nikitović zatražio je čelendž. Stručnjak ekipe iz Železnika smatra da je Litvanac nesportskim faulom zaustavio njegovog centra.

Promašio je Hanga, ali je ispratio sopstveni promašaj i vratio ga u koš. Mađar ima 13 poena i osam skokova - 73:66.

37. minut - Stojanović je opet pokušao jako težak šut za tri. Sa druge strane, pametno je Dos Santos iznudio faul Subotića.

36. minut - Stiže Kuzmić do svog osmog skoka, ukupno 13. Ponovo je na pravom mestu iskusni centar i vraća promašaj u koš - 71:66.

Šaranović u dva napada postiže dva koša i vraća u život svoju ekipu - 71:64.

35. minut - Precizan je za tri poena i Nedović! Sada je to najvećih +11 za crveno-bele - 71:60.

34. minut - Ponovo Dalibor Ilić! Bivši igrač Igokee pogađa još jednu trojku za dvocifrenu prednost - 68:58.

33. minut - Teški šutevi Stojanovića i Rebeca za tri i isti rezultat - promašaji! Sa druge strane Ilić hvata jako težak pas Hange i vraća ga u koš - 65:57.

Ređaju se promašaji FMP-a. Rebec je pokušao za tri i njegov promašaj pokupio je Bolomboj koji je fauliran.

32. minut - Probija Nedović i postiže svoj 15 poen. Bolje igra Crvena zvezda na početku poslednje četvrtine - 63:57.

Stiže odgovor u vidu trojke Dalibora Ilića - 61:57.

31. minut - Prvi koš u poslednjoj deonici ubacuje Stojanović - 58:57.

TREĆA ČETVRTINA

Odlična odbrana Ilića i nateran je Rebec na grešku u koracima. Poslednji šut uzeo je Hanga, ali nije pogodio sa pola terena.

Duel Šaranovića i Nedovića

30. minut - Kakva blokada Bolomboja! Skida sa obruča Amerikanac Kajla Fostera i na drugoj strani Gedraitis pogađa za potpuni preokret i nalet Crvene zvezde - 57:55!

29. minut - Šta je sada uspeo u koš da ubaci Adam Hanga! Jako teška pozicija i dva poena za mađarskog reprezentativca - 54:55.

Propustili su crveno-beli svoju priliku, a ponovo je pokušao Rebec. Ovoga puta je nekadašnji igrač Cedevite promašio.

28. minut - Insistirao je Hanga, ali je ponovo promašio Mađar. Sa druge strane majstorijom Matic Rebec ubacuje za tri poena - 52:55!

27. minut - Greši Rebec, ali promašaj Slovenca skuplja i vraća u koš Kuzmić! Sve to je centar FMP-a učinio pod faulom Luke Mitrovića - 52:51.

26. minut - Odličan potez Nedovića i pogodak iz koraka nazad - 52:49.

25. minut - Evo vođstva za FMP! Roberts je pogodio, a to je izazvalo nezadovoljstvo Sferopulosa koji traži tajmaut - 48:49.

Ovoga puta je Stojanović promašio ceo koš u pokušaju za tri poena.

24. minut - Dobro se snašao Jago protiv odlične odbrane Robertsa. Sa puno osećaja je Brazilac nabacio loptu na obruč - 48:46.

23. minut - Kakva trojka Stojanovića! Bolomboju "u lice" je pogodio šut sa velike daljine - 46:46.

Poentirao je Rebec i tako doneo poene posle duže vremena svom timu. Promašio je Bolomboj i napravio faul.

22. minut - Još jednom je Davidovac leđima napao nižeg defanzivca, a Kuzmić je dirao loptu dok je ona bila na obruču pa su poeni pripisani Crvenoj zvezdi - 44:41.

Nije FMP poentirao, a napokon se snašao Nedović i upisao nove poene - 42:36.

21. minut - Prvi napad u drugom poluvremenu pripao je Crvenoj zvezdi, a promašio je Nedović.

DRUGA ČETVRTINA

Najbolji posle prvih 20 minuta bili su Nikola Šaranović sa 11 i Dejan Davidovac sa 10 poena.

Pogađa Nemanja Nedović posle par minuta provedenih na klupi. Šaranović je pokušao i pogodio sa polu distance. To je njegov 11 poen i 40:36 na poluvremenu.

Prekršaj Lazarevića poslaće Subotića na liniju za slobodna bacanja i priliku da "panteri" upišu poslednji koš u prvom poluvremenu. Siguran je nekadašnji igrač Crvene zvezde - 38:34.

20. minut - Povukao je kontru Hanga i odlično rešio napad poenima na obruču - 38:32.

19. minut - Ponovo je pokušao Davidovac za tri, ali je ovoga puta bio neprecizan. Dobar sa linije slobodnih bacanja Kuzmić - 36:32.

Uzvratio je Lazarević zakucavanjem, a posle toga je i Davidovac pogodio trojku - 36:30.

18. minut - Maestralno probija Roberts i asistira Kuzmiću koji je lako završio napad poenima - 31:30.

Greši Davidovac i uz njegov faul pogađa Šaranović. Ukoliko pogodi dodatno bacanje biće prvi dvocifreni - 30:28.

17. minut - Snalazi se maestralno Šaranović i pronalazi samog Stojanovića pod košem koji lako zakucava - 28:26.

16. minut - Dobra odbrana Zvezde i Stojanović je prinuđen na jako težak šut, koji nije pogodio. Priliku za nove poene imaće Davidovac. Ponovo je polovičan bivši igrač CSKA.

Sjajno se snalazi Kuzmić. Iskusni centar je odlično iskoristio pas Robertsa - 27:24.

15. minut - Majstorija Hange! Bivši as Reala i Barse je "izmešao" Subotića i onda pogodio sa mnogo osećaja sa visine penala - 27:22.

Izgubio je loptu Nedović, a faulom je Dos Santos prekinuo kontru. Arbitri su pregledali tu situaciju kako bi odredili da li je u pitanju bio nesportski faul, ali nisu dosudili oštru kaznu.

14. minut - Nije uspeo Roberts da pogodi iz dobre pozicije, pa je na drugoj strani ostao u duelu sa mnogo višim Mitrovićem. Imaće krilni centar Crvene zvezde dva bacanja - 25:22.

13. minut - Napokon koš za "pantere" i to kakav! Iskusni Subotić ubacuje trojku o tablu uz zvuk sirene - 23:22.

Malo je "ušla voda u uši" igračima FMP-a. Posle faula Rebeca u napadu, sada je Foster napravio grešku u koracima. Nije dobru napadačku seriju Zvezde nastavio Nedović. Promašio je za tri poena bivši NBA igrač.

12. minut - Ide još jedna! Jago Dos Santos pogađa posle bloka Mitrovića - 23:19.

Nisu se dugo radovali "panteri", jer je istom merom uzvratio Nedović - 20:19 za Zvezdu!

11. minut - Kakav šut Rebeca i kakav pogodak! Slovenac ubacuje trojku za vođstvo tima iz Železnika - 17:19.

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Jako loš napad Crvene zvezde, ali je Hanga pogodio trojku o tablu na samom isteku napada. Vode igrači Janisa Sferopulosa - 17:16.

Polovičan sa linije slobodnih bacanja je Hanga. Poeni za crveno-bele posle mnogo vremena - 14:16.

9. minut - Gomilaju se greške oba tima. Ukupno deseta izgubljena lopta na meču. Ukrao je loptu Kajl Foster i atraktivnim zakucavanjem doneo nove poene svom timu - 13:16.

8. minut - Izgubio je loptu Rebec, ali nisu to iskoristili igrači beogradskog Evroligaša. Nedović je imao dobru situaciju, ali je promašio zicer.

Stiže do poena i Kuzmić na odlično dodavanje Rebeca - 12:14.

Nastavlja se odlično veče Nikole Šaranovića. Već sedmi poen za krilo FMP-a i izjednačenje - 12:12.

7. minut - Fantastičan pas Rebeca, ali nije pogodio Stojanović. Odbila se lopta o ruku Nedovića pa će imati novi napad "panteri".

Ponovo je pokušao Hanga, ali je promašio šut za tri poena.

6. minut - Ušao je u igru Hanga i odmah je "prodrmao" ekipu. Mađar je uhvatio skok i proigrao u kontri Bolomboja koji je zakucao - 12:9.

5. minut - Stojanović pravi grešku i okrivljen je za faul u napadu. Crvena zvezda je to iskoristila i preko Dejana Davidovca stigla do novog vođstva - 10:9.

Još jedna izgubljena lopta i novi laki poeni Šaranovića - 6:9. Fauliran je na drugoj strani Nedović i imaće dva slobodna bacanja.

Dobra odbrana FMP-a i okončava je Šaranović poenima na obruču - 6:7.

4. minut - Krenula je Zvezda u svom ritmu! Ukrao je loptu Davidovac, a trojkom je krunisao dobru odbranu Jago Dos Santos za vođstvo svoje ekipe 6:5.

Urodio je minut odmora plodom. Dobra asistencija Dos Santosa i laki poeni za Bolomboja - 3:5.

Loše počinju crveno-beli ovaj duel. Pogodio je za tri poena Šaranović, pa je Janis Sferopulos prinuđen da zatraži tajmaut - 1:5.

3. minut - Dva skoka u napadu je obezbedio Ognjen Kuzmić, ali je promašio čist zicer pa tako nema promene u rezultatu.

Prvi poen za Crvenu zvezdu ubacio je Dejan Davidovac. On je bio polovičan sa linije za slobodna bacanja - 1:2.

2. minut - Zakucava Nikola Šaranović i upisuje prve poene na meču - 0:2.

Sa druge strane napao je Šaranović, ali je njegov pokušaj prekinut zbog greške u koracima - 0:0. Nije uspela ekipa crveno-belih ni u drugom napadu da poentira. Loptu je izgubio Jago, nakon čega je isteklo vreme za napad.

1. minut - Prvi napad na meču pripao je favorizovanoj Crvenoj zvezdi. Napao je Nemanja Nedović, ali je promašio čitav koš.

PRE MEČA

20.00 - Današnje utakmice u Nišu prati i selektor reprezentacije Srbije, Svetislav Pešić.

19.50 - Prema navodima iz "Čaira", Crvena zvezda na ovom meču neće moći računati na Miloša Teodosića, koji se i dalje oporavlja od povrede.

19.40 - Veliko iznenađenje priredili su košarkaši Čačka 94 pobedom nad gradskim rivalom Borcem 73:64.

19.20 - Takmičenje sutra nastavljaju Vojvodina i Mega od 17, nakon čega nas očekuje meč Partizana i Hercegovca iz Gajdobre od 20 časova.

19.10 - Poslednji duel dve ekipe su odigrale 21. januara u okviru Admiral bet ABA lige, a ubedljivu pobedu tada ostvarila je Crvena zvezda 87:54.

19.00 - Dobro veče i dobro došli na tekstualni prenos utakmice između Crvene zvezde i FMP-a u četvrtini finala Kupa Radivoja Koraća.

REČI TRENERA:

Trener evroligaša, Janis Sferopulos pružio je priliku trojici igrača iz juniorskog pogona Andrej Lučić, Andrej Kostić i Stefan Marjanović, dok su "numerisana" mesta za strance zauzeli Džoel Bolomboj, Jago Dos Santos, Rokas Gedraitis i Adam Hanga.

Grčki stručnjak ukazao je na važnost svake utakmice i podsetio da je samo jedan poraz dovoljan kako bi se učešće na turniru prekinulo.

- Za nas je najvažnija prva utakmica protiv FMP-a. Fokusiramo se samo na tu utakmicu. To je turnir, ali to je nokaut turnir i to dobro znamo. Ako niste spremni da igrate utakmicu po utakmicu, onda će možda doći do iznenađenja, a mi ne želimo da se to desi. FMP igra brže, igraju sa većim entuzijazmom nego ranije, a mi moramo da budemo veoma koncentrisani protiv njih i da igramo našu igru. Doveli smo tri igrača iz našeg juniorskog tima. Uvek volim da radim sa mladim igračima, gledao sam njihove utakmice i neke treninge. Za mene je važno da uvek postoji dobra konekcija sa mlađim timovima, a sigurno je da će nam trebati mlada krv za pehar, ali i za nastavak - izjavio je bivši trener Makabija.

Sa druge strane, "panteri" su promenili trenera, pa je i način igre dosta drugačiji.

Klupu je od Stevana Mijovića preuzeo Saša Nikitović od kojeg uprava iz Železnika ima velika očekivanja, ali mu posao neće olakšati iznenadni odlazak jednog od najboljih igrača, Iga Besona iz ekipe.

Pravoslavci i muslimani u savezu protiv NATO-a! U bliskoj budućnosti BRIKS će postati dominantna organizacija!

Geopolitički svet je sve uzburkaniji. Verovatno Srbija treba da bude veličine Gaze da bi bila dovoljno mala. U svetu ima mnogo prekombinovanja. Dešava se nešto što će prave rezultate dati tek za pet godina. O domaćoj politici, ali i o poseti Blinkena Bliskom Istoku govorili su u "Info večeri" Nebojša Obrknežev iz Ruske stranke i Jovana Stojković iz pokreta Živim za Srbiju.

27.04.2024

22:35

(VIDEO) Ovaj snimak je razgnevio celu Rusiju! Kako je Ukrajina uspela ovo?! Dron zbrisao milionski supermoderni sistem!
NEVEROVATNO

Prema tvrdnjama ukrajinske vojske, u napadu njihovih snaga uništen je skupoceni sistem ruske vojne opreme. Ukrajinska vojno-obaveštajna agencija GUR objavila je u subotu video snimak za koji tvrde da prikazuje udar pripadnika Obaveštajne službe odbrane Ukrajine (DIU) i 15. odvojene artiljerijsko-izviđačke brigade Black Forest kako gađaju ruski radarski sistem 48Y6 K-1 Podljot, a na snimku je uhvaćen i dramatičan trenutak eksplozije.