06:30

Debakl Denvera! Jokić nemoćan, Minesota vodi 2:0 (VIDEO)

tanjug/ap

NBA

Košarkaši Denver Nagetsa poraženi su od Minesote 106:80, u drugoj utakmici polufinala Zapada.

Minesota posle dva odigrana meča u Denveru vodi sa 2:0 , a naredni duel se igra u Minesoti, pošto se serija seli na teren Vukova.

Serija se igra na četiri pobede, a uspešniji tim igraće u finalu sa pobednikm duela Oklahoma - Dalas.

DENVER - MINESOTA 80:106 (20:28, 15:33, 25:21, 20:24)

Hala: Bol arena

DENVER: Porter 9, Gordon 20, Jokić 16, Koldvel-Poup 4, Marej 8, Braun 2, Holidej 13, Džekson 3, Džordan, Naji 1, Piket 2, Strouter 2, Tajson, Votson.

Trener: Majk Meloun

MINESOTA: Mekdanijels 5, Tauns 27, Gober, Edvards 27, Konli 4, Aleksander-Voker 14, Anderson 6, Garza 2, Meklafin, Miler, Mino 3, Mur 2, Moris 2, Rid 14, Voren .

Trener: Kris Finč

Četvrta četvrtina

Kraj meča

48. minut - Ubedljiva i laka pobeda Minesote 106:80, koja posle dva meča u seriji vodi sa 2:0 u polufinalu Zapadne konferencije.

45. minut - Tri i po minuta do kraja utakmice Vukovi vode - 75:99. Navijači su počeli da napuštalu "Bol arenu".

44. minut - Minesota privodi polako meč kraju. Edvards je sad pogodio za 70:95, dok Nagetsi greše, gube lopte.  Poup smanjuje na -23, 72:95.

42. minut - Trojka Edvardsa, pa odgovor Holdeja na drugoj strani, ali Minesota ima 20 poena prednosti - 70:90.

41. minut - Poeni Gordona - 67:87. Rid sad nije poentirao, a Jokić dolazi do lopte.

40. minut - Trojka Vokera iz kornera, muk u "Bol areni - 65:87.  Nemoćni su Nagetsi, sad Meloun vraća u igru Jokića i Mareja.

Jokić trenutno pored 18 poena ima 12 skokova i osam asistencija.

39. minut - Napad je za Nagetse koji su na "-19" - 65:84.

38. minut - Peta lična greška za Mekdenijelsa, a trojka Džeksona za minus 19 -  63:82. Šteta, Denver ne koristi šansu da istopi minus dodatno, Holidej je promašio trojku, a potom i Porter junior.

37. minut - Marej i Jokić na klupi na startu četvrte četvrtine.

Treća četvrtina

35. minut - Trojka Holideja, pa Rid prekida seriju Denvera - 58:82. Mareja nastavlja sa očajnom igrom, teško ga je gledati na parketu. Asistencija Jokića za Portera za kraj treće četvrtine - 60:82.

34. minut - Faul Jokića nad Edvardsom, ali Meloun je želeo to da proveri. Na kraju je dosuđen faul u napadu Edvardsu, a potom i Vokeru kada je meč nastavljen.

33. minut - Jokić dolazi do 16 poena na utakmici, a tek drugi promašaj Rida za dva poena sa druge strane. Marej je sad poentirao, potom i Holidej sa linije penala - 55:80.

32. minut - Minesota ima 30 poena viška - 80:50, davno je ovaj meč završen!

31. minut - Timbervulvsi sad nisu  poentirali, a Jokić je bio precizan za 50:78. Denver je na minus 28. Novi tajm-aut, ali će teško nešto promeniti.

30. minut - Auuuu! Trojka Rida- 46:78! Nema pomoću Denveru u ovom meču. Vukovi za sve imaju odgovor i bez Gobera rade šta hoće šampionu NBA lige.

29. minut - Prva trojka Portera na meču, pa se Konli upisuje u listu strelaca. S druge strane Marej nastavlja sa promašajima ali ubacuje sa linije za slobodna bacanja - 46:74. Samo kap u moru je ovo.

28. minut - Edvards polaže loptu za 39:68, novi poeni Jokića, ali je to trenutno malo, jer  Voker i Anderson donose Minesoti vođstvo od 73:41. Meloun  je tražio tajm-aut.

27. minut - Tauns poentira za 37:66, ali pravi četvrti faul, a Jokić sa linije za slobodna bacanja smanjuje minus Denvera na 39:66.

25. minut - Porter je na startu drugog poluvremena promašio otvorenu trojku, nakon čega Mekdenijels zakucava i povećava prednost Minesote - 35:63. Konačno, pogodak Mareja sa poludistance - 37:63.

Druga četvrtina

24. minut - Posle prvog poluvremena Minesota vodi 61:35. Teško će se Jokić i ekipa vratiti u život. Košmarno poluvreme  za Denver. Nikola ima osam poena, šest skokova i sedam asistencija.

24. minut - Marej gubi loptu, pa trojka Vokera za 33:59, a onda zakucavanje Edvardsa - 33:61, čisto da još jednom pokaže ko je gazda na parketu.

23. minut - Iživljava se Minesota sad, niko odavno ovako nije pregatio Nagetse, a Edvards ubacuje nove poene 56:33.

22. minut - Sedma asistencija Jokića, Holidej pogađa za 33:54, ali s druge strane Edvards zakucava za 33:56, pa novi promašaj Mareja. Ništa novo od njega večeras.

21. minut - Četiri brza poena Minesote preko Edvardsa i gosti vode 54:30, a Meloun traži četvrti tajm-aut. Mada, deluje da Denveru nema pomoći.

21. minut - Poup pravi treću ličnu, a Edvards ide na liniju za slobodna bacanja - 30:50.

20. minut - Peta asistencija Jokića za Gordona koji ubacuje 15 poen, ali ne staje Tauns, koji postiže 20 poen na utakmici, a njegov tim ubedljivo vodi - 30:49.

19. minut - Minesota gazi! Tauns je ubacio oba slobodna bacanja za 28:45, pa lična za Mekdanijelsa. Jokić je uspeo da izvuče faul Taunsa, njegova druga lična, a Marej niže promašaje. Denver i dalje ubedljivo gubi 28:45.

18. minut - Edvards je pogodio jedno slobodno bacanje - 26:43, a Jokić smanjuje na "-15" - 28:43. Tračak nade da Nagetsi mogu da se probude na vreme.

17. minut - Porter junior smanjuje na "-18" 24:42, pa blokada Rida, s druge strane muke Denvera , Porter ubacuje neke poene - 24:42.

16. minut - Poeni Mareja konačno prekida seriju od 15:0 za Minesotu, ali nova trojka Rida za 20 poena prednosti - 22:42. Denveru se crno piše, gosti igraju u šestoj brzini i nemaju nameru da stanu.

15. minut - Maraje užasan. Ništa ne može da pogodi, ali Voker ubacuje novu trojku za 20:39. Denver je bez poena u drugoj četvrtini.

14. minut - Redži Džekson nije uspeo da pogodi iz tranzicije. S druge strane trojka Taunsa za vođstvo od čak 35:20, a Meloun traži tajm-aut. Užasna igra Nagetsa, kojima preti katastrofa ako ovako nastave. Serija Minesote od 12:0 računajući završnicu prve četvrtine.

13. minut -  Rid pogađa trojku na startu druge deonice, - 20:31. Džekson je promašio,  a Tauns ne greši Minesota ima 13 poena više - 20:33

Prva četvrtina

12. minut - Anderson pogađa za 28:20 na kraju prve deonice. Samo četiri poena Jokića uz četiri asistencije tokom prvih 12 minuta meča, Gordon je najbolji sa 13, a Tauns sa 11 u ekipi Minesote.

11. minut - Holidej ubacuje trojku na asistenciju Jokića - 20:24. Novi promašaj Andersona, ali onda Džekson ne pogađa, pa Moris polaže loptu za 20:26.

10. minut - Gordon ne ubacuje sa distance, ni  Anderson ne pogađa, ali Rid poentira za plus 7 za Minesotu - 17:24.

9. minut - Edvards sad ubacuje nove poene za prednost gostiju pred tajm-aut od 22:17. Nagetsi su se žalili i tražili korake i faul u napadu Taunsa, ali bez promene...

8. minut - Trojka Rida, ali ne staje ni Gordon koji poentira za dva, potom postiže i trojku za svoj 13 poen na utakmici. Nažalost, Tauns uzvraća za vođstvo Minesote 20:17.

7. minut - Edvards ubacuje prve poene i plus 6 imaju gosti 15:9, ali odmah s druge strane uzvraća Gordon i smanjuje na 15:12.

6. minut - Gordon promašuje jedno slobodno bacanje, Tauns nastavlja da rešeta s druge strane i Minesota vodi 13:9.

Nikola za sada ima dve izgubljene lopte!

5. minut - Jokić porekida mini seriju rivala i smanjuje rezultat na 8:11. Sad Gordon ima dva slobodna bacanja, ali posle prvog tajm-auta u Bol areni.

3. minut - Poeni Taunsa iz okreta za prednost Minesote od 8:6. Novi poeni gostiju, trojka i opet Tauns koji se razigrao i serija Minesote od 5:0 za vođstvo 11:6.

2. minut - Pri poeni za Jokića koji poentira za 6:6, a Edvards ne pogađa za tri poena, pa promašaj Jokića.

1.minut - Gordon postiže prve poene na meču, ali odmah uzvraća Tauns, pa Mekdanijels postiže poene za 4:6.

Meč je počeo!

03.50 - Minesota Timbervulvsi su bez Rudija Gobera. Francuskom centru se rodio sin i propustiće drugi meč polufinala!

03.48 - Nikola Jokić opet u odelu, stigao je u velikom stilu u Bol areni.

03.45 - Spremni su Nagetsi za novi obračun sa Timbervulvsima.

03.25 - Zvezdi Minesote Entoniju Edvardsu prekipelo je jer ga ljudi porede sa Majklom Džordanom. Sjajni bek Timbervulvsa kaže da ne može da se poredi sa najvećim svih vremena.

- Želim da to prestane. On je najveći svih vremena. Ne mogu da se poredim sa njim - rekao je Edvards pred drugi meč u "Bol areni"

03.24 - Trener Nagetsa Majkl Meloun je uoči susreta naglasio da nešto mora da se menja.

- Moramo da uradimo dobar posao, naši starteri posebno. Moramo biti spremni da uradimo bolji posao od početka, da damo ton igru rano u susretu. Šta da čekamo? Sada smo na 1:0, šta da čekamo? Pričao sam igračima kako smo u pet mečeva sa Lejkersima bilio u zaostatku u svakoj prvoj četvrtini. Tako da, ako me pitate da li verujem da su momci spremni sve da daju za odbranu tutule, odgovor je da verujem. Naravno. Ali u nekom momentu, čoveče, morate da prestanete da radite iste stvari - kazao je Meloun pred utakmicu.

03.20 - U prvoj utakmici je Nikola Jokić postigao 32 poena uz osam skokova i devet asistencija, ali je fenomenalni Entoni Edvards demolirao Denver. Ubacio je čak 43 poena, što mu je rekord kada su plej-of utakmice NBA lige u pitanju.

03.20 - Dobrodošli! Pratite na Informer.rs drugi meč  između Denvera i Minesote u polufinalu Zapadne konferencije.

NATO u panici! Američki nuklearni kišobran ugrožen novim Putinovim planom! Pitanje trenutka kada će se sve srušiti kao kula od karata! (VIDEO)

Takozvano Kosovo postalo pridruženi član parlamentarne skupštine NATO-a. Mađarska jedina glasala protiv. Ruska vojska oslobodila je još dva mesta. Makron u Nemačkoj posle 24 godine. Ujedinjenje nacije upozoravaju: Gaza je pakao na zemlji. U emisiji "Rat uživo" na sve ove teme govorili su pukovnik Stevica Karapadžin, Aleksandar Lukić iz Instituta za političke studije, a uživo preko vajber uključenja javio se i novinar i narodni poslanik Milovan Drecun.