A
SRBIJA U ČETVRTFINALU! "Delfini" potopili Australiju - 10:9
Vaterpolo reprezentacija Srbije plasirala se direktno u četvrtfinale Svetskog prvenstva u Kazanju, pošto je u odlučujućoj utakmici savladala Australiju posle žestoke borbe sa 10:9
informer.rs 31. 07. 2015. 10:57
0
kazan2015.com/
SAMO POBEDA Centar Srbije Duško Pijetlović

Izvanrednu utakmicu odigrale su dve reprezentacije, koje su se borile za prvo mesto u grupi i samim tim kartu za četvrtfinale. Srbija je vodila tokom većeg dela meča, ali je Australija u trećoj četvrtini napravila veliki preokret i povela sa 8:6.

Tada je do izražaja došao šampionski nerv "delfina", furioznom igrom u poslednjoj deonici su preokrenuli rezultat i pobedom osvojili prvo mesto.

Srbija će se u borbi za polufinale najverovatnije sastati sa Italijom ili SAD.

Naša selekcija je dobila sve tri utakmice u grupi, najpre je pobedila Crnu Goru sa 11:8, potom Japan sa 19:9 i danas Australiju sa 10:9.

SRBIJA - AUSTRALIJA 10:9 (3:2, 2:2, 1:4, 4:2)

Plivalište: u Kazanju. Sudije: Korižna (Poljska), Stavridis (Grčka).

SRBIJA: G. Pijetlović, Mandić, Gocić 1, Ranđelović, Ćuk 1, D. Pijetlović 1, Nikić 1, Aleksić 2, Jakšić, Filipović 2, Prlainović, S. Mitrović, B. Mitrović 2.

AUSTRALIJA: Stenton-Frenč, Kembel, Ford, Koteril 1, Pauer 1, Gilhirst, Rouč, Janger 3, Svift 2, Emeri, Houden 1, Martin 1, Denerli.

Tok meča:

Četvrta četvrtina:

Džoel Svift koristi igrača više za Australiju i smanjuje na 10:9. Ponovo je Mitrović imao loptu na ruci, ali mu je pobegla tek toliko da pređe crtu.

Sreća za Srbiju, imao je rival igrača više, ali je Branislav Mitrović sa linije "skinuo" loptu posle šuta Australije. Selektor Dejan Savić je promenio golmana u međuvremenu...

GOL! Živko Gocić! Kapitenski, srpski as je projektilom sa "nezgodne", desne strane zatresao mrežu Australije i vratio Srbiju u vođstvo - 9:8. IDEMO! Filip Filipović je podigao na noge srpsku klubu fantastičnim golom na 3:20 pre kraja za vođstvo od 10:8!

Uz mnogo sreće Milan Aleksić koristi igrača više i smanjuje u prvom napadu u poslednjoj četvrtini na 7:8. Posle neiskorišćenog napada Filipovića ipak stiže izjednačenje! Stefan Mitrović je uplivao i pogodio - 8:8!

Treća četvrtina:

Novi projektil Arona Jangera i 8:6! Sa šest-sedam metara je bek Australije odapeo "strelu" i matirao Pijetlovića. Nastavlja se paklena serija "kengura", naša selekcija je u drugom poluvremenu potpuno prestala da igra.

Fantastičan gol Koterila! Mora se skinuti kapica rivalu za majstorski potez. Sa distance je lobovao Pijetlovića i izjednačio na 6:6. Prlainović potom ne koristi igrača više. Stiže kazna! Janger koristi kontranapad i postiže gol za vođstvo Australije od 7:6! Serija 3:0 rivala, Srbija je u problemima sa igrom.

Stefan Mitrović svojim prvim golom otvara treću četvrtinu - 6:4. Srbija se odvojila na dva razlike, da li je ovo prelomni deo meča? Igrač više za "kengure" i u poslednjoj sekundi Svift smanjuje na 6:5.

Druga četvrtina:

"Bomba" - ko bi drugi do Milan Aleksić! Sa distance, projektil kao strela - 5:4. Taj rezultat ostaje i na kraju prvog poluvremena!

Filipović - divan gol! Lob iz faula, golman Australije je ostao da "lebdi" u prazno - 4:3. Šansa, pa prečka, ali ništa i onda kazna. "Kenguri" su preko Martina izjednačili na 4:4, dva minuta pre poluvremena.

Ne da se Australija, realizovala je prvi napad u drugoj četvrtini, Janger je gromovitim udarcem pogodio mrežu iza Pijetlovića - 3:3. Dva promašaja sa igračem više za Srbiju... Revija promašaja, Gocić je promašio neverovatnu šansu sa metra, a onda je Australija pogodila stativu.

Prva četvrtina:

Prvi igrač više za Srbiju i gol. Brzometna akcija, Duško Pijetlović sa prve stative zakucava u mrežu za 3:1 na 3:10 pre kraja četvrtine. Pauer u narednom napadu smanjuje na 3:2. Centar Australije ni sam ne zna kako je iščačkao tu loptu između dvojih srpskih igrača i prebacio je preko zamišljene linije.

Solo partitura Miloša Ćuka za prvo vođstvo Srbije. Posle faula, bek "delfina" se izdigao iznad vode i pogodio nebranjeni deo mreže - 2:1. Serija neiskorišćenih napada na obe strane. Gojko Pijetlović raspoložen i danas ispred našeg gola, vezao je tri uzastopne odbrane.

Ris Houden u prvom napadu, nije mnogo čekao, šutirao je sa krilne pozicije i pogodio mrežu Pijetlovića - 0:1. Odmah je uzvratila Srbija, lepa akcija iz igre, lopta za centra Nikića i on je sa dva metra poslao loptu u mrežu Australije - 1:1.