21:09 Ostali sportovi 0

informer.rs | 26. 05. 2017.

PRO REKO BEZ FINALA, FILIPOVIĆ POGODIO STATIVU ZA EGAL! Jug brani titulu u LŠ!

Vaterpolisti Juga pobedili su u dramatičnoj završnici Pro Reko 10:9 (4:2, 2:2, 3:4, 1:1) i plasirali se u finale vaterpolo Lige šampiona

U triler završnici meča u poslednjem napadu Filip Filipović je pogodio okvir gola u napadu za izjednačenje, Jug je došao do lopte i sačuvao je do kraja za konačnih 10:9.

Nakon pet minuta igre bilo je 2:0, potom i 3:0 za Dubrovčane, a Pro Reko se vratio u drugoj četvrtini na gol zaostatka.

Jug je potom na poluvremenu pobegao na 6:4, ali je ekipa Vladimira Vujasinovića u trećoj četvrtini povela 7:6. To je ipak bilo sve, minutu i po pre kraja Jug je poveo 10:8, Pro Reko se vratio na gol zaostatka. U zadnjem napadu Filipović imao šansu za egal, ali je pogodio stativu.

Jug će u finalu igrati protiv boljeg iz mađarskog duela Solnok - Eger.