12.01.2018

09:06

(FOTO/VIDEO) "ORLOVI" OČERUPANI U SPLITU! Hrvatska pregazila reprezentaciju Srbije na startu EP!

Ostali sportovi

Rukometna reprezentacija Srbije doživela je debakl u Splitu na startu Evropskog prvenstva! Hrvati su se poigravali sa "orlovima" i pred 11.000 gledalaca slavili sa 32:22

Neverovatno je kakav je raspad sistema doživela reprezentacija Srbije u 25. minutu, kada je imala napad za izjednačenje.

Posle tog promašaja, kao da su sve lađe potonule "orlovima", Hrvatska je serijom golova otišla na 14:9 na kraju prvog poluvremena, dok je drugo bilo čista egzibicija domaće reprezentacije, pred raspevanom publikom.

Apsolutno ništa nije funkcionisalo u igri Srbije. Golmani su imali skandalozno veče, sa svega tri odbrane za 60 minuta, dok je odbrana probijana sa svih strana, kao da je od papira napravljena.

Krila hrvatske reprezentacije su se sita naigrala i pogađala gol Srbije, gotovo bez promašaja za ceo meč!

S druge strane, napad je ponovio bio kao u prethodnih 20 godina: bekovi su se dodavali između sebe, dok su krila stajala sa strane i potpuno neupotrebljena gledala utakmicu.

Samo jedan jedini šut sa krila stvorila je Srbija za 60 minuta igre i to pred sam kraj meča!

U narednom kolu reprezentacija Srbije igraće sa Švedskom i neophodna joj je pobeda, ako želi da se plasira u drugu fazu turnira.

HRVATSKA - SRBIJA 32:22 (14:9)

Dvorana: "Spaladijum" u Splitu. Gledalaca: 11.000. Sudije: Gipel, Helbig (Nemačka).

HRVATSKA: Stevanović, Alilović, Mihić 2, Duvnjak 2, Stepančić 6, Kopljar 1, Vori 1, Gojun, Horvat 4, Karačić 2, Mandalinić 1, Štrlek 6, Čupić 2, Musa 1, Mamić, Cindrić 4.

SRBIJA: Cupara, Ivanišević, Šešum 2, Vujčić, Đukić, Beljanski 1, Nenadić 6, Radivojević 1, Marković 2, Đorđić, Ilić 3, Jovanović, Zelenović 5, Marsenić 1, Vujin 1, Obradović.

KRAJ!

32:22 - Gol iz sedmerca za plus 10 za Hrvate.

31:22 - Izgubila je loptu Srbija, a Karačić sam završio kontranapad...

30:22 - I Mandalinić se upisao! Gol sa devet metara, iz prvog šuta.

29:22 - Marsenić iz kontre smanjuje zaostatak.

29:21 - Ilić je izgubio loptu, sevnula je kontra Hrvatske i gol je postigao Mihić.

28:21 - Horvat i PONOVO u bliži golmanov ugao, dok Cupara ide na drugu stranu...

27:21 - Nenadić strelac novog gola za Srbiju.

27:20 - A, Duvnjak se još jednom prošetao kroz srpsku odbranu i lako poentirao.

26:20 - Verovali ili ne, prvi gol Srbije sa krilne pozicije u 52. minutu meča! Strelac Radivojević.

26:19 - Duvnjak je ostao sam na šest metara i lako pogodio gol nemoćnog Cupare.

25:19 - Zelenović posle duže pauze postiže pogodak...

25:18 - Još jednom Štrlek, iz majstorski izgrađene akcije Hrvatske!

24:18 - Štrlek pogađa sada sa drugog krila...

"Vukovar, Vukovar" se skandira sa tribina...

23:18 - Još jedan gol Srbije iz sedmerca, Ilić je ponovo precizan.

23:17 - Horvat treći put na isto mesto - golman na jednu, a lopta na drugu stranu!

Neverovatno... Srbija je uzela loptu, a Marsenić u kontri je bacio u - aut!

22:17 - Nenadić je postigao svoj peti pogodak. Ostalo je još 15 minuta do kraja.

starsport

22:16 - A, Kopljar samo desetak sekundi kasnije izbija potpuno sam na golmana i lako pogađa.

21:16 - Šešum je napravio solo prodor kroz odbranu domaćih i pogodio.

21:15 - Horvat dva od dva sa krila i oba gola u golmanov bliži ugao.

41. minut - Novo isključenje za Marsenića...

20:15 - Nenadić siguran iz sedmerca, koji je ponovo iznudio Šešum.

20:14 - Hrvati i kada imaju igrača manje, igraju bez golmana, sa celom napadačkom ekipom i sada su pogodili!

Cupara je šutirao sa gola na gol, jer su Hrvati bili bez golmana i pogodio - stativu!

19:14 - Malo konfuzna akcija, ali Nenadić iz sredine pogađa mrežu Hrvata.

38. minut - Musa je isključen na dva minuta. Mogu li to "orlovi" da iskoriste da smanje zaostatak?

19:13 - Ilić je postigao gol, krilo naše reprezentacije, ali ne i sa pozicije krila, već se ubacio kao drugi pivotmen.

19:12 - Kontra i gol! Hrvati idu na velikih "plus sedam"!

18:12 - Četiri gola Hrvata za pet minuta igre u drugom delu... Srpski golmani ne mogu apsolutno ništa da odbrane!

17:12 - A, bez greške šutira i Zelenović - 4/4!

17:11 - Stepančić bez promašaja! Šest šuteva, šest golova.

16:11 - Na ivici je bila Srbija da izgubi loptu, ispadala je iz ruku Nenadiću i Zelenoviću, a na kraju je došla do Nenadića, koji je postigao gol.

16:10 - Cindrić nastavlja da briljira, njegov četvrti gol iz četvrtog pokušaja.

15:10 - Sedmerac i za Srbiju, a Nemanja Ilić je pogodio.

15:9 - Loše je krenulo u drugom delu, odmah sedmerac za Hrvatsku i gol Čupića.

Reuters

Katastrofalna partija golmana Cupare u prvom poluvremenu, a daleko ispod očekivanja igra i Nenadić, koji ima 1/3 šut i dve izgubljene lopte.

Potpuni raspad srpske reprezentacije u poslednjih pet minuta poluvremena!

Kraj prvog poluvremena

14:9 - Stepančić pogađa dve sekunde pre kraja kroz noge Cupari!

13:9 - Karačić sa igračem više donosi +4 za Hrvatsku.

12:9 - Kakav ekspresni raspad! Šešum je prodao loptu, a Stepančić iz kontre povisio vođstvo domaćih na tri razlike!

11:9 - Đorđić je izblokiran u šutu za izjednačenje, usledila je kontra i Štrlek je doneo novih dva gola prednosti za Hrvatsku.

25. minut - faul u napadu napravio je Karačić, Srbija ima šansu za izjednačenje!

10:9 - Najzad jedna dobra odbrana Srbije, Marković je ukrao loptu i kontru pretvorio u gol!

10:8 - Marković je pogodio iz sedmerca, koji je izborio Šešum.

10:7 - Još jednom je Nenadić prodao loptu u napadu, a Štrlek je iz kontre rutinski pogodio.

Srbija igra napad na ivici noža, do poslednjeg sekunda, dok sudije drže ruku podignutu, očigledno ne želeći da ulaze u trku sa Hrvatima.

Reuters

9:7 - Štrlek još jednom pogađa sa krila...

8:7 - Odmah uzvraća Zelenovića! Dva gola Srbije sa igračem više!

8:6 - Stepančić na identičan način, dvokorakom u sredinu pa skok-šutem povećava vođstvo na dva razlike za Hrvate.

7:6 - Zelenović smanjuje zaostatak!

17. minut - Prvo isključenje za domaće, Vori ide na klupu...

7:5 - Beljanski! Odlična akcija "orlova", pivot je pogodio mrežu.

7:4 - Stepančić skok-šut kao u stara vremena, a golman Srbije se nije ni pomerio...

6:4 - Šešum je iznudio sedmerac, a Nenadić ga je pretvorio u gol za Srbiju.

14'. minuta igre, Srbija nema nijedan šut sa krila...

6:3 - Raste prednost Hrvatske! Posle promašaja Šešum, Hrvati su iskoristili napad, novi gol postigao je Cindrić.

5:3 - Stepančić je pogodio, a Obradović zaradio isključenje na dva minuta zbog faula s leđa!

4:3 - Vujin! U poslednjem trentku napada, kada su sudije već htele da sude pasivnu igru!

4:2 - Laka egzekucija sa igračem više, školska akcija za krilo i Štrlek je siguran.

3:2 - Cindrić je postigao gol posle brzog napada Hrvata, a Zelenović je isključen na dva minuta.

2:2 - Žarko Šešum je postigao prvi gol za Srbiju na EP! A, onda posle faula u napadu Hrvata, Zelenović je izjednačio!

2:0 - Čupić je golom iz sedmerca doveo Hrvatsku u vođstvo, a onda je Nenadić izgubio loptu u napadu, da bi Vori iz kontre povisio na 2:0.

Prvi napad imala je Srbija, ali je Nenadić pogodio stativu.