18.01.2018

10:16

(FOTO) SRBIJA IGRALA JEDNO POLUVREME! I Norvežani razbili "orlove" na EP!

Ostali sportovi

Rukometna reprezentacija Srbije poražana je od Norveške 32:27 u prvom meču druge runde takmičenja pa tako i definitivno ostala bez šansi da se bori za polufinale

"Orlovi" su koliko toliko parirali Norvežanima tokom prvih 30 minuta igre, ali se igra pulena Jovice Cvetkovića totalno raspala u drugom delu, pa smo na kraju ubedljivo poraženi. Kod Srbije su najefikasniji bili Šešum i Beljanski sa po pet golova, dok su Đukić i Nenadić postigli po četiri. Nezaustavljivi Kristijan Bjornsen je za Norvežane postigao osam golova.

Imali su Norvežani tokom prvog dela meča u nekoliko navrata tri gola prednosti ali su "orlovi" do kraja uspeli da se vrati u igru. Možda bi i vodili da su znali da iskoriste igrača više, jer bismo svaki put ili napravili faul u napadu ili promašili napad.

Norvežani su u finišu prvog dela vodili 15:12. Ali nisu se naši predavali. Napravili su seriju 4:0 preko Jovanovića, Šešuma, Nenadića i Đukića, koji je pogodio  gol nakon što smo presekli napad Norvežana na centru. Ipak nakon prvih 30 minuta bilo je 17:17.

Serijom 7:2 tokom prvih devet minuta igre u drugom delu meča Norvežani su rešili pitanje pobednika. Stekli su prednost od 24:19 koju "orlovi" sa igrom bez ideje u napadu i još očajnijom igrom u odbrani ne da nisu uspeli da stignu nego ni da bar priprete razigranom rivalu.

Naredni meč "orlovi" igraju u ponedeljak od 18.15 sa Francuskom.

SRBIJA - NORVEŠKA 27:32 (17:17, 10:15)

Dvorana: Arena Zagreb. Sudije: Fonseka i Santos iz Portugalije

SRBIJACupara (14 odbrana)Ivanišević, Šešum 5, Vujić, Đukić 4, Beljanski 5, Nenadić 4, Radivojević, Marković 1, Đorđić, N. Ilić 2, Jovanović 2, Zelenović 3, Marsenić 1, Crnoglavac, Obradović.

NORVEŠKA: Kristensen (1 odbrana), Bergerud (13 odbrana), Sagosen 8, Hikerud, Mirhol 3, Jakobsen, Tonesen 3, Jondal 4, Bjornsen 8, Gulerud 1, Sorhajm, Johanesen, O'Saliven 3, Tangen, Rajnkind 1, Rod.

Reuters

Kraj meča! Poraz Srbije.

27:32 - Utešan gol Beljanskog u samoj završnici utakmice!

Sada sve brane i golmani Norveške!

26:32 - Nova kontra Norveđana i golčina Bjornasena koji je samo potvrdio trijumf svog tima.

26:31 - Šešum je zatresao mrežu Norvežana koji se trude samo rutinski da privedu meč kraju.

Ilić je šutirao, ali nejako pa je to bio lak plen za protivničkog golmana. Potom odlična odbrana Cupare.

25:31 - Našima sada preostaje da pokušaju da oblaže poraz. Beljanski postiže lep gol nakon odbitka.

24:31 - Sedmi gol Bjornasena za "plus 7" Norvežana. Do kraja meča osam minuta.

24:30 - Ne staju rivali, imaju šest golova više. Teško će se orlovi vratiti u igru ovakvom igrom.

24:29 - Opet kontra, brzinom munje su se stuštili Norvežani ka našem golu a Bjornasen naravno ne propušta šansu da poveća pođstvo.

24:28 - Zelenović postiže gol, pa onda Jovanović pogađa stativu.

23:28 - Opet je pet golova prednosti za Norvešane. Johansen nakon kontre matira Cuparu.

Reuters

23:27 - Sedam metara za Norvežane. Beljanskog je udario u glavu ali su Portugalci pokazali na sedam metara. Sa penala rivali povećavaju vođstvo.

Šteta, Jovanović pravi faul u napadu i ništa od prilikr da priđemo na dva gola.

23:26 - Šešum postiže gol za minus 3, a potom Norvežani brzinski stiže pred naš gol, ali srećom pogađaju stativu.

22:26 - Ali, i primamo gol sa igračem više. Jondal sa krila vara Cuparu. Drže Norvežani vođstvo.

22:25 - Zelenović ipak pogađa i dolazi Srbije do gola sa igračem više.

Norvežani ostaju bez Mirhola na dva minuta. Možda treća Sreća za Srbiju, končano da iskoristimo igrača više.

21:25 - Delovalo je da će se naši odbraniti ali Sagosen uzima loptu i Cupara nije mogao da zaustavi taj šut.

21:24 - Mini serija Srbije. Đukić se snašao nakon asistencije Jovanovića. Beže Norvežani tri gola.

20:24 - Šešum pogađa za nadu "orlova" da ponovo mogu novom serijom da se vrate u igru.

19:24 - Promašaj Jovanovića, odmah to kažnjavaju Norvežani. Serijom 7:2 za devet minuta prave veliku prednost od pet golova.

19:23 - Konačno! Beljanski prekida seriju Norvežana, koji odmah uzvraćaju s druge strane i vraćaju četiri gola prednosti.

Reuters

Jovanović umesto gola pogađa golmana. Za osam minuta postigli smo samo jedan gol u drugom  poluvremenu.

18:22 - Sada se svaki napad Norvežana završava golom. Serija rivala od 5:0.

18:21 - Opet je tri razlike za Norvežane! Rivali su u seriji od 4-0.

Bergerdu sada ima tri vezane odbrane. Neće orlove ni u odbrani ni u napadu početkom drugogo dela.

18:20 - Još jedna dobra intervencija Bergeruda. Usledila je kontra i već imaju dva gola više Norvežani.

18:19 - Brani golman Norveške. Potom smo im pomogli u napadu, pao je jedan igrač igrač pa samo opet u minus jedan gol.

18:18 - Tonesen ostaje sam i lagano postiže gol za izjednačenje.

Opet isključenje za Srbiju. Jovanović mora na klupu dva minuta.

18:17 - Beljansko donosi vođstvo Srbiji. Njegvo drugi gol u meču.

Katastrofalan početak drugog poluvremena, izgubili smo loptu. Ali Cupara brani šut Bjornasenu. Dobro je!

Reuters

17:17 - Norvežani znaju da igraju sa igračem više, Jondal pogađa treći put na meču. Novo izjednačenje za kraj poluvremena.

17:16 - Konačno gol sa krila. Sjajan pogodak Đukića iz teške pozicije. Ali, Marsenić je sve uprskao, ide na klupu dva minuta.

16:16 - Bomba Milana Jovanovića! Nije golman Norveške imao šanse, ali odmah pogodak i na drugoj strani. Novi egal. Serija "orlova" 4:0 prekinuta je pogotkom Sagosena.

15:15 - Egaaaal! Naši na neviđen način izjednačuju, presekli su loptu na centru. Đukić nas je vratio u igru. Serija Srbije 4:0. Norvežani kipte od besa.

14:15 - Stativa Norvežana, kontra Srbije i konačno pogađa Nenadić.

- Još pet minuta mučenja u prvom delu meča. Norvežani traže tajm-ut!

13:15 - Šešum smanjuje! Potom smo i imali sreće jer Norvežani promašaju. Ali, i Kristijansen je bio siguran na golu rivala, nije prošao napad "orlova".

12:15 - Cupara je odbranio, ali su sve njegovi saigrači uprskali. Norvežani kažnjavaju naše greške, opet imaju tri gola više preko O'Salivena.

12:14 - Jovanović odmah snažno šutira i smanjuje minus Srbije.

11:14 - Lepo je prošao Nenadić, ali greška u napadu. Sada su Norvežani na potezu i opet imaju tri gola više.

- S druge strane Saliven promašuje. Imali smo sreće. Ali, ne i drugi put, primili smo gol, Jondal.

- Jaooooo.. Imamo igrača više i napravimo faul u napadu. Neverovatno!

- Brani Cupara, ali ništa od kontre. Dugo traje ovaj napad, a Tonesen ide na klupu dva minuta posle "nišenja" Nenadića.

Reuters

11:12 - Opet sedam metara za naše, nakon prodora Zelenovića. Ilić pogađa i samo gol više za Norvežane.  Bili smo na "minus 3".

10:12 - Sedam metara ponovo za naše, oštro igraju Norvežani, posle prodora Nenadića. Ilić koristi priliku, pogađa sa penala.

9:12 - Posle dobre odbrane usledila je kontra i Bjornesen donosi najveće vođstvo Norvežanima u meču.

Dve vezane odbrane Bergeruda, jedna nakon šuta Nenadića!

9:11 - Sjajna akcija Norvežana sa igračem više  - cepelin i Sagosen . Tako se to radi, mogli bi naši nešto da nauče.

- Isključenje za Jovanovića koji sa dve ruke hvata Jondala.

9:10 - Treći gol postiže Nenadić. Posle penala dolazimo na gol minusa.

8:10 - Zelenoviću je ispala lopta, ne postižemo gol sa igračem više. Šteta. Ali, Norvežani sa igračem manje idu na dva gola više.

- Jondal i Sagosen su oborili Nenadića a Jondal ide na klupu dva minuta. Prilika za naše.

8:9 - Sevnula je kontra s druge strane i Magnus preokreće još jednom. Dva vezana gola Norvežana sada.

Reuters

8:8 - Opet gol i opet izjednačenje. A odbranio je Cupara prvi šut, međutim našo nisu uspeli da uzmu loptu. Šteta!

8:7 - Sjajan šut Zelenovića i novo vođstvo Srbije.

7:7 - Dva vezana gola Srbije preko Šešuma i Markovića, ali ne vredi, Dozvolili smo Norvežanima da još jednom poravnaju. I još jedan lagan gol rivala.

5:6 - Nenadić i egal, ali šta vredi kada ne staju Norvežani. Tonese se upisao sa devet metara.

4:5 - Odlično! Pogodak Nenadića iz teške pozicije. Ali, Sagosen momentalno uzvraća istom merom, opet vode Norvežani.

3:4 - Koriste Norvežani višak i pogađaju za novo vođstvo.

3:3 - Dobro je, novi egal. Ne daju naši rivalima da se odlepe, Beljanski je odmah poravnao rezultat.

2:3 - Jornesen posle sedmerca donosi Norvežanima prvo vođstvo!

- Marsenić ide na klupu dva minuta.

2:2 - Bjornesen pogađa sa penala za novo izjednačenje.

2:1 - Marsenić je nadmudrio golmana Norveške i nova prednost za naš tim.

1:1 - Ekspresno izjednačenje Norvežana! Nije im bilo potrebno mnogo vremena nakon kontre dolaze do egala.

1:0 - Đukić donosi Srbiji vođstvo nakon što je Marković ukrao loptu. Dobar početak orlova