20.01.2018

23:05

EVROPSKO PRVENSTVO: Hrvati moraju da pobede Francusku koja je razbila Švedsku!

Ostali sportovi

Rukometaši Hrvatske pobedili su Norvešku u drugoj utakmici druge faze Evropskog prvenstva u Zagrebu sa 32:28

Hrvati su tako ostvarili i drugu pobedu u drugoj fazi pošto su prvo bili bolji od Belorusa 25:23, pa će se u borbi za polufinale sastati sa Francuskom 24. januara.

Hrvatski golman Ivan Stevanović je dobro branio, Musa je u napadu bio precizan pa su Hrvati rano došli do prednosti od 3:0. Norvežani su se konsolidovali i smanjili razliku, a su "kauboji" na poluvremenu imali 17:15.

U nastavku su Hrvati i sa dva igrača manje uspeli da psotinu gol i odu na "+5" i privedu meč kraju.

Francuzi su bili bolji od Šveđana 23:17 u drugom meču dana i oni su prvi. "Trikolori" su brzo poveli  7:3, držali prednost sve do 41. minuta i gola Nilsona za 12:12. Na 12 minuta do kraja bilo je 15:14 za Franzize, onda je usledila kanonada, serija 5:0 za šest minuta i posao je bio završen.

Soraindo je postigao pet, Mae četiri, GiguKler Port po tri gola za Francusku, Vensan Žerar je nanizao 19 odbrana.

EVROPSKO PRVENSTVO

Švedska - Francuska 17:23 (8:10)

Hrvatska - Norveška 32:28 (17:10)TABELA: Hrvatska 6, Francuska 6, Švedska 4, Norveška 4, Belorusija 0, Srbija 0.