LEN

18:42 Ostali sportovi 0

Informer | 12. 09. 2018.

"DELFINI" RAZBILI AMERE! Srbija moćnom igrom do druge pobede na Svetskom kupu!

Vatrpolisti Srbije ubedljivo su savladali Sjedinje Američke Države rezultatom 14:8 (6:3, 3:1, 3:0, 2:4) u drugom kolu Svetskog kupa u Berlinu

Amerikanci su poveli 1:0, ali samo razljutili Srbe. Najviše Mandića koji je vezao tri gola, a "delfini" pet  za vođstvo od 5:1. Dok su rivali stigli do kraja četvrtine da smanje na 6:3.

Srbija nije spuštala nivo igre ni u nastavku meča, držala je prednost od pet golova koliko je bilo i na poluvremenu utakmice - 9:4.

Početak drugog dela ličio je na start utakmice. Opet su naši vezali tri gola i pobegli na ubedljivih 12:4. Koliko su Amerikanci bili u podređenom položaju i nisu imali rešenje za našu igru govori podatak da tokom treće četvrtine ni gol nisu postigli.

Da su "delfini" nastavili da igraju punom snagom, mogli su Amerikancima da nanesu katastrofalan poraz. Malo su se opustili u nastavku pa su rivali smanjili na 14:8.

Najefikasniji u timu Srbije je bio Dušan Mandić sa pet golova, a najboljim igračem je proglašen Gavril Subotić koji je postigao tri pogotka.

U poslednjem, trećem kolu takmičenja u grupi predstoji pravi vaterpolo klasik protiv Hrvatske, u četvrtak od 16 sati.