22.06.2019

16:05 >> 14:58

(FOTO) OVO JE SVE NORMALNO! Silna Srbija potopila Ozije za finale Svetske lige!

Ostali sportovi

Vaterpolisti Srbije su u finalu Svetske lige, nakon što su lekciju očitali Australijancima koji su u polufinalu savladani rezultatom 16:11

"Delfini" će se za trofej i vizu za Olimpijske igre u Tokiju boriti sa Hrvatskom ili Španijom, ekipama koje igraju drugo polufinale Svetske lige.

Furiozno su "delfini" otvorili meč. Sjajno je funkcionisao napad, a odbrana još bolje."Delfini" su zatvorili sve prilaze svom golu, dok su na drugoj strani napunili mrežu rivala.  Mitrović je načeo Ozije, a potom su rešetali Vico, Prlainović, Filipović.. Napravili su naši seriju 4:0 pre nego što su Australijanci matirali Mitrovića. Međutim, na kraju prve četvrtine naši su vodi sa ubedljivih 6:2.

Malo opuštanje naših kenguri su iskoristili u drugoj četvrtini i sa dva vezana gola prišli na 7:4. Ali, na vreme je Savić probudio pulene, pa su Filipović i Vico u finišu četvrtine vratili delfinima "+5" - 9:4.

Dominirali su Savićevi puleni i tokom treće deonice i imali šest golova prednosti. Australijanci su se malo konsolidovali u finišu, iskoristili neke naše promašaje, lošiju odbranu i prišli na četiri gola pred poslednju četvrtinu - 11:7. "Delfini" su do kraja uspeli da sačuvaju prednost mada su Australijanci prišli na dva gola u finišu utakmice, ali snage za preokret nisu imali, Filipović, Jakšić i Rašović rešili su sve dileme ako ih je bilo.

SRBIJA - AUSTRALIJA 16:11 (6:2, 3:2, 2:3, 5:4)

Bazen: Tašmajdan. Gledalaca: 2.500

SRBIJA: Pijetlović, Mandić 1, Rašović 1, Ranđelović, Ćuk, D. Pijetlović 2, Vico 2, Aleksić, Jakšić 1, Filipović 5, Prlainović 3, S. Mitrović 1, B. Mitrović.

AUSTRALIJA: Denerli, Kembel 2, Ford 1, Kajes 3, Pauer, Lahlan, Rouč 1, Janger 2, Bruks, Put 1, Hauden, Edvards 1, Hrisantos.

KRAJ MEČA

Četvrta četvrtina

16:11 - Strahinja Rašović stavlja tačku na meč i pobedu Srbije, koja se plasirala u finale Svetske lige.

15:11 - Srbija je definitivno nakon gola Jakšića u finalu.

14:11 - Bravo, Filipović verovatno stavlja tačku na ovu utakmicu! Prišli su na oziji na dva gola, sada se lakše diše.

13:11 - Oziji su sada samo na dva gola od Srbije. Ali, teško da mogu to da preorketa u preostalom delu susreta.

13:10 - Opet je samo tri razlike, drže nekako priključak Australijanci.

13:9 - Četvrti gol Filipovića na utakmici i Srbija opet ima četiri gola prednosti.

12:9 - Peterac za "kengure". Rouč ne propušta ovu priliku da smanji minus.

12:8 - Bravo, Pijetlović je zatresao mrežu i vratio četiri gola prednosti za Srbiju. Lakše se diše.

11:8 - Australijanci otvaraju četvrtinu pogotkom i prilaze na tri gola minusa.

Treća četvrtina

11:7 - Drugi gol u nizu za Ozije, koji prilaze na četiri gola minusa pred poslednju četvrtinu.

11:6 - Šteta, Mandić je postiže gol, jedva je to Lahlan izblokirao.

11:6 - Strahinja Rašović je isključen, a Put je to odmah naplatio, posle dobre akcije smanjuje rezultat.

11:5 - Kratko je trajala nada Ozija, posle kontre Prlainović postiže svoj treći pogodak na utakmici i povećava prednost našeg tima.

10:5 - Janger postiže prvi gol za Australiju u trećoj četvrtini.

10:4 - Velika prilika i laka realizacija za Stefana Mitrovića. Najveća prednost Srbije u meču.

Druga četvrtina

9:4 - Sjajna akcija Srbije i Vico drugim golom vraća stvari na svoje mesto. Srbija ima pet golova prednosti posle dve četvrtine.

8:4 - Konačno, gol Srbije, Filipović postiže svoj treći pogodak na utakmici, drugi za delfine u ovoj četvrtini.

7:4 - Kejes je isključen, a šteta što Jakšić nije uspeo da zatrese mrežu.

7:4 - Isključen je Filipović, a to Janger odmah kažnjava. Dva gola u nizu postigli su Australijanci. Naši ne bi smeli da se opuštaju.

7:3 - Ne može baš Mitrović sve da odbrani, Oziji smanjuju rezultat preko Holdena.

7:2 - Odbranila se Srbija na startu druge četvrtine, a potom je Prlainović nastavio tamo gde su delfini stali u prvom delu.

Prva četvrtina

6:2 - Na isteku napada Edvards postiže gol i smanjuje rezultat.

6:1 - Još jednom smo naplatili igrača više, Filipović postiže drugi gol na utakmici!

5:1 - Dolaze i Australijanci do gola i smanjuju rezultat. Ali, već u narednom napadu Pijetlović realizuje igrača više i Srbija vodi.

4:0- Penal za Srbiju a Andrija Prlainović povećava vođstvo. Kakva dominacija delfina. Vico dobija

3:0 - Odlično se brani Srbija, Australijanci su i dalje bez gola. Potom Vico sjajnim pogotkom takozvanom šraubom povećava vođstvo na oduševljenje malobrojnih navijača.

2:0 - Dobra odbrana, pa novi napad, a Mandić donosi Srbiji prednost od dva gola.

1:0 - Evo gola, vodi Srbija pogotkom Filipovića posle faula.

0:0 - Mitrović odbranom otvara meč, ali nažalost Pijetlović ne postiže gol na drugoj strani. Nema promene rezultata.

Meč je počeo!

14.45 - Ulog je veliki jer pobednik turnira obezbeđuje vizu za Olimpijske igre u Tokiju 2020. godine, a dobiće i ček na 350.000 dolara.

14.34 - Nije na odmet podsetiti da je u prvom borbama za plasman od 5. do 8. mesta, Mađarska je pobedila Kanadu sa 15:8, a Japan selekciju Kazahstana sa 13:12.

14.21 - Srbija i Austrijalija odigrale su 13 međusobnih mečeva, a "delfini" ne znaju za poraz.

14.20 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču polufinala Svetske lige između Srbije i Australije.

Šta se krije iza jezivog projekta "Lavanda"? Veštačka inteligencija napravljena zato da ubija! (VIDEO)

Gost "Info dana" bio je analitičar Saša Borojević. On je govorio o tome na koji način su povezani svi ratovi koji se trenutno rasplamsavaju po celom svetu. Evo kakve veze ima Balkan i Srbija sa projektima velikih sila. Uživo u program, putem vajber linka, uključio se i Dževad Galijašević, stručnjak za terorizam koji je komentarisao kompleksne odnose između Amerike i Izraela.