A
(VIDEO) PARTIZAN PRESKOČIO RTANJ! Crno-beli u Boljevcu počeli odbranu trofeja u Kupu!
Fudbaleri Partizana su u šesnaestini finala Kupa Srbije pobedili Rtanj u Boljevcu sa 3:0 (1:0)
informer.rs 11. 10. 2017. 15:53
1
FK Partizan

Na kraju rutinska pobeda crno-belih, ali dugo su se mučili izabranici Miroslava Đukića da probiju bedem domaćina.

Nekoliko prilika su propustili igrači Partizana pre nego što je Leandre Tavamba u 35. minutu zatresao mrežu Rtnja.

Mogli su igrači iz Boljevca da šokiraju crno-bele, ali je Đokovi u 62. minutu pogodio prečku iz slobodnog udarca.

Osam minuta kasnije bilo je 2:0 za Partizan pošto je Jevtović bio siguran sa bele tačke. Penal je prethodno skrivio Đoković, kojeg je lopta udarila u ruku posle udarca Saše Ilića.

Tačku na utakmicu stavio je Ognjen Ožegović u 86. minutu.

RTANJ - PARTIZAN 0:3 (0:1)

Strelac: Tavamba u 35, Jevtović u 70. i Ožegović u 86. minutu.

Stadion u Boljevcu. Sudija: Milan Ilić (Ćuprija).

RTANJ: Milošević, Đoković, Nikolić, Cokić, Trifunović, Golubović (od 53. Đoševski), Cvetković, Anđelković (od 73. Petrović), Čaurević, Ramadani, Milunović.

PARTIZAN: Jovičić, Nemanja R. Miletić, Ostojić (od 88. Marković), Mitrović, Nemanja G. Miletić, Jevtović, Everton, Đuričković, Suma, Solomon (od 60. Ilić), Tavamba (od 73. Ožegović).

- 88'. Poslednja izmena u Partizanu, umesto ostojića na terenu je talentovani Svetozar Marković.

- 86'. GOL! 3:0, Ožegović je strelac. Jevtović je odlično asistirao a napadač crno-belih rutinski zatresao mrežu istrčalog Miloševića.

- 80'. Suma je dobro uposlio Ožegovića, ali se napadač Partizana nije najbolje snašao pa je propala dobra prilika za crno-bele.

- 73'. Izmene u oba tima. Kod domaćina je umesto Anđelkovića ušao Dušan Petrović, dok je na drugoj strani Ožegović u igri umesto Tavambe.

- 70'. GOL! Jevtović je bio siguran sa bele tačke i duplirao prednost Partizana! Prethodno je posle udarca Saše Ilića lopta u ruku pogodila Đokovića, a asbitar Milan Ilić je pokazao na belu tačku.

- 64'. Greška Mitrovića je umalo skupo koštala Partizan. Štoper gostiju je loše reagovao, Mašić je došao do lopte i pao je posle duela sa golmanom crno-belih Jovičićem, ali Ilić nije pokazao na belu tačku.

- 62'. Prečka! Nije imao sreće Đoković zatrese mrežu Partizana! Odlično je šutirao iz slobodnog udarca desni bek Rtnja, ali prečka je spasla crno-bele.

- 60'. Prva promena i u Partizanu, umesto Solomona na terenu je Saša Ilić, kojeg je publika pozdravila velikim aplauzom.

- 53. Prva izmena na utakmici. Umesto Milana Golubovića za Rtanj će u nastavku igrati Miloš Đoševski.

- 52'. Prva šansa u nastavku, nije je iskoristio Solomon. Golman Milošević je loše reagovao posle centaršuta Mitrovića, lopta je došla do Solomona, ali je napadač Partizana šutirao preko gola.

- Nema promena u timovima pred početak drugog dela igre.

FK Partizan

- 45'. Malo tenzije na kraju prvog edla igre. Đuričković je posle duela sa Cvetkovićem tražio penal. Sudija Ilić nije mislio tako pa je vezista crno-belih oštro protestvovao zbog čega je dobio žuti karton.

- 35'. GOL! Partizan je poveo 1:0, Tavamba je strelac. Solomon je na levoj strani proigrao Miletića, ovaj odlično centrirao, a Tavamba se u petercu samo "poklonio" i zatresao mrežu domaćeg tima.

- 33'. Odlična akcija Partizana koju su režirali Tavamba i Suma, a jevtović na kraju izašao pred Miloševića, ali je udarac veziste crno-belih golman domaćeg tima sjajno odbranio i skrenuo loptu u korner.

- 28'. Nova šansa za Partizan, Đuričković je prošao po levoj strani, šutirao, ali je lopta pogodila spoljni deo mreže.

- 26'. Prva velika prilika na utakmici i nije je iskoristio Suma. Odlično je Đuričković uposlio najskupljeg igrača u istoriji Partizana, ali je omaleni ofanzivac šutirao preko gola.

- 18': Lepa atmosfera na stadionu u Rtnju. Pune tribine, oko pet hiljada gledalaca posmatra ovaj duel, u kojem domaći tim za sada odoleva šampionu Srbije.

- 12': Gužva pred golom Partizana, umalo autogol, ali je na kraju arbitar ipak dosudio prekršaj nad Mitrovićem.

- 4'. Prvu priliku na utakmici propustio je Đuričković, koji je iz dobre pozicije šutirao preko gola.