30.01.2016

20:39

BUDUĆNOST SAMLELA PARTIZAN! "Morača" ostala neosvojena, Džikić doživeo prvi poraz - 78:65

Košarkaši Partizana doživeli su poraz u derbiju 22. kola ABA lige od lidera Budućnosti u Podgorici - 78:65

Užasna igra u poslednjoj četvrtini učinila je da crno-beli izgube ubedljivo, iako su 32-33 minuta bili skoro ravnopravan rival Podgoričanima.

Katastrofalan skok u odbrani i mnoštvo izgubljenih lopti u napadu upisali su Beograđani u poslednjih 10 minuta igre, dok je lider ABA lige sve te greške surovo kažnjavao.

Lošu partiju odigrali su i plejmejkeri Partizana Aleksandar Cvetković i Džamar Vilson, koje je odbrana Budućnosti lako zaustavljala i nije im dozvoljavala da se razmašu kao u nekih prethodnim utakmicama u šampionatu.

Partizan je posle tri vezane pobede doživeo i prvi poraz sa trenerom Aleksandrom Džikićem, dok su Podgoričani ovom pobedom došli nadomak osvajanja prvog mesta na kraju regularnog dela ABA lige.

BUDUĆNOST - PARTIZAN 78:65

(16:13, 22:19, 22:20, 18:13)

Dvorana: "Morača". Gledalaca: 5.200. Sudije: Herceg, Bijedić, Radojković.

BUDUĆNOST: Se. Šehović 11, Jaramaz, Subotić 6, Su. Šehović 9, Čarapić, Kuk 6 (7as), Ilić, Dragićević 13, Marić 14, Dženkins 14, Rikić, Kanačević 5.

PARTIZAN: Cvetković 2, Aranitović 4, Džons 13 (7sk), Murić 17, Marinković 6, Vitkovac 6, Đumić 7, Koprivica, Magdevski, Milutinović, Vrabac 2, Vilson 8.

Crno-beli nisu mogli da računaju za ovaj meč na Darela Vilijamsa, koji je povredio skočni zglob.

Tok meča:

Trojka Omara Kuka sa osam metara za 16 poena prednosti - 76:70!

Potpuni raspad Beograđana u napadu, dve izgubljene lopte bez šuta, što kažnjava Sead Šehović, diže razliku na 13 poena. Meč je definitivno prelomljen - 73:60.

Koš Vilsona za povratak Partizana na razliku ispod 10 poena - 69:60. Imali su gosti i napad da dodatno smanje zaostatak, ali je Vitkovac imao težak promašaj za tri poena.

Trojka Omara Kuka za 69:55 na 5:10 do kraja meča i čini se da time stavlja tačku na bilo kakve dileme oko pobednika!

Ponovo skokovi u napadu Budućnosti i posle njih realizacija Dženkinsa - "plavi" vode 12 poena prednosti, 66:54.

Poslednja četvrtina je krenula pogocima Vitkovca za Partizan sa bacanja, ali je na to odgovorio Sead Šehović trojkom - 63:54.

Četvrta četvrtina:

aba-liga.com

Crno-beli imaju strahovit problem sa odbrambenim skokom, u svakom drugom napadu Budućnost ili uzme loptu ili je na ivici da je uzme.

Trojkom u poslednjoj sekundi meča Džons je smanjio zaostatak Partizana na 60:52.

Beograđani su najzad dobili prva bacanja, ali i Budućnost u seriji napada - 58:47.

Dženkins pogocima sa bacanja donosi najveću prednost Budućnosti na utakmici - 53:43.

VEROVALI ILI NE: Partizan za 27 minuta igre nije izveo još nijedno jedino slobodno bacanje!

Na pretnju crno-belih odgovorio je Dragićević trojkom sa osam metara, na samom isteku napada - 46:41. Dodao je Suad Šehović dva poena sa bacanja i povećao na 49:43.

Dva neiskorišćena napada Partizana na startu treće četvrtine da smanji zaostatak - 40:34. Uspeo je Partizan da "uhvati" Podgoričane trojkom Murića i dvojkom Vilsona i dođe na tri poena zaostatka - 42:39.

Treća četvrtina:

Aleks Marić sa 10 poena i šest skokova najbolji pojedinac meča u prvom poluvremenu. Kod Partizana ujednačen raspored koševa, po šest poena ubacili su Džons, Vitkovac, Murić i Đumić.

Murić se trojkom iskupio za prethodni potez - 38:32. To je ujedno i rezultat prvog poluvremena.

Marinković trojkom smanjuje razliku - 34:29, ali Suad Šehović uzvraća trojkom i to uz faul Murića, pa je imao i dodatno slobodno bacanje, koje je iskoristio i povećao na 38:29 za Budućnost.

Probleme Partizana u napadu Budućnost ume da kazni i pogocima Marića Podgoričani dižu prednost na osam poena - 32:24.

Aleks Marić blista protiv svog bivšeg kluba Partizana. Centar Budućnosti za sada ima osam poena i pet skokova - 28:24.

Ne dozvoljava Partizan domaćinu da se odlepi, Murić je trojkom smanjio zaostatak na 26:24.

Posle minut i po igre u drugoj četvrtini, samo je Vitkovac pogodio za 16:15. Namernu ličnu grešku napravio je Vilson, što je Budućnost iskoristila da pobegne prvi put na četiri poena prednosti - 21:17.

Druga četvrtina:

Košem Bojana Subotića za 16:13 za Budućnost završena je prva četvrtina.

Pune sudije Vitkovca faulovima, dva su mu dodelili u tri napada. Dragićević sa bacanja donosi prednost Podgoričanima - 14:13.

Posle dugog "sušnog" perioda Vitkovac je posle skoka u napadu pogodio za Partizan - 11:9.

Duže od dva minuta nema koševa u Podgorici, rezultat je na 2:57 do kraja prve četvrtine i dalje 9:9.

Jako dobar početak na drugoj strani Tadije Dragićevića, koji ne dozvoljava Partizanu da se odlepi. Tri njegova poena i izjednačenje - 9:9.

Sjajan početak Partizana, pogocima Džonsa, Marinkovića i Đumića vodi 7:4 u "Morači".