starsport

19:50 >> 19:50 Partizan 0

informer.rs | 03. 05. 2016.

(VIDEO) MIHAJLOVIĆ I BOŽINOV PREGAZILI SURDULICU! Radnik - Partizan 0:4

Fudbaleri Partizana deklasirali su Radnik danas u Surdulici u verovatno najbolje odigranoj utakmici ovog proleća - 4:0

Dvostruki strelci bili su Valeri Božinov i Nemanja Mihajlović, koji je pored dva pogotka upisao i novu asistenciju na svoj impresivni konto.

Partizan je od prve sekunde dominirao terenom, ređao šanse, ali je tek u 40. minutu uspeo da probije bedem Surduličana.

Božinov je u razmaku od pet minuta dva puta pogodio mrežu Radnika i otvorio put crno-belima do pobede.

Partizan je jesenas u Surdulici takođe vodio 2:0 na poluvremenu, ali je na kraju osvojio samo bod (2:2), pa tu školu "parni valjak" nije želeo da ponovi.

U istom ritmu je nastavio tim Ivana Tomića da gazi i u drugih 45 minuta, a Mihajlović je pogotkom u 58. minutu rešio sve dileme oko konačnog ishoda.

RADNIK - PARTIZAN 0:4 (0:2)

Strelac: Božinov u 40. i 45. i Mihajlović u 58. i 91. minutu. Stadion: u Surdulici. Sudija: Petar Piper (Čačak)

RADNIKRistić, Milovanović, Vuković, F. Stojanović (od 46. Mutavdžić), Arsić (od 74. Pavlović), S. Stojanović (od 61. Jovanović), Gojković, Putinčanin, Deletić, Marković, Ovusu.

PARTIZAN:  Šaranov, Vulićević, Jovanović, M. Stevanović, Bogosavac, Everton, Brašanac (od 46. Kosović), Ilić (od 64. Lukić), Mihajlović, Golubović, Božinov (od 76. Vlahović).

Tok meča:

91'. GOL! Ponovo Nemanja Mihajlović! Odličnu su akciju izveli crno-beli, asistirao je Petar Golubović, a Nemanja Mihajlović postigao svoj drugi pogodak na meču.

89'. Ponovo preti Radnik! Marković je protutnjao po levoj strani, ušao u šesnaesterac i šutirao, a Šaranov je odbranio.

83'. VELIKA šansa za Radnik! Deletić je centrirao, a Mutavdžić bio potpuno sam na devet-deset metara od gola i šutirao glavom pored stative!

78'. Ponovo preti Mihajlović, šutirao je ka golu Radnika, međutim, odbrana Surduličana se odbranila.

73'. Tukao je Putinčanin sa 20 metara, ali preko gola.

68'. STATIVA! Arsić je sjajno tukao iz slobodnog udarca i uzdrmao okvir gola Partizana!

58'. GOL! Nemanja Mihajlović nastavlja da oduševljava "grobare"! Posle asistencije za prvi gol, brzonogo krilo je postiglo pogodak i donelo Partizanu prednost od 3:0!

49'. Bez obzira na dva gola prednosti, Partizan je nastavio sa totalnom ofanzivom u drugom poluvremenu.

Kraj prvog poluvremena

44'. GOL! Ponovo Valeri Božinov! Ovog puta ga je uposlio Darko Brašanac, a bugarski internacionalac je postigao svoj 18. gol u prvenstvu!

40.' GOL! Valeri Božinov je sjajnim udarcem sa šesnaesterca, posle pasa Nemanje Mihajlovića doveo Partizan u vođstvo u Surdulici!

39'. Tukao je Mihajlović sa 18 metara, preko gola Radnika.

38'. Pao je Vulićević u šesnaestercu Radnika, tražio je penal, sudija nije tako mislio...

32'. Pokušao je Brašanac, nije bio jak udarac, tako je Ristić uspeo da odbrani.

30'. Tražili su fudbaleri Partizana penal zato što je jedan od igrača Radnika igrao rukom u šesnaestercu.

25'. Dve nove prilike za crno-bele! Najpre je odbrana Radnika uspela da na gol-liniji zaustavi udarac Vulićevića, a u narednom napadu je Mihajlović šutirao preko gola.

22'. Nova šansa za Partizan! Tukao je Brašanac glavom, ali je Ristić sjajnom odbranom sačuvao gol Radnika!

17'. PREČKA! Valeri Božinov je u padu šutirao posle sjajnog prodora i pasa Saše Ilića, ali je pogodio okvir Radnikovog gola.

14'. Prva pretnja Radnika. Ovusu je dobio dubinski pas, pokušao je da pobegne odbrani Partizana, šutirao je sa ivice šesnaesterca, ali preko gola.

7'. VELIKA šansa za Partizan! Nesebičnost Darka Brašanca je sada možda koštala Partizan vođstva. Bio je vezista crno-belih sam ispred golmana Ristića, ali je hteo da proigra Božinova i odbrana Radnika je uspela da spreči tu akciju.

6'. Šansa za Božinova, primio je loptu na petercu, ali iskosa i nije uspeo na vreme da je smiri i šutne ka golu Radnika.

1'. Ofanzivno je krenuo Partizan od samog starta, imao je Golubović udarac u prvom napadu, ali je izblokirala odbrana Radnika.