Autor: informer.rs

11.03.2017

18:36

(VIDEO) PARTIZAN ZAVISI OD ZVEZDE! Crno-beli izgubili u Laktašima, visi im treće mesto - 70:64

Košarkaši Partizana poraženi su od Igokee u Laktašima 70:64 u poslednjem kolu regularnog dela ABA lige

Ovim porazom Partizan je sebi zakomplikovao život. Nisu crno-beli uspeli da overe treće mesto, pa bi mogli da igraju sa Zvezdom u plej-ofu ukoliko lider ne pobedi Budućnost u ponedeljak.

Crvena zvezda - Budućnost 21.00

Tabela: Zvezda 23-1, Partizan 19-7, Cedevita 19-6, Budućnost 18-7, Igokea 13-13, Mega Leks 11-15, Cibonba 11-14, FMP 10-16, Karpoš 10-16, Olimpija 10-15, Mornar 9-16, MZT 8-17, Zadar 8-17, Krka 7-18.

Igokea je na krilima Radivojevića uspela da slomi "parni valjak", prednost koju su domaćini stekli tokom prvog dela utakmice, iako se Partizan u nekoliko navrata vraćao u meč, su sačuvali do kraja i upisali pobedu. Vuk Radivojević je postigao 20 poena, Ratkovica je bio najefikasniji u Partizanu sa 14 poena, dok je Hečer postigao 12, a Veličković devet poena.

Igoka je mnogo bolje otvorila utakmicu ,domaćine je posebno služio šut za tri poena, brzo je stekao prednost od sedam poena, da bi sjajnom serijom s kraja prve i početkom druge četvrtine poveli 33:17.

Međutim, Hečer je pokrenuo Partizan, koji je uzvratio mini serijom od 6:0, a posle dve vezane trojke Ratkovice i Veličkovića nakon "minus 16" došli samo na četiri poena zaostataka 38:34. Međutim, Rikić i Radivojević su do kraja poluvremena vratili ekipi iz Aleksandrovca dvocifreno vođstvo.

Ipak, crno-beli su mnogo bolje zaigrali tokom treće četvrtine, koju su dobili 16:9 predvođeni kapitenom Novicom Veličkovićem, pa su pred poslednjih 10 minuta bili samo na tri poena od Igokee. Međutim, domaćin se brzo još jednom odlepio, crno-beli su do kraja uspeli da dođu na "minus četiri", ali ne više od toga.

IGOKEA - PARTIZAN 70:64 (28:17, 16:17, 9:16, 17:14)

Hala: "Laktaši". Sudije: Dragan Nešković, Uroš Obrknežević, Vladan Šundić,

IGOKEA: Pašajlić 6, Mićović 1, Talić, Šibalić 9, Robinson 9, Pešaković 6, Milošević 2, Albijanić 2, Radivojević 20, Mahković 6, Ilić, Rikić 9.

PARTIZAN: Robinson 8, Ratkovica 14, Vrabac 2, Marinković 5, Veličković 9, Majstorović 2, Birčević 3, Koprivica 2, Andrić -, Hečer 12, Pot -, Luković 7.

Četvrta četvrtina:

Radivojević ubacuje trojku, a potom Hečer na isti način stavlja tačku na meč. Poraz Partizana 70:64 u Laktašima.

Kratko je trajala nada crno-belih u prokret, Šibalić ubacuje još jednu trojku za Igokeu devetu u meču i domaćin ide na 67:60.

Hečer i Luković ponovo vraćaju Partizan u igru, koji je na 64:60 na dva minuta pre kraja utakmice.

Radivojević novom trojkom vodi Igokeu na 65:55.

Mahković i Pašajlić donose Igokei prednost 56:50. Potom Robinson ubacuje trojku, ali istom merom uzvraća odmah Pašajlić. Domaćin čuva prednost 61:53.

aba-liga

Treća četvrtina:

Pred poslednjih 10 minuta Igokea vodi 53:50, ali se Partizan vratio u meč.

Ratkovica pogotkom za dva poena izjednačuje rezultat na 50:50, ali odmah Pašajlić vraća vođstvo Igokei - 52:50.

Igokea ne liči na tim iz prvog dela utakmice, što crno-beli koriste i serijom 10: 2 prilaze na samo dva poena minusa - 50:48 na dva minuta do kraja četvrtine.

Sada serija promašaja crno-belih, ne pogađaju Luković i Ratkovica, ali ni domaćinu ne ide bolje.

Hečer i Ratkovica najavljuju možda mnogo bolju četvrtinu crno-belih koji tope minus na 46:38.

aba-liga

Druga četvrtina:

Igoka vodi posle prvog poluvremena 44:34.

Partizan je samo na minus četiri. Prvo je Luković zalepio bananu Rikiću, a Ratkovica potom trojkom podigao "grobare" na noge. Šteta za crno-bele, odmah je trojkom odgovorio Radivojević. Igokea na 40 sekundi do kraja vodi 43:34.

Veličković uzvraća trojkom na trojku Igokee, a Luković dodatno topi prednost domaćina - 38:31.

Spustio je Partizan na jednocifrenu razliku ali domaćin ponovo uvraća trojkom, ovog puta je pogodio Pešaković za 38:28. Bila je ovo peta trojka Igokee iz deset pokušaja.

Sada mini serija Partizana od 6:0, koji prilazi  na "minus 10" - 33:23.

Hečer konačno prekida mini seriju rivala od 5:0 i smanjuje na 33:19.

Partizan još ništa nije pogodio u drugoj četvrtini, nekoliko neuspešnih pokušaja crno-belih na startu deonice, dok Igokea ima do sada najveću prednost od 16 poena - 33:17.

Pešaković trojkom otvara drugu četvrtinu, Igokea vodi 31:17 i Džikić traži tajm-aut!

Prva četvrtina:

Kraj prvih 10 minuta Igokea vodi 28:17. Koprivica je smanjio rezultat na 25:17, ali je Robinson trojkom stavio tačku na prvu četvrtinu.

Igokea čuva prednost, vodi 21:15, na minut i po do kraja prve četvrtine.

Uzvratio je Partizan, odnosno Robinson sa pet vezanih poena, pa je trojku ubacio i Birčević. Ipak, ne stoje ni domaćini koji trojkom Šibalića odlaze na 17:13.

Serija Igokee 8:0, koja sada ima prednost od 12:5.

Marinković je ubacio prvih pet poena za Partizan, ali domaćin vodi 7:5 poenima Radivojevića, koji je postigao pet poena, Robinsona i Rikića.