11.03.2017

18:36

(VIDEO) PARTIZAN ZAVISI OD ZVEZDE! Crno-beli izgubili u Laktašima, visi im treće mesto - 70:64

Košarkaši Partizana poraženi su od Igokee u Laktašima 70:64 u poslednjem kolu regularnog dela ABA lige

Ovim porazom Partizan je sebi zakomplikovao život. Nisu crno-beli uspeli da overe treće mesto, pa bi mogli da igraju sa Zvezdom u plej-ofu ukoliko lider ne pobedi Budućnost u ponedeljak.

Crvena zvezda - Budućnost 21.00

Tabela: Zvezda 23-1, Partizan 19-7, Cedevita 19-6, Budućnost 18-7, Igokea 13-13, Mega Leks 11-15, Cibonba 11-14, FMP 10-16, Karpoš 10-16, Olimpija 10-15, Mornar 9-16, MZT 8-17, Zadar 8-17, Krka 7-18.

Igokea je na krilima Radivojevića uspela da slomi "parni valjak", prednost koju su domaćini stekli tokom prvog dela utakmice, iako se Partizan u nekoliko navrata vraćao u meč, su sačuvali do kraja i upisali pobedu. Vuk Radivojević je postigao 20 poena, Ratkovica je bio najefikasniji u Partizanu sa 14 poena, dok je Hečer postigao 12, a Veličković devet poena.

Igoka je mnogo bolje otvorila utakmicu ,domaćine je posebno služio šut za tri poena, brzo je stekao prednost od sedam poena, da bi sjajnom serijom s kraja prve i početkom druge četvrtine poveli 33:17.

Međutim, Hečer je pokrenuo Partizan, koji je uzvratio mini serijom od 6:0, a posle dve vezane trojke Ratkovice i Veličkovića nakon "minus 16" došli samo na četiri poena zaostataka 38:34. Međutim, Rikić i Radivojević su do kraja poluvremena vratili ekipi iz Aleksandrovca dvocifreno vođstvo.

Ipak, crno-beli su mnogo bolje zaigrali tokom treće četvrtine, koju su dobili 16:9 predvođeni kapitenom Novicom Veličkovićem, pa su pred poslednjih 10 minuta bili samo na tri poena od Igokee. Međutim, domaćin se brzo još jednom odlepio, crno-beli su do kraja uspeli da dođu na "minus četiri", ali ne više od toga.

IGOKEA - PARTIZAN 70:64 (28:17, 16:17, 9:16, 17:14)

Hala: "Laktaši". Sudije: Dragan Nešković, Uroš Obrknežević, Vladan Šundić,

IGOKEA: Pašajlić 6, Mićović 1, Talić, Šibalić 9, Robinson 9, Pešaković 6, Milošević 2, Albijanić 2, Radivojević 20, Mahković 6, Ilić, Rikić 9.

PARTIZAN: Robinson 8, Ratkovica 14, Vrabac 2, Marinković 5, Veličković 9, Majstorović 2, Birčević 3, Koprivica 2, Andrić -, Hečer 12, Pot -, Luković 7.

Četvrta četvrtina:

Radivojević ubacuje trojku, a potom Hečer na isti način stavlja tačku na meč. Poraz Partizana 70:64 u Laktašima.

Kratko je trajala nada crno-belih u prokret, Šibalić ubacuje još jednu trojku za Igokeu devetu u meču i domaćin ide na 67:60.

Hečer i Luković ponovo vraćaju Partizan u igru, koji je na 64:60 na dva minuta pre kraja utakmice.

Radivojević novom trojkom vodi Igokeu na 65:55.

Mahković i Pašajlić donose Igokei prednost 56:50. Potom Robinson ubacuje trojku, ali istom merom uzvraća odmah Pašajlić. Domaćin čuva prednost 61:53.

aba-liga

Treća četvrtina:

Pred poslednjih 10 minuta Igokea vodi 53:50, ali se Partizan vratio u meč.

Ratkovica pogotkom za dva poena izjednačuje rezultat na 50:50, ali odmah Pašajlić vraća vođstvo Igokei - 52:50.

Igokea ne liči na tim iz prvog dela utakmice, što crno-beli koriste i serijom 10: 2 prilaze na samo dva poena minusa - 50:48 na dva minuta do kraja četvrtine.

Sada serija promašaja crno-belih, ne pogađaju Luković i Ratkovica, ali ni domaćinu ne ide bolje.

Hečer i Ratkovica najavljuju možda mnogo bolju četvrtinu crno-belih koji tope minus na 46:38.

aba-liga

Druga četvrtina:

Igoka vodi posle prvog poluvremena 44:34.

Partizan je samo na minus četiri. Prvo je Luković zalepio bananu Rikiću, a Ratkovica potom trojkom podigao "grobare" na noge. Šteta za crno-bele, odmah je trojkom odgovorio Radivojević. Igokea na 40 sekundi do kraja vodi 43:34.

Veličković uzvraća trojkom na trojku Igokee, a Luković dodatno topi prednost domaćina - 38:31.

Spustio je Partizan na jednocifrenu razliku ali domaćin ponovo uvraća trojkom, ovog puta je pogodio Pešaković za 38:28. Bila je ovo peta trojka Igokee iz deset pokušaja.

Sada mini serija Partizana od 6:0, koji prilazi  na "minus 10" - 33:23.

Hečer konačno prekida mini seriju rivala od 5:0 i smanjuje na 33:19.

Partizan još ništa nije pogodio u drugoj četvrtini, nekoliko neuspešnih pokušaja crno-belih na startu deonice, dok Igokea ima do sada najveću prednost od 16 poena - 33:17.

Pešaković trojkom otvara drugu četvrtinu, Igokea vodi 31:17 i Džikić traži tajm-aut!

Prva četvrtina:

Kraj prvih 10 minuta Igokea vodi 28:17. Koprivica je smanjio rezultat na 25:17, ali je Robinson trojkom stavio tačku na prvu četvrtinu.

Igokea čuva prednost, vodi 21:15, na minut i po do kraja prve četvrtine.

Uzvratio je Partizan, odnosno Robinson sa pet vezanih poena, pa je trojku ubacio i Birčević. Ipak, ne stoje ni domaćini koji trojkom Šibalića odlaze na 17:13.

Serija Igokee 8:0, koja sada ima prednost od 12:5.

Marinković je ubacio prvih pet poena za Partizan, ali domaćin vodi 7:5 poenima Radivojevića, koji je postigao pet poena, Robinsona i Rikića.

Prsti su na crvenom dugmetu! Jesmo li umalo izbegli nuklearni rat? (VIDEO)

Šta se zaista desilo 14. aprila? Odgovor Izraela na napad Irana je pomalo čudan. Navodno Iran je pokušao nuklearni napad na Izrael. Na ovu temu u "Info danu" govorio je Nikola Vrzić, glavni urednik portala RT. Uživo u program javio se pilot Stevan Ignjatović koji je detaljnije govorio o avionima koji su sposobni da nose nuklearne bombe.