Autor: informer.rs

08.04.2017

18:57

(VIDEO) IZ DVA U JEDAN! Partizan preokretom do pobede protiv Radnika u Humskoj!

Fudbaleri Partizana pobedili su na svom stadionu ekipu Radnika u 29. kolu Superlige i to preokretom "iz dva u jedan"! Gosti su vodili na poluvremenu sa 1:0, a domaćin je dobio meč sa 2:1

Proleće puno čudnovatih preokreta na mečevima naša dva najveća kluba nastavljeno je danas u Humskoj. Radnik je vodio golom Arsenijevića u 18. minutu na poluvremenu, da bi u drugom delu "parni valjak" postigao dva gola i sa dva igrača više na terenu došao do nove pobede.

Jako lošu utakmicu odigrali su crno-beli, pogotovo u prvom poluvremenu, kada im ništa nije polazilo za nogom. Gotovo da šansu nisu napravili za 45 minuta.

Mnogo bolje bilo je u drugom delu, kada su uspeli da dođu do preokreta. Janković je izjednačio u 52. minutu, da bi trijumf Partizanu doneo Đurđević iz penala svojim 17. prvenstvenim pogotkom ove sezone.

U narednom kolu crno-beli će igrati u Novom Pazaru.

Starsportphoto©

PARTIZAN - RADNIK 2:1 (0:1)

Strelci: Janković u 52. i Đurđević iz penala u 78. minutu za Partizan, a Arsenijević u 18. za Radnik.

Stadion: FK Partizan. Sudija: Srđan Obradović. Crveni karton: Fransis (Radnik) u 76. i Gojković (Radnik) u 79. minutu.

PARTIZAN: Kljajić, Vulićević, Ostojić, Milenković, Miletić, Everton, Kosović, Janković (od 90. Đuričković),  Leonardo, Đurđević (od 89. Jovanović), Tavamba (od 70. Ilić).

RADNIK: Čančarević, Milovanović, Žakula (od 57. Adamović), Kjeremeh, Radović, Gojković, Pejčić (od 45. Đorić), Trifunović (od 80. Zlatanović), Arsenijević, Milinković, Žarković.

Kraj.

89'. Bomba Đurđevića sa 16 metara, pravo u golmana Radnika.

88'. ZICER za Evertona, bio je sam ispred golmana Radnika, ali je Čančarević izašao kao pobednik iz ovog duela.

86'. Leonardo u šansi posle centaršuta Miletića, ipak lopta odlazi u gol aut.

85'. Mogao je Partizan da reši utakmicu, imao je kontru četiri na četiri, ali je Đurđević sebično hteo sve sam i na kraju je šutirao gotovo iz mrtvog ugla.

79'. JOŠ jedan crveni karton! Gojković je zbog prigovora dobio drugi žuti karton. Radnik je ostao sa devetoricom igrača!

77'. PENAL za Partizan! Srušen je Ostojić u šesnaestercu Radnika!

GOL! Uroš Đurđević je s bele tačke tukao po sredini i pogodio.

76'. Ostao je Radnik sa igračem manje na terenu, Fransis je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton!

76'. Frka u Humskoj, pomoćni sudija je pokazao da je Đurđević bio u ofsajdu u situaciji kada je izlazio jedan na jedan sa golmanom Radnika.

72'. Gužva pred golom Radnika, tukli su Kosović, pa Leonardo, ali ništa...

70'. Ulazi Saša Ilić umesto Tavambe. Veteran mora da spasava stvar...

68'. Pokušaj Đurđevića iskosa sa leve strane, pravo u golmana Radnika.

66'. Odličan udarac Jankovića iz slobodnog udarca i još lepša parada i odbrana Čančarevića.

61'. Solo prodor Jankovića po desnoj strani, ali nije uspeo da proigra nekog od saigrača na drugoj stativi.

56'. STATIVA! Kosović je uzdrmao okvir gola Radnika sa šest-sedam metara iskosa sa desne strane, a u nastavku akcije ni Tavamba nije bio precizan.

52'. GOL! Izjednačenje! Marko Janković je strelac! Centrirao je Miletić sa leve strane, a vezista Partizana je levicom zahvatio loptu sa sedam-osam metara i poslao je u mrežu - 1:1.

50'. Jednako nepovezana igra Partizana i na početku drugog dela meča.

Nije bilo izmena na početku drugog poluvremena.

Katastrofalna igra Partizana u prvom delu, gotovo bez šanse za gol...

Kraj prvog poluvremena.

Igraće se pet minuta sudijske nadoknade. Gosti iz Surdulice su se više valjali po terenu nego što su igrali fudbal...

46'. Đurđević iz slobodnjaka pravo u Čančarevića.

43'. Sve pršti na terenu, opšta je nervoza...

41'. Poptuna konfuzija na tribinama, "grobari" su krenuli napolje, deluje da je ponovo neki sukob ispred stadiona.

36'. DVA udarca igrača Partizana ka golu Radnika, ipak bez uspeha! Najpre je Čančarević odbranio udarac Đurđevića, a onda je Leonardo izblokiran.

35'. Gužva pred golom Partizana, pogrešili su crno-beli, ipak Milinković nije uspeo da asistira saigračima i šansa je otišla u nepovrat.

32'. Ništa ne polazi za nogom fudbalerima Partizana danas! Leonardo je tukao iz slobodnog udarca sa 18 metara, međutim, lopta je otišla preko prečke.

26'. Golman Radnika Čančarević je za pola koraka brži od Đurđevića i odneo loptu.

23'. Centrirao je Janković iz slobodnog udarca, a odbrana Radnika lako otklonila opasnost.

18'. GOL! Vodi Radnik u Humskoj! Arsenijević je pobegao odbrani Partizana posle glavometa u šesnaestercu crno-belih i lako matirao Kljajića!

15'. Prilično nepovezana igra Partizana u prvih 15 minuta meča...

Pre utakmice dogodila se žestoka tuča navijača ispred juga!

11'. Udarac Jankovića iz slobodnog udarca sa 20 metara, lopta je otišla preko gola.

7'. Pljušte uvrede s tribina "lopove, lopove" na račun sudije Obradovića.

2'. Pokušaj Đurđevića iz slobodnog udarca, ali pravo u živi zid.

- Slaba poseta u Humskoj, nešto više od 1.000 gledalaca na tribinama.