22.04.2017

18:54

(VIDEO) ĐURĐEVIĆ SRUŠIO VOŠU U 33. SEKUNDI! Minimalac Partizana pred 15.000 "grobara"

Fudbaleri Partizana savladali su u derbi meču 32. kola Superlige u Humskoj Vojvodinu sa 1:0 pogotkom Uroša Đurđevića

Đurđević i Leonardo su ponovo izjednačeni na vrhu liste strelaca, obojica su postigli po 19 golova! Partizan je pobedom nad Vošom produžio niz na 29 utakmica bez poraza. Crno-beli su sa 43 boda bili prvi na tabeli Superlige, ali samo dva sata, jer je Zvezda pobedila Napredak (2:1), pa su ponovo izjednačeni.

Samo što su igrači krenuli sa centra terena Partizan je poveo. Igrao se 33. sekund kada je Uroš Đurđević matirao Novosađane za 1:0.

Posle akcije po desnoj strani, Tavamba je dodao loptu do Leonarda, a ovaj je ubacio u kazneni prostor gde je na petercu dočekao Uroš Đurđević i samo je prosledio u mrežu za 1:0.

Imao je posle 15. minuta igre Đurđević odličnu šansu da duplira prednost, lepo ga je poslužio Tavamba ali on nije uspeo da odigra kako je želeo. Voša je nekoliko minuta kasnije preko Planića umalo izjednačila, međutim, pogodio je stativu.

Crno-beli su tokom drugih 45 minuta bez mnogo problema sačuvali minimalnu prednost, upisali tri nova boda u borbi za titulu i nastavili sjajan niz bez poraza.

PARTIZAN - VOJVODINA 1:0 (1:0)

Strelac: Đurđević u 1. minutu za Partizan.

Stadion Partizana. Sudija: Milorad Mažić.

PARTIZAN: Kljajić, Vulićević, Ostojić, Milenković, Munir, Radin, Kosović, Janković (od 57. Đuričković), Leonardo, Đurđević (od 91. ), Tavamba (od 70. Ilić).

VOJVODINA: Rockov, Lakićević, Planić, Puškarić, Antić, Paločević, Vukasović, Malbašić, Meleg (od 65. Jovančić), Knežević (od 54. Zličić), Trujić (od 80. Đorđević)

Prvo poluvreme

- 43'. Još jedna opasnost ispred gola Voše. Tavamba je prošao pored čuvara, i ubacio loptu na peterac ali Đurđević ne stiže da reaguje.

- 36'. Filip Malbašić je glavom pokušao ali neprecizno.

- 27'. Kontra Voše, Knežević je dugo oklevao, razmišljao šta da radi i na kraju dodao loptu saigraču u ofsajdu.

- 24'. Tavamba je proigrao Đurđevića, koji nije uspeo da primiri loptu.

- 17'. Umalo Novosađani da izjednače.  Posle kornera je  Planić dobro skočio, ali je pogodio samo spoljni deo stative.

- 14'. Umalo 2:0 za Partizan. Tavamba je jednu loptu spustio na nogu Đurđeviću, ali on na nekih desetak metara od gola nije najbolje odreagovao. Ništa od ove šanse.

- 11'. Probao je sa oko 20 metara Aleksandar Paločević, ali  loše, nije golman Kljajić bio u opasnosti.

- 7'. Slobodan udarac za Partizan, pokušao je Janković, ali lopta završava u rukama golmana Rockova.

- 6'. Prvi žuti karton,  Puškarić je uz aut liniju žestoko zaustavio mnogo bržeg Đurđevića.

- 3'. Na stadionu u Humskoj više oko  15.000 navijača! Ori se sa tribina: Ajmo crno-beli oooo...

- 1'. GOOOL! Kakav početak crno-belih. Vodi Partizan od 33. sekunde, golom Đurđevića!  KO će drugi nego Leonardo! Vratio  je Brazilac  loptu u srce kaznenog prostora, spreman kao zapeta puška bio je Đurđević koji donosi prednost crno-belima.