29.10.2017

18:58

(VIDEO) ŠAMPION DO POBEDE U 97. MINUTU! Tošić promašio penal, pa pogodio za trijumf!

Kakva drama u Čačku! Golom Zorana Tošića iz slobodnog udarca u 97. minutu Partizan je došao do pobede nad "fenjerašem" Borcem! A, samo nekoliko minuta pre toga reprezentativac Srbije je promašio penal za crno-bele - 2:1

Meč za infarkt na stadionu kraj Morave. Poslednji tim na tabeli se hrabro suprotstavio šampionu, bio nadomak boda, imao je šanse i za preokret, a na kraju je ostao praznih ruku.

Partizan je odigrao još jednu utakmicu za zaborav, u celom timu crno-belih gotovo da nije bilo raspoloženog igrača za igru, ali na kraju je majstorija Zorana Tošića donela "parnom valjku" tri boda. Malo je nedostajalo da Tošić bude tragičar meča, ali je u poslednjem minutu postao junak.

Imali su crno-beli nekoliko minuta pre kraja i penal, kada je oboren Janković u šesnaestercu Borca, ali je golman Čačana Bajić ukrotio udarac Tošiću.

BORAC - PARTIZAN 1:2 (0:0)

Strelac: Mateus u 70. minutu za Borac, a Tavamba u 58. i Tošić u 97. za Partizan.

Stadion: Gradski. Sudija: Novica Anđelovski (Kačarevo).

BORAC: Bajić, Obradović, Kostić, Dupovac, Otašević (od 12. Marković), Čađenović, Jovanović, Zoćević, Mateus (od 92. Romanić), Filipović, Knežević.

PARTIZAN: Jovičić, Nemanja R. Miletić, Ostojić, Mitrović, Nemanja G. Miletić, Jevtović (od 46. Everton), Pantić, Janković, Suma (od 46. Tavamba), Tošić, Ožegović (od 66. Radin).

97'. GOL! Zoran Tošić se iskupio! Golom iz slobodnog udarca doneo je pobedu Partizanu!

94'. ZICER za Tavambu i ništa! Posle slobodnog udarca ponovo je odbitak pao na nogu Kameruncu, koji je šutirao sa pet metara i - izblokiran je!

87'. PENAL za Partizan! Oboren je Marko Janković, sudija je pokazao na "kreč".

BRANI golman Bajić!

85'. ZICER! Kakav promašaj Marka Jankovića! Majstorski ga je proigrao Zoran Tošić, "izbacio" ga je samog na golmana, a crnogorski reprezentativac je šutirao pored gola.

79'. Odlična solo akcija Danila Pantića, sam sebi je stvorio poziciju za šut, tukao je sa 16 metara, ipak pravo u ruke golmanu Borca.

76'. ZICER za Tavambu! Posle lošeg udarca Pantića lopta je došla do Kamerunca, koji je bio na petercu, ali je slabo zahvatio loptu i Bajić je odbranio.

73'- ŠANSA za Borac! Loše se postavila odbrana Partizana, dugu loptu je prihvatio Knežević, šutirao sa 16 metara, ali nedovoljno jako da bi savladao Jovičića.

70'. GOL! Hladan tuš za Partizan! Mateus Lima je doneo izjednačenje Borcu! Sjajnu akciju je odigrao Jovanović, probio po desnoj strani, ubacio loptu na peterac, gde je Mateus sproveo u mrežu - 1:1.

66'. Već treća izmena u Partizanu: Ožegović je izašao, Radin ušao.

61'. Moglo je da bude opasno po Borac: imao je Partizan kontru, ali je Janković presporo odigrao pas i sve je propalo.

58'. GOL! Lep pogodak Tavambe za vođstvo Partizana! Odigrao je Kamerunac sjajan dupli pas sa Tošićem, dobio loptu ispred golmana Borca i lako ga matirao - 1:0.

56'. Nova šansa za Borac! Centaršut sa strane, a Mateus za koji centimetar kasni na loptu, da je skrene ka golu Partizana!

54'. Dobra prilika za Partizan, posle akcije koja je dugo trajala. Na kraju je Janković šutirao sa desetak metara, a lopta je posle bloka odletela iznad prečke.

49'. PREČKA! Kakva šansa za Borac! Filip Knežević je sa peterca "polomio" prečku Partizana!

46'. Dvostruka izmena u Partizanu na početku drugog dela: Everton i Tavamba ušli su umesto Jevtovića i Sume.

Starsportphoto©

Kraj prvog poluvremena.

43'. Odlična kontra Borca koju je poveo Zoćević, usledio je centaršut na peterac, gde je levi bek Partizana Miletić glavom u padu izbacio loptu u korner.

40'. Moglo je da bude opasno, Janković i Ožegović su ušli u šesnaesterac Borca, a onda su zakomplikovali poziciju i prilika je propala.

35'. OPASNO! Korner za Partizan, Jevtović je šutirao glavom sa prve stative, a Knežević je na gol-liniji izblokirao!

33'. Mateus je probao glavom posle centaršuta, međutim, slab je to bio udarac, lopta je jedva došla do golmana Partizana.

26'. ŠANSA! Sve je odlično uradio Ognjen Ožegović, prihvatio dugu loptu, prošao dvojicu igrača,gađao u dalji ugao, ali je lopta prošla tik pored stative!

20'. Bivši igrač Partizana Filip Knežević ponovo je oprobao udarac, sa 17 metara, ali pravo u ruke Jovičiću.

15'. Udarac Jankovića sa distance, golman Borca Bajić je dobro postavljen.

12'. Lepa akcija Partizana: Miletić je prošao po levoj strani, pronašao Sumu oko penala, a ovaj je produžio pas do Ožegovića, koji je iz prve šutirao - nedovoljno jako.

8'. Ponovo preti Borac. Otašević je ostao sam na levoj strani na osam-devet metara od gola, uhvatio je volej, ali je udarac završio daleko od gola.

6'. VELIKA šansa za Borac! Knežević je pobegao u kontri po levoj strani, zavrnuo na peterac gde Jovanović nije dobro zahvatio loptu, koja je otišla daleko od gola.

1'. Već u 30. sekundi velika šansa za Partizan! Suma je bio u prilici, ali je izblokiran.

- Loši vremenski uslovi za igru, jaka kiša i vetar...

- Ponovo je trener Partizana Miroslav Đukić rotirao ekipu. Iz uobičajenog sastava nema Stojkovića, Vulićevića, Evertona i Tavambe.