Autor: informer.rs

11.11.2017

20:46

PARTIZAN SE PROBUDIO! Crno-beli novom "stotkom" i pobedom nad Megom prekinuli crnu seriju

Košarkaši Partizana pobedili su Megu Bemaks u meču 8. kola ABA lige i time prekinuli seriju od tri uzastopna poraza na svim frontovima - 102:89

Ponovo je Partizan uspeo da ubaci više od 100 poena, ali i da dobije utakmicu, iako je protivniku dozvolio čak 19 skokova u napadu!

Crno-beli su maltene od početka meča vodili i reklo bi se da su čak rutinski dobili utakmicu. Pogotovo im je posao bio olakšan na početku poslednje četvrtine, kada je petu ličnu grešku dobio centar Mege Goga Botadze, koji je pravio velike probleme Partizanu.

Sjajnu utakmicu odigrali su Najdžel Vilijams-Gos, najefikasniji igrač tima sa 23 poena, kojima je dodao i 10 asistencija, zatim Vanja Marinković sa 22 poena, a dabl-dabl učinak ostavio je i Novica Veličković sa 16 poena i 11 skokova.

Kod Mege su se istakli Dilan Enis sa 26 poena i Goga Bitadze, koji je ubacio 19 poena uz 10 skokova.

U narednom kolu Partizan će dočekati Olimpiju, dok će Mega ići u goste FMP-u.

MEGA BEMAKS - PARTIZAN 89:102 (23:21, 21:30, 16:22, 29:29)

Dvorana: "Pinki". Sudije: Juras, Obrknežević, Majkić.

MEGA: Mušidi 11, Rebić 11, Sinovec 8, Čančar 5, Bitadze 17 (10sk), Jovičić, Lazić, Koprivica, Samardžiski, Enis 26, Fundić 9, Kapetanović.

PARTIZAN: Miler 16, Vilijams-Gos 23 (10as), Aranitović, Marinković 22, Veličković 16 (11sk), Tomić, Pecarski, Gavrilović 10, Andrić 3, Semjuels 5, Stevanović, Šalić 7.

Vilijams-Gos trojkom stavlja takčku na meč - 102:89 pobeda Partizana!

Dabl-dabl učinak Vilijams-Gosa: 16 poena i 10 skokova! A, Partizan na tri minuta pre kraja vodi 91:77.

Smanjuje Mega na 87:75 pogocima iz kontre i posle skoka u napadu. Može li da zapreti Partizanu?

Četiri uzastopna poena Novice Veličkovića (ukupno 16), crno-beli grabe ka pobedi i prekidu crne serije - 84:67.

Rutinski čuvaju crno-belih 15 poena prednosti, a Patrik Miler košem uz faul diže tu prednost do velikih 18 razlike na 7:30 pre kraja - 80:62.

Olakšan je posao Partizanu, posle minut igre u poslednjoj četvrtini Goga Bitadze je dobio petu ličnu grešku.

Starsportphoto©

Treća četvrtina:

Na kraju treće četvrtine Partizan ima 13 poena prednosti - 73:60. Najefikasniji igrač meča je Vanja Marinković sa 20 poena.

Serija promašaja Mege, a kažnjava to Vanja Marinković novom trojkom za ubedljivih 16 poena prednosti - 72:56.

Preuzeo je Patrik Miler dirigentsku palicu u igri Partizana. Serija njegovih poena i Partizan prvi put ide na 13 poena prednosti - 68:55. Miler ima devet poena, a Vilijams-Gos čak osam asistencija.

Minijatura Gavrilovića, bacio se u aut da spase loptu, uspeo da je vrati do Gosa, a onda utrčao pod koš, dobio pas i poentirao za 60:52. To je njegov deseti poen. A, Mega je uzela minut odmora.

Uzvraća Partizan: prvo je Miler pogodio 2+1, a onda Gavrilović ubacio trojku i za čas je ponovo osam razlike - 58:50.

Bolje je Mega otvorila drugo poluvreme, serijom 6:1, pa zakucavanjem Bitadzea domaćin prilazi na samo 52:50.

Starsportphoto ©

Partizan vodi 51:44, najviše zahvaljujući Vanji Marinkoviću, koji je ubacio 17 poena. Na drugoj strani blista Goga Bitadze, centar Mege, za kojeg crno-beli nemaju rešenje i on je nadomak dabl-dabl učinka sa 12 poena i sedam skokova.

Koš iz odbojke Bitadzea označio je kraj poluvremena.

Četvrta trojka Marinkovića u drugoj četvrtini i najveće vođstvo Partizana - 49:42. Minut do poluvremena.

Neverovatan podatak: isti broj skokova ima Partizan u odbrani i Mega u napadu!

Sada visoki igrači Mege prave seriju od 5:0 - Čančar je pogodio trojku, a Bitadze dvojku iz odbojke i domaćin se primakao na 38:39. Ali, odgovor stiže od - Marinkovića! Nova trojka beka Partizana za vođstvo 42:38.

U seriji je Vanja Marinković, nova trojka i njegov ukupno deveti poen - 37:31.

Dve efektne kontre Partizana, poeni Marinkovića za prvo vođstvo od šest poena - 32:26.

Vilijams-Gos i Marinković trojkom vraćaju odmah prednost Partizanu - 26:23.

Prva četvrtina:

Aranitović je promašio akciju za crno-bele, a Dilan Enis košem u poslednjoj sekundi doneo domaćinu vođstvo posle prvih 10 minuta igre - 23:21.

Mušidi i Enis koriste greške Partizana i 30 sekundi pre kraja četvrtine donose Megi izjednačenje - 21:21.

Prvi put tri poena prednosti za goste, posle trojke Andrića i "odbojke" Šalića - 18:15. Mega je uzela tajm-aut.

Ponovo 5:0 Partizana: Gavrilović je pogodio uz faul, a Miler rešio kontru - 13:13.

Dilan Enis prva ličnost uvoda utakmice, sedam njegovih poena i vođstvo Mege 13:8.

Stara boljka Partizana, loš skok u odbrani se pokazuje i u ovom meču. Mega je u jednom napadu tri puta hvatala loptu pod košem crno-belih...

Tri napada Mege - šest poena - 6:2. Mala serija Partizana 5:0, koju je zaključio trojkom Vilijams-Gos za prvo vođstvo Partizana - 7:6.