15.11.2017

20:19

(VIDEO) TOŠIĆ POGURAO PARTIZAN! Crno-beli se mučili, pa pregazili Rad za četvrtfinale Kupa!

Fudbaleri Partizana su u četvrtinalu Kupa Srbije pošto su sa 3:0 pobedili Rad u Humskoj

Nakon lošeg i dosadnog prvog poluvremena u kojem je stativa sprečila vođstvo Rada, Partizan je u drugom delu sa dva gola Tošića za samo sedam minuta slomio otpor ekipe sa Banjice.

Krilni napadač je meč prelomio u 61. minutu udarcem po zemlji sa oko 12 metara, a pobedu je "overio" u 68. iz slične pozicije ali posle dobrog proigravanja Ožegovića.

Tačku na meč je sjajnim golom stavio Marko Janković, deset minuta pre kraja. Nekoliko minuta posle ulaska u igru umesto Ožegovića, lobovao je golmana Rada Dejanovića udarcem sa ivice kaznenog prostora.

PARTIZAN - RAD 3:0 (0:0)

Strelac: Tošić u 61, 68, Janković u 80. minutu za Partizan.

Stadion: Partizan. Sudija: Petar Piper

PARTIZAN: Jovičić, N. R. Miletić, Mitrović, Ostojić, Antonov,  Everton, Radin,  Tošić, Đuričković (od 46. Ilić), Solomon (od 46. Tavamba), Ožegović (od 72. Janković).

RAD: Dejanović,  Vico, Tanasijević, Zonjić, Volkov,  Mijailović, Lukić, Šipčić, Marinković, Mladenović,  Guzina.

Drugo poluvreme

Kraj! Partizan je u četvrtinalu!

- 80'. GOOOL! Ma golčina! Janković povećava prednost na 3:0. Lobovao je golmana Rada i samo potvrdio trijumf crno-belih.

- 72'. Janković je zamenio Ožegovića.

- 68'. GOOOL! 2:0 za Partizan! Opet je Tošić matirao goste sa Banjice. Pogrešili su "građevinari" na sredini terena, lopte se domogao Ožegović i uposlio Tošića na desnoj strani, a ovaj duplirao vođstvo.

- 66'. Pokušava Rad da ugrozi gol Marka Jovičića ali ne polazi im to za rukom.

- 61'. GOOOL! 1:0 za Partizan! Antonov je centrirao, loptu je potom izbacio Volkov, a Tošić je natrčao i zatresao mrežu.

- 54'. Nova šansa i novi promašaj Ožegovića, ovog puta Dejanović je zaustavio šut napadača šampiona Srbije.

- 52'. Everton je ostao da leži na travi. Požalio se na bol u levoj nozi.

- 49'. Umalo crno-beli da povedu. Tošić je poslužio Ožegovića, ali nakon njegovog šuta lopta ide tik pored stative.

- 46'. Đukić na startu drugog poluvremena pravi dve izmene. Saša Ilić je zamenio Đuričkovića, dok je umesto Solomona ušao Leandre Tavamba.

Prvo poluvreme

- 45'.  Centaršut Miletića s desne strane, međutim Ožegović je neprecizan.

- 41'.  Đuričković je opalio sa oko 20 metara ali ide lopta  iznad prečke.

- 31'. Lepu priliku imao je Partizan. Nemanja Antonov je vratio loptu Petru Đuričkoviću, ali on je šalje preko prečke. Najbolja šansa je ovo bila za crno-bele.

- 24'. Partizan je imao sreće. Odlična šansa za Rad, ali gosti pogađaju stativu! Lep volej izveo je Nebojša Marinković, Marko Jovičić je već bio savladan, ali se isprečio okvir gola.

- 19'. Verbalni duel Ožegovića i Tanasijevića, ali eskalaciju sukoba nije dozvolio sudija Piper.

- 15'. Rad je prvi dobio priliku da izvede korner, loptu je u peterac Partizana ubacio Mijailović, ali šalju tu loptu gosti preko gola.

- 15'. Prošlo je 15 minuta igre u Humskoj, i dalje bez šansi i konretnih akcija.

- 5'. Crno-beli imaju posed ali još nije bilo pravoh šansi. Rad se za sada dobro brani.

- Kiša pada u Beogradu već nekoliko sati, temperatura je oko pet stepeni Celzijusa.

Sve više posledica kovida: Korona uništava plodnost muškaraca

Muška neplodnost iznosi od 20 do 50 odsto, a kako je izjavila profesor dr Olivera Džatić Smiljković, načelnik Odeljenja steriliteta u Ginekološko akušerskoj klinici "Narodni front", na nalaz spermograma, odnosno neplodnost kod jačeg pola dosta utiču i virusne infekcije, što je posebno primećeno tokom epidemije korona virusa.