07.12.2017

09:26

(VIDEO) PARTIZAN RAZBIJEN U KIJEVU! Dinamo deklasirao crno-bele, koji na žreb idu iz drugog šešira!

Fudbaleri Partizana doživeli su težak poraz u Kijevu od Dinama i tako na drugom mestu završili takmičenje u grupi, pa će na žren za narednu fazu takmičenja ići kao nepovlašćena ekipa - 4:1

Iako se to kosi sa konačnim rezultatom, Partizan nije odigrao toliko lošu utakmicu u Kijevu, ali je kažnjen surovo za svaku grešku u odbrani.

Odlično su crno-beli otvorili meč, Everton je u 5. minutu pogodio prečku, a već u sledećem napadu Dinamo je postigao gol, posle odbitka.

Do kraja poluvremena Ukrajinci su još dva puta matirali Stojkovića i to sa tri-četiri metra.

I dok je Partizan promašivao šanse koje je stvarao, Dinamo je svoje rutinski pretvarao u golove.

Počasni gol za srpskog šampiona postigao je Jevtović iz penala, pošto je srušen Suma, a u drugom delu je Tavamba promašio neverovatnu šansu da smanji na 3:2 i unese neizvesnost u meč.

Posle toga je Dinamo dobio penal na poklon za 4:1 i završio utakmicu.

Partizan će, dakle, na žreb za naredni krug takmičenja ići kao nepovlašćena ekipa.

DINAMO KIJEV - PARTIZAN 4:1 (3:1)

Strelac: Morozjuk u 6. i Moraeš u 28, 31. i 77. minutu iz penala za Dinamo, a Jevtović iz penala u 46. za Partizan.

Stadion: "Olimpijski". Sudija: Pavel Gil (Poljska). Gledalaca: 14.637.

DINAMO: Buškan, Kedžiora, Kačeridi, Kadar, Pivarić, Šepelijev, Bujalski (od 66. Garmaš), Morozjuk, Šaparenko (od 77. Besedin), Cigankov (83. Gonzales), Moraeš.

PARTIZAN: Stojković, Vulićević, Nemanja R. Miletić, Mitrović, Nemanja G. Miletić, Everton, Jevtović, Pantić, Suma, Tavamba, Solomon (od 66. Ožegović).

Kraj.

91'. Slobodan udarac za crno-bele sa nekih 25 metara, tukao je Suma - pravo u živi zid.

87'. Sreća uz Partizan: Dinamo je postigao i peti gol, ali je opravdano poništen zbog ofsajda.

Brazilac Moraeš je postigao pet golova u dve utakmice protiv Partizana: tri večeras u Kijevu i dva u Beogradu!

77'. PENAL za Dinamo! Sudija Gil je počastio Ukrajince, jer je Miletić odneo loptu!
GOL! Moraeš je siguran sa bele tačke i Dinao vodi 4:1.

75'. Pokušaj Pantića sa 16-17 metara, ipak lopta odlazi visoko preko gola.

69'. Statistika kaže: 12-8 za Partizan u šutevima na gol, ali...

67'. Nova šansa za Partizan! Pomalo srećno, lopta je pala Tavambi posle kornera, on je pokušao petom, jer nije mogao drugačije, ali je golman Buškan bio oprezan.

64'. Dobra akcija Partizana završena jako lošim udarcem Evertona sa 18 metara.

58'. NEVEROVATAN PROMAŠAJ TAVAMBE SA TRI METRA! Kamerunac je uspeo da posle centaršuta Jevtovića pogodi golmana Dinama u glavu!

55'. Strašan solo prodor Šaparenka, koji je došao čak do Stojkovića, ali je golman Partizana padom u noge sprečio šut.

50'. KAKAV udarac Danila Pantića i fenomenalna odbrana golmana Dinama Buškana!

47'. Levi bek Miletić je dobio žuti karton zbog kojeg će i on propustiti narednu utakmicu u Evropi.

PartizanReuters

Kraj poluvremena.

46'. PENAL! Oboren je Suma, jedanaesterac za Partizan!

GOL! Marko Jevtović je siguran sa bele tačke - 3:1.

45'. ŠANSA! Stopostotna prilika za Dinamo iz vihorne kontre, Šaparenko je bio sam ispred Stojkovića, doduše iskosa, šutirao je u bliži ugao i pogodio spoljni deo mreže.

40'. Žuti karton za Evertona. To znači da neće moći da igra u narednoj utakmici, naravno, ako ostane u Partizanu!

37'. Posle dužeg vremena Partizan je prešao centar, Solomon je probao šut sa 17-18 metara, ali je izblokiran.

31'. GOL! Smeši se katastrofa Partizanu! Gotovo kao preslikan drugi gol, ostao je Moraeš potpuno sam ispred gola crno-belih i lako pogodio za 3:0!

28'. GOL! Iz druge šanse na utakmici Dinamo je došao do drugog gola! Potpuno je ispala odbrana Partizana, Morozjuk je ostao sam kao duh na drugoj stativi, a onda je dodao Moraešu, koji je sa metra ubacio loptu u mrežu - 2:0.

22'. Barem 15 topovskih udara je puklo u poslednja tri-četiri minuta na stadionu.

18'. Problem za Partizan, Everton je dobio udarac u već povređeno koleno...

15'. Udarac Kijevljana iz slobodnog udarca, Stojković je skrenuo loptu u korner.

11'. ŠANSA! Jevtović je presekao kontru Dinama, imao je Partizan situaciju četiri na tri, pogrešio je Tavamba, ali je lopta došla do Solomona, koji je dobro šutirao, ipak pravo u golmana.

9'. Nastavlja Partizan sa napadima, u dve akcije je bio Solomon, ali mu je loš bio završni pas.

6'. GOL! Dinamo vodi 1:0, strelac je Morozjuk! Neverovatno, Ukrajinci su prvi put prešli centar i odmah su postigli pogodak!

5'. PREČKA! Everton je šutirao sa 16 metara i pogodio okvir gola posle duge i sjajne akcije crno-belih!

1'. Odličan početak Partizana, pritisak na odbranu Dinama i šansa posle centaršuta Vulićevića, ali Solomon nije dobro šutirao glavom.

- Vrlo slaba poseta na stadionu u Kijevu...

- Dinamo i Partizan se bore za prvo mesto u grupi i za povlašćen status na žrebu za narednu fazu. Evo kakva je trenutno situacija što se tiče nosilaca:

EVO KO SU NOSIOCI NA ŽREBU ZA LE: Lajpcig i CSKA povlašćeni, Dortmund i Napoli izvisili!

- Đukić je poslao Solomona na teren, na klupi je ostao Ožegović. U timu, prema očekivanjima, nema ni Tošića. Na klupi je i pomalo zaboravljeni Lazar Ćirković.