LOKOMOTIVA PREGAZILA PARTIZAN! Debakl crno-belih na oproštaju od Evrope! Starsportphoto
Informer | 27.12.2017. | 17:25

LOKOMOTIVA PREGAZILA PARTIZAN! Debakl crno-belih na oproštaju od Evrope!

Partizan         1

Neslavan kraj za košarkaše Partizana u Evrokupu pošto su doživali težak poraz u poslednjem kolu na gostovanju Lokomotivi Kubanj 99:64

Partizan se držao samo tokom prvih 10 minuta utakmice, Lokomotiva je pitanje pobednika rešila tokom druge četvrtine, a u nastavku nemilosrdno pregazila Beograđane, koji su doživeli jedan od najtežih poraza.  Igrači Lokomotive su u finišu poslednje deonice stigli do "plus 47" (93:46). Crno-beli su u samoj završnici donekle uspeli da ublaže poraz, ali ne i da izbegnu sramotu.

Antipov je utakmicu završio sa 21 poena, Kolins je ubacio 13, a po 11 su dali Kulagin, Kvejl i Brokof. Kod Partizana je Vanja Marinković dao 14, a Veličković i Vilijams Gos po 11 poena.

Partizan se odolevao samo tokom prve četvrtine, vodio 7:5, ali je Lokomotiva napravila seriju 9:0 i povela 14:7. Crno-beli su ipak predvođeni Veličkovićem napravili seriju 6:0 i vratili se u igru (17:15), pa su Lokosi nakon prvih 10 minuta imali samo četiri poena više (22:18).

Domaćin je serijom 9:0 otvorio drugu četvrtinu, a potom se odlepio na 15 poena (36:21) pet minuta pre kraja poluvremena. U nastavku su puleni trenera Saše Obradovića pogađali iz svih pozicija, crno-beli su bili očajni i u odbrani i u napadu, pa su Rusi nakon prvog poluvremena vodili sa 26 razlike - 54:28.

Rusi su nastavili da gaze crno-bele i u nastavku meča, iako su posle samo 15 minuta rešili pitanje pobednika. Rešatali su koš Beograđana kojima apsolutno ništa nije polazilo za rukom, ništa nije funkcionisalo , mučili su se da izvedu i loptu iz auta, pa su na kraju doživali pravu katastrofu 99:64.

LOKOMOTIVA - PARTIZAN 99:64 (22:18, 32:10, 29:18, 16:18)

Dvorana: Krasnodar. Sudije: Grontas, Kortes, Kartal.

LOKOMOTIVA: Kolins 12, Antipov 21, Reglend 2, Lejsi 5, Ivlev 2,  Ilnitskij 6, Kvostov 3, Elegar 5, Beb 9, Kulagin 11, Kveli 11, Broknof 11.

PARTIZAN: Miler 7, Vilijams-Gos 11, Tadić, Atanitović, Jovanović, Marinković 15, Tanasković 1, Veličković 11, Tomić, Pecarski 5, Gavrilović 6, Andrić, Čakarević, Stevanović, Šalić 5.

Četvrta četvrtina:

Kraj, pobeda Lokomotive 99:64.

Tanasković, Gos i Marinković pokušavaju da ublaže težak poraz Partizana - 97:59.

Lokosi u seriji od 8:0, koju prekida Marinković. Ali, džabe, totalni  potop Partizana u Rusiji - 93:49.

Partizan i dalje bez poena, a prošla su tri minuta od starta deonice, mada ni domaćin ne briljira. Očekivano poslednja deonica bez mnogo ritma, pošto je prednost Lokomotive ubedljiva.

Poslednja deonica počela je poenima Lokomotive sa linije penala - 85:46.

starsport

Treća četvrtina:

Lokomotiva pred poslednjih 10 minuta vodi sa nedostižnih 83:46.

Raste prednost Lokomotive koja pravi seriju 10:0 i vodi 78:39. Do kraja treće četvrtine 2.19.

Polovina treće četvrtine a Lokomotiva ima 32 poena viška - 71:39.

Na Antipovu trojku odgovara Gos istom merom, a onda Kulagin zakucava. Ide Lokomotiva na 68:38.

Lokomotiva je nastavila gde je stala u prvom delu, pet vezanih poena Antipova, pa ubacuje za dva Kulagin. S druge strane, Veličković ubacuje četiri vezana poena. Lokosi vode 61:35.

starsport

Druga četvrtina:

Posle prvog poluvremena rezultat je 54:28 za Lokomotivu.

Gos ubacuje tek šesti poen u meču (41:26). Poene za Lokose postiže Kvoli i donosi svom timu 21 poen prednosti 47:26.

Tek pet poena crno-belih u ovom delu igre, dok je domaćin baš raspucan, 19 je ubacio.

Raspucali su se igrači Lokomotove, opet trojka preko Kostova, a Kolins donosi 15 poena prednosti i crno-beli traže tajm aut pri rezultatu 36:21.

Trojka Lejsija i serija domaćina 9:0 u drugoj četvrtini. Gos postiže prve poene za crno-bele u ovo periodu, a Rusi čuvaju dvocifreno vođstvo 31:21.

Veličković ne ubacuje trojku, a Lokomotiva ide na 28:18 preko Lejsija i Kolinsa.

starsport

Prva četvrtina:

Posle serije crno-belih od 6:0, Kulagin poentira za Ruse koji vide 19:15, ali Veličković trojkom smanjuje na 19:18. Beb uzvraća istom merom i Lokomotiva posle prvih 10 minuta vodi 22:18.

Ispromašivali su se domaćini, a Gavrilović novim poenima potpuno vraća Partizan u igru. Lokomotiva ima samo dva poena više - 17:15.

Sada Gos ne pogađa, a sa druge strane serija domaćina ide na 11:0. Konačno, Gavrilović poentira za crno-bele, potom pogađa i Veličković pa Partizan prilazi na "minus 4" - 17:13.

Treći prokockan napad Partizana, a Lokomotiva nastavlja seriju 9:0 i vodi 14:7. Čanak traži tajm-aut.

Dve kontre Lokomotive, a Kolins i Kulagin vraćaju prednost domaćinu 9:7.

Trojka Marinković i crno-beli poravnavaju na 5:5, potom su crno-beli odlično odigrali u odbrani a Gavrilović je izvukao slobodna bacanja. Pogađa oba i Partizan vodi 7:5.

Povela je Lokomotiva 3:0, a Partizan prve poene postiže posle minut i po igre preko Tanaskovića koji smanjuje na 3:2.