30.12.2017

18:14

I "PANTERI" UZELI MERU CRNO-BELIMA! Partizan porazom u  Železniku završava godinu!

I "PANTERI" UZELI MERU CRNO-BELIMA! Partizan porazom u Železniku završava godinu!

Košarkaši Partizana poraženi su u Železniku od FMP-a rezultatom  83:71 u 14. kolu ABA lige

FMP je mnogo bolje odigrao drugih 20 minuta utakmice, razigrali su se Boriša Simanić, Filip Čović i Dragan Apić i doneli trijumf domaćinu.

Partizanu je ovo osmi poraz u sezoni ABA lige uz 6 pobeda, FMP ga je sada pretekao na tabeli, ima skor 7-7.

Najefikasniji u FMP je bio Marko Jeremić sa 14 poena, Dragan Apić je dodao 13 poena uz tri skoka u napadu i dve asistencije, a Filipu Čoviću je falio jedan poen za dabl-dabl. Plej FMP je imao čak 14 asistencija.  U Partizanu je Mihajlo Andrić bio najbolji sa 16 poena, 14 je imao Vilijams-Gos, a 13 Veličković.

Tokom prvog poluvremena utakmice u Železniku videli smo skoro izjednačenu igru. Partizan je bio nešto bolji u prvih 20 minuta, ali ekipa Nenada Čanka nije uspela da stekne osetniju prednost.
Najveća prednost u dva navrata sredinom druge četvrtine iznosila je šest poena - 24:30 i 31:37. FMP je ipak angažovanom igrom na obe strane parketa do poluvremena uspeo da dođe do izjednačenja. Domaćin je u nastavku bio bolji rival od Partizana koji je u drugom delu imao velikih problema s ofanzivnim skokom FMP-a, nakon kojih su dolazili do lakih poena.

FMP je početkom poslednjih 10 minuta stekao dvocifrenu prednost (72:62), crno-beli su uspeli da priđu na "-5", ali se "panteri" nisu dali, nakon što su pobegli na "+13", bez drame su priveli utakmicu kraju.

FMP - PARTIZAN 83:71 (17:17, 24:24, 27:21, 15:9)

Dvorana: FMP. Sudije: Hordov, Radojković, Arsenijević.

FMP: Lazarević 9, Čović 9, Uskoković 6, Jeremić 14, Apić 13, Pot, Nenadić, Radanov 5, Bursać 8, Radanović, Šešlija 4, Simanić 8, Odžo 7.

PARTIZAN: Miler 3, Vilijams-Gos 14, Tadić, Aranitović, Jovanović, Marinković 6, Tanasković 2, Veličković 13, Tomić, Pecarski 5, Gavrilović 5, Andrić 16, Čakarević, Šalić 7.

Četvrta četvrtina:

Veličković sa penala smanjuje na 81:71. Kraj - važna pobeda "pantera" - 83:71.

Ide FMP na +13 - 81:68. Do kraja utakmice 2.17.

Trojka Simanića za FMP, a novu dvocifrenu prednost domaćinu donosi Čović sa penala - 78:68.

Trojka Andrića u pravo vreme, pa Šalić ubacuje za dva. Crno-beli su na 72:67.

Radanov pogađa, pa Apić poentira i FMP ima 10 poena prednosti početkom poslednje deonice - 72:62.

starsport

Treća četvrtina:

Opet se vraćaju crno-beli, Gos i Andrić su poentirali, ali je trojku dao Uskoković i  i crno-beli su na 68:62.

Opet su se panteri odlepili. Lazarević, Bursać i Radanović  doneli su domaćinu prednost 65:58.

Gos poentira za dva, pa potom je bio siguran sa linije za slobodna bacanja. Parizan je bio u minusu devet poena početkom četvrtine, a sada je samo na dva - 60:58.

Sada Bursać pogađa od tablu i vodi domaćine ne  57:48! Čanak mora da uzme tajm-aut.

Četvrta trojka Jeremića, pa pogađa i Bursać van linije 6,75 metara i ide FMP na  - 55:48.

Ide FMP na četiri poena prednosti  47:43.  Odžo zakucava pored Šalića, koji se potom  revanširao - 49:46.

starsport

Druga četvrtina:

Nerešeno je i nakon druge četvrtine, tačku na prvo poluvreme stavlja Šešlija - 41:41.

Andrić je sada bio siguran sa penala, pa je promašio trojku, a s druge strane Jeremić je promašuje za dva poena.

Tri trojke ima i Jeremić koji novom tera Čanka da traži tajm-aut. Partizan ima samo poen prednosti - 37:36.

Još jedna trojka za Partizan, četvrta u četvrtini, a treća za Andrića. Vodi crno-bele na 37:31.

Filip Čović trojkom vraća FMP u meč, ali istom merom uzvraća Vanja Marinković i Partizan ima četiri poena prednosti - 34:30.

Dve vezane trojke Andrića i crno-beli povećavaju prednost na 30:24.

Novica je ponovo dobio udarac u glavu, i opet krvave glave mora da napusti parket.

Tanasković pa Pecarski pogađaju za crno-bele, dok je Odžo poentira kod domaćina. Trenutno Partizan vodi 24:22.

Igra se poen za poen i početkom druge deonice, crno-beli povedu, a "panteri" ekspresno uzvrate. Posle dva i po minuta igre je nerešeno - 20:20.

starsport

Prva četvrtina:

Gos i Gavrilović vode Partizan na 17:14, ali izjednačeno je posle prvih 10 minuta igre , Apić je pogodio za egal - 17:17.

Gavrilović i Veličković su se pobrinuli za novo uzjednačenje na meču - 9:9. Bursać vraća prednost domaćinu, ali odmah uzvraća Novica - 11:11.

Serija FMP-a 4:0, novu trojku ubacio je Jeremić. Potom sjajno zakucavanje Odžoa koji donosi domaćinu vođstvo 9:4.

Jeremić trojkom otvara utakmicu a Marinković i Gos preokreću rezultat u korist Partizana 4:3.