Autor: M. Gligorić

22.02.2018

10:54

(VIDEO) PARTIZAN ISPAO BEZ ISPALJENOG METKA! Očajni crno-beli bez šanse u Plzenu!

Srpski šampion Partizan ispao je iz Lige Evrope, pošto je u Češkoj izgubio od Plzena sa 2:0

Skandaloznu utakmicu odigrao je Partizan! Ispao je bez ispaljenog metka! Bez šanse, bez polušanse, golman Plzena za 90 minuta nije imao ozbiljniju pretnju.

Priče Miroslava Đukića kako će crno-beli da napadnu od prvog minuta bile su samo priče za navijače, jer srpski prvak do 85. minuta nije ni probao da napadne Čehe.

S druge strane, trošna odbrana crno-belih je mogla da bude matirana mnogo pre 67. minuta, kada je Krmenčik probio led, ali je Stojković sjajno reagovao u dva navrata, a u dva je čista sreća pomilovala Partizan.

Bez ikakve igre, bez akcije, ostaje potpuno nejasno šta je bila zamisao crno-belih, koji su morali u Češkoj da postignu makar jedan gol da bi prošli dalje.

Posle odlične evropske jeseni, ostaje gorak utisak zbog užasno loše igre u poslednjem meču i eliminacije bez čestite borbe.

PLZEN - PARTIZAN 2:0 (0:0)

Strelac: Krmenčik u 67. i Čermak u 94. minutu.

Stadion: Štruncovi Sadi. Sudija: Tomas Kelhet (Danska). Gledalaca: 10.185.

PLZEN: Hruška, Reznik, Hejda, Hubnik, Limberski, Horava, Hrošovski, Kopic, Kolar (od 86. Čermak), Zeman (od 71. Petržela), Krmenčik (od 83. Hori).

PARTIZAN: Stojković, Vulićević, Nemanja R. Miletić, Ostojić, Urošević, Zdjelar, Jevtović (od 65. Ožegović), Pantić, Tošić, Janković (od 78. Suma), Tavamba.

94'. GOL! Čermak je kaznio izletanje Stojkovića, pogodio je prazan gol i stavio tačku na meč.

92'. Duga lopta Tošića iz slobodnog udarca, lopta Tavambi prolazi kroz noge...

90'. Kontra Plzena preko desne strane, tri na tri, na kraju Miletić spasava situaciju.

89'. Meč je pri kraju, ništa od crno-belih na terenu...

83'. Suma! Natrčao je vezista Partizana na loptu, opalio sa ivice šesnaesterca - preko gola.

78'. Pokušaj Ožegovića glavom iz teške pozicije, lopta je lak plen za Hrušku.

78'. Druga izmena: užasni Janković je zamenjen, ušao je Suma.

77'. Pao je Ožegović u šesnaestercu Plzena, probao je da iznudi penal, ipak Danac nije naseo.

71'. Tavamba glavom posle centaršuta iz slobodnog udarca - ništa.

68'. Tošić je tako šutirao iz slobodnog udarca sa 30 metara da su domaći navijači taj udarac ispratili - smehom.

67'. GOL! Krmenčik je doveo Plzen u vođstvo! Loša reakcija Ostojića, pustio je špica češkog tima da se okrene prema golu s loptom u nogama i Stojković je tu bio nemoćan.

65'. Prva izmena u Partizanu: ulazi Ožegović, izlazi Jevtović.

60'. Sat vremena je prošlo, osim Danila Pantića nijedan igrač Partizana ne deluje raspoloženo na terenu. Bez ikakve igre crno-beli...

57'. Hubnik je posle odbitka nakon kornera uhvatio volej sa ivice šesnaesterca, međutim, lopta je otišla pored gola Partizana.

55'. Tavamba je dobio odličnu dubinsku loptu, ušao u šesnaesterac s boka, poslao loptu na drugu stativu i tamo nije bilo nikog!

52'. KOLIKO SREĆE ZA PARTIZAN! Reznik je sa peterca promašio šansu bolju od penala!

49'. Pokušaj Danila Pantića sa 17-18 metara, lopta je i ovog puta otišla preko gola.

Reuters

Bukvalno je Partizan bacio prvo poluvreme ni na šta, jer niti je imao ikakvu igru, niti je stvorio ijednu šansu za gol. Uz pomoć Stojkovića i sreće ostalo je 0:0.

Kraj poluvremena

43'. Najzad jedna akcija Partizana, Janković je dobio loptu, ušao u šesnaesterac i onda loše pokušao da proigra Tavambu.

36'. Popustila je ofanziva Plzena, uspostavio je Partizan ravnotežu na terenu, ali nije još i svoju igru.

31'. OPASNO! Tavamba je probao glavom posle kornera, ipak ništa...

29'. Potpuno su Česi izigrali crno-bele posle kornera, ali je Ostojić izbacio loptu u novi korner.

25'. ZICER! Koliko sreće sada za Partizan! Kolar je sa peterca, posle odbitka iz kornera, raspalio volej, a lopta je otišla preko prečke!

23'. E, sada velika greška Pantića, "prodao" je loptu ispred svog kaznenog prostora, Kopic je prihvatio u šutirao, ipak nedovoljno jako da bi savladao Stojkovića.

22'. Odličan udarac Pantića! Lopta je poletela sa ivice šesnaesterca, golmana Hrušku je pogodila u grudi, odbila se daleko, ali nije bilo tu drugog igrača Partizana, koji bi je poslao u mrežu.

Reuters

18'. Jevtović levom, slabijom nogom sa 18 metra, lopta se jedva dokotrljala do Hruške.

17'. Krmenčik je probao glavom tačno sa penaltika, ipak to je lak plen za Stojkovića.

14'. Ponovo odlična lopta u šesnaesterac za Jankovića i još jednom je "desetka" Partizana prekratka.

12'. ŠANSA! Ponovo prilika za domaće! Centaršut sa desne strane, glavom je probao Kopic, a ponovo je zablistao Stojković!

11'. ŠANSA! Prilika za Plzen posle kardinalne greške Ostojića, Horava je šutirao sa 12-13 metara, ali je Stojković obranio.

9'. ŠTETAAA! Maestralan pas Pantića s boka kroz srce šesnaesterca Plzena ka Jankoviću, koji je za malo zakasnio.

7'. Vrteli su crno-beli loptu oko šesnaesterca Čeha, pokušali sa dva pasa iza leđa odbrane, ali nisu prošli.

6'. Dobar pokušaj Jevtovića da dugom loptom uposli Tošića, ali krilni napadač nije uspeo da dobro primi loptu na ivici šesnaesterca.

3'. Dva neuspela napada Plzena preko desne strane, dok je Partizan za sada gurao loptu kroz sredinu. Krenulo je otvoreno sa obe strane...

- Nisu pune tribine, oko 8.000 gledalaca će pratiti meč.