26.04.2018

12:55

(VIDEO) IVANOVIĆ BLISTAO, ALI I PROMAŠIVAO! "Valjak" se posle preokreta osvetio Radničkom!

Fudbaleri Partizana su u 3. kolu plej-ofa Superlige Srbije pobedili niški Radnički sa 3:1

Crno-beli su se osvetili Nišlijama za minimalni poraz na "Čairu", a heroj pobede u Humskoj bio je Đorđe ivanović, dvostruki strelac i asistent.

Međutim, nije Partizan dobro počeo ovaj meč, pošto su gosti poveli u 13. minutu golom Milana Pavkova.

Ipak, radost Nišlija trajala je samo tri minuta, a onda je Đorđe Ivanović postigao izjednačujući pogodak. Isti igrač je doneo preokret crno-belima u 44. minutu, kada je sjajnim udarcem savladao Bojana Šaranova.

Sjajnu igru Ivanović je nadovezao i asistencijom Zoranu Tošiću, koji je u 57. minutu postavio konačan rezultat.

Imao je Ivanović nekoliko prilika za het-trik, najbolju u 79. minutu, kada je izašao sam pred Šaranova, ali je bio previše ležeran i golman gostiju je to iskoristio.

PARTIZAN - RADNIČKI 3:1 (2:1)

Strelac: Ivanović u 16. i 44, Tošić u 57. - Pavkov u 13. minutu.

Stadion Partizana. Sudija: Dalibor Manojlović.

PARTIZAN: Jovičić, Nemanja R. Miletić, Marković, Jevtović, Antonov, Zdjelar, Pantić, Tošić (od 75. Janković), Ivanović (od 88. Jovanović), Đerlek, Ožegović (od 67. Ilić).

RADNIČKI: Šaranov, Aksentijević, Petrović, Simunović, N. Stanković, Mićić, Lalatović (od 53. Stanisavljević), Mrkić, Sl. Stojanović, Babić, Pavkov.

89'. Velika šansa za Radnički, ali je Stanković sa 13 metara poslao loptu nebu pod oblake.

88'. Poslednja promena u domaćem timu, umesto Đorđa Ivanovića na terenu je Đorđe Jovanović.

79'. Obrukao se sada Ivanović! Izašao je sam pred golmana gostiju, ali se poigravao, pokušao je da obiđe Šaranova, a ovaj ga je pročitao i odneo loptu.

75'. Druga promena u domaćem timu, Marko Janković je zamenio Zorana Tošića.

68'. Imao je Ivanović priliku za het trik, ali mu je lopta malo pobegla, a onda je Šaranov odbranio njegov udarac.

67'. Prva promena u Partizanu, umesto Ožegovića na terenu je Saša Ilić.

61'. Velika šansa za Babića, ali stativa! Prevario je Babić Markovića, potom prošao i pored Jovičića, ali je otišao previše u stranu i pogodio je samo okvir gola.

57'. GOL! Ivanović je ovoga puta asistent, a strelac je Tošić! Lako je probio Ivanović odbranu gostiju i kao na tacni poslužio Tošića, kojem nije bilo teško da sa nekoiko metara ćušne loptu u mrežu.

51'. Pavkov je propustio odličnu priliku! Mićić je centrirao, Simunović pokušao "makazicama", ali je promašio loptu, da bi onda Pavkov tukao sa sedam metara, ali preko gola.

44'. GOL! Ivanović za 2:1! Igra Partizana se na ovoj utakmici vrti oko Đorđa Ivanovića. Sada je sjajnim udarcem sa oko 15 metara pogodio kontra ugao i doneo prednost svom timu!

42'. Sjajan dribling Ivanovića, ali je onda sve upropastio centaršutem. Sam je bio Tošić u kaznenom prostoru, ali je Ivanović očajno centrirao.

41'. Dobra prilika za Partizan, centrirao je Antonov, Tošić je spustio do Ivanovića, ali je Simonović izblokirao strelca jedinog gola za domaćina.

35'. Ubacio se iz drugog plana Ivanović i psole dodavanja Pantića se našao u prilici, ali je Šaranov istrčao, skratio ugao i odbranio udarac ofanzivca Partizana.

30': Centrirao je Tošić iz kornera, Šaranov je zaplivao u prazno, ali to nisu iskoristili fudbaleri domaćeg tima.

22'. Pršti ispred oba gola. Sada je Mićić odlično šutirao, ali je još jednom Jovičić veoma dobro odbranio!

18'. Umao preokret! Pantić je pokušao udarcem, ali je lopta završila pored stative!

16. GOL! Ivanović je doneo izjednačenje Partizanu! Šaranov je odbranio prvi udarac ofanzivca crno-belih, ali mu se lopta vratila i Ivanović je iz ne baš lake pozicije, iskosa sa desne strane zatresao mrežu Radničkog! Ovo je Ivanovićev prvi gol u dresu Partizana.

13'. GOL! Radnički vodi, a strelac je naravno Milan Pavkov! Napadač Nišlija se odlično snašao posle kornera gostiju i opet je bio koban po crno-bele.

12'. Jovičić je spasao gol! Babić je odlično šutirao, ali je golman Partizana odlično intervenisao!

4'. Prva prilika na utakmici. Akcija Tošića i Đerleka, koji je šutirao sa 12-13 metara, ali pravo u Šaranova.

SVeoma slaba poseta na stadionu Partizana. Tek negde oko 2.000 ljubitelja fudbala na tribinama stadiona u Humskoj.

U startnih 11 je posle duže vremena Nemanja Antonov, dok će Jevtović igrati štopera u tandemu sa mladim Markovićem.

U timu Partizana osim povređenih Stojkovića, Cucina i Nemanje G. Miletića, nema Leandrea Tavambe.