05.05.2018

10:13

(VIDEO) NAPREDAK NEPOBEDIV ZA PARTIZAN! "Čarapani" i treći put odoleli crno-belima!

Ostao je Napredak nepobediv rival za Partizan! Treći put ove sezone "čarapani" su odoleli crno-belima i odneli su bod iz Humske za Kruševac - 2:2

A, gosti imaju za čim da žale, jer su do sredine drugog poluvremena vodili 2:0 u Humskoj!

Za samo dva minuta igrači Napretka su postigla dva gola, preko Jesea i Vulića i od 13. minuta su imali prednost od 2:0.

Partizan je katastofalno odigrao prvo poluvreme, a u nastavku je konce igre preuzeo u svoje ruke veteran Saša Ilić, koji je sa dve maestralne asistencije proigrao mladog Đorđa Jovanovića, koji je za četiri minuta postigao dva pogotka i izjednačio na 2:2.

Crno-beli su u poslednjih 10 minuta igrali bez isključenog Marka Jevtovića, tako da su sačuvali bod.

(VIDEO) POSMRTNI MARŠ TREŠTAO HUMSKOM! Pobunjeni "grobari" napravili morbidnu atmosferu

PARTIZAN - NAPREDAK 2:2 (0:2)

Strelac: Đ. Jovanović u 59. i 62. minutu za Partizan, a Jese u 12. i Vulić u 13. za Napredak.

Stadion: Partizana. Sudija: Ilija Brdar (Novi Sad). Crveni karton: Jevtović (Partizan) u 80. minutu.

PARTIZAN: Jovičić, Vulićević, Marković, Miletić, Antonov, Jevtović, Pantić, Ilić (od 80. Kosović), Tošić (od 46. S. Jovanović), Đ. Jovanović, Ožegović (od 46. Ivanović).

NAPREDAK: Ni. Petrović, Kostić, Ostojić, Veškovac, Ne. Petrović. Boranijašević, Šljivić (od 54. Eskić), Vukanović, Vulić, Zec (od 54. Ivanović), Jese (od 76. Basrak).

Kraj

90'. Loš pas Pantića ka Jovanoviću, propala je prilika...

84'. Nova prilika za Napredak, na petercu je bio Vukanović, ali je Miletić uspeo u poslednji čas da spreči udarac.

80'. CRVENI karton za Jevtovića! Veliku grešku je napravio Pantić, "prodao" je loptu u izglednoj šansi za Partizan, krenula je kontra Napretka, a Jevtović je napravio faul za drugi žuti karton.

78'. Još jedna prilika za Napredak: jak udarac Petrovića sa 18 metara, odbranio je Jovičić, odbio loptu, na nju je natrčao Ivanović i sa 16 metara poslao preko gola.

76'. Novi pokušaj Pantića iz slobodnjaka, ovog puta preko prečke.

75'. ZICER! Kolosalna šansa za Vukanova, koji je uspeo da sa peterca promaši celu loptu pred praznim golom Partizana!

73'. Probao je Pantić iz slobodnog udarca sa 30 metara, pogodio je živi zid.

68'. Sporna situacija u šesnaestercu Napretka. Ivanović je gurnuo loptu u prostor, startovao je Boranijašević, čini se da je zakačio igrača Partizana po novi, ali sudija je pokazao da se igra nastavi.

62'. GOL! Ponovo isto: Saša Ilić je gurnuo loptu u prostor, a Đorđe Jovanović je pogodio - 2:2.

59'. GOL! Partizan je smanjio na 2:1. Sjajno je šansu spakovao Saša Ilić, a Đorđe Jovanović je poslao loptu u gol.

56'. Udarac Saše Ilića sa 17 metara, Petrović je odbranio.

56'. Iskomplikovao je Pantić sam sebi situaciju u kaznenom prostoru gostiju i izblokiran je.

53'. Ostojić dva puta reaguje u svom šesnaestercu i sprečava šanse Partizana.

Dvostruku izmenu napravio je Miroslav Đukić: Đorđe Ivanović i mladi Strahinja Jovanović ušli su u igru umesto Zorana Tošića i Ognjena Ožegovića.

starsport

Kraj poluvremena

42'. Slab udarac Tošića iz slobodnog udarca, lopta je doskakutala do golmana Petrovića.

40'. Partizan tumara terenom, ima inicijativu, ali ne zna šta će s njom.

34'. Prva dobra prilika za Partizan: Saša Ilić je uposlio Jovanovića, koji je bio na sedam-osam metara od gola iskosa, probao je levom nogom i pogodio spoljni deo mreže.

33'. Udarac Miletića sa 30-ak metara, taman negde toliko i daleko od gola...

27'. Solidan pokušaj Nemanje Petrovića, ipak lopta je otišla preko gola Partizana.

24'. Probao je Saša Ilić da proigra jednog od napadača, ali je loš pas poslao ka petercu Napretka.

17'. Još jedna opasna kontra Napretka, tri na dva, ali je Jese odigrao loš završni pas i Miletić je izbacio loptu iz šesnaesterca.

13'. GOL! Napredak "sahranjuje" Partizan uz posmrtni marš! Ponovo kombinacija kao kod prvog gola, lopta iza leđa Antonova, centaršut s boka i Vulić pogađa za 2:0!

12'. GOL! Vodi Napredak! Kontra "čarapana", Jese je pobegao zalutalom Antonovu i sa ivice šesnaesterca pogodio pod prečku - 1:0.

Bizarna atmosfera u Humskoj! Jedna od pobunjenih frakcija "grobara" dovela je pleh orkestar na zapadnu tribinu i on od početka meča svira posmrtni marš.

4'. Kontra Partizana dva na dva, Ožegović i Jovanović, ali je prvi očajno odigrao za mlađeg saigrača.

2'. Pantić već pravi faul za žuti karton.