starsport

13:58 Partizan 2

Mondo | 06. 05. 18.

POKAZAO SAM KAKO STOJE STVARI! Jovanović: A, pričali su da nisam za Partizan!

Mladi napadač Partizana Đorđe Jovanović je sa dva gola spasao crno-bele bruke na utakmici protiv Napretka

Kruševljani su u Humskoj vodili 2:0, ali je 19-godišnji Jovanović, koji je prvi put u karijeri bio starter u crno-belom dresu, postigao dva gola za tri minuta i tako donekle sačuvao obraz "parnog valjka".

Asistent kod oba pogotka bio je kapiten Saša Ilić, koji je od Jovanovića stariji 21 godinu.

- Gurnuo mi je (Saša Ilić) dve vrhunske lopte, dao sam dva gola i izuzetno mi je drago zbog toga, posebno zato što su u prethodnih mesec-dva mnogi isticali kako možda nisam igrač za Partizan i kako možda nemam taj kvalitet. Sada sam pokazao svima kako stoje stvari. Naravno, fudbal ide dalje, već sutra se sve zaboravlja - rekao je Jovanović, prenosi Mondo. momak iz Leposavića, sa Kosova i Metohije.

Momak iz Leposavića, sa Kosova i Metohije je pre subotnjeg meča zabeležio 22 nastupa za prvi tim, sve kao rezerva. Po jednom je bio strelac u prvenstvenim mečevima protiv Rada (2:4) i Mačve (1:3) u gostima, prošle jeseni.

- Nismo uspeli da damo treći gol, iako smo silno želeli. Verovatno smo se malo ispraznili posle izjednačenja, jer smo dugo jurili prednost Napretka. Da nije bilo onakvo prvo poluvreme, sigurno bismo pobedili. Ali, nismo na pravi način ušli u utakmicu i Napredak nas je kaznio iz kontri, sa dva gola iz dva šuta - istakao je Jovanović.

moma

07.05.2018. 08:11

Čudio sam se što ovom momku nije pružana šansa i konačno je dobio.U prvom poluvremenu me je razočarao,svaka lopta se od njegovih nogu odbijala kao od drveta,loše građenje,slaba tehnika,a najavljivan kao veliki biser.Međutim, u drugom poluvremenu je pokazao da ima "nos" za gol,ali još puno mora da radi.Kvalitet svakako kada dobije loptu u dubinu i da odmah šutira.U svakom slučaju treba mu pružiti priliku da u kontinuitetu odigra nekoliko celih utakmica i potvrdi talenat.

Goran

07.05.2018. 18:58

Mlad je i mora mnogo da radi.Decko je prvenstveno suter,sutira iz svih pozicija.To mu je urodjeno a tehniku ce da nauci.Ni Mitrovic nije neki tehnicar ali je razbijac i realizator.Gol je gol pa bile makazice,volej ili neka otpadna lopta.Zna da okrene,zna iz mesta da sutne i to dobro,zna gurnutu loptu da ubrza..Malo li je za njegove godine.Pravi spic!