Autor: Informer

09.05.2018

11:57

(VIDEO) SAŠA ILIĆ ODVEO PARTIZAN U FINALE! Kapiten crno-belih u 90. minutu pogodio za trijumf!

Kapiten Saša Ilić u možda jednom od poslednjih nastupa za Partizan pogodio je za 2:0 protiv Čukaričkog i za plasman u finale Kupa Srbije

Jurili su crno-beli sa Topčiderskog brda minus od dva gola iz prve utakmice (4:2) i dostigli u 90. minutu! Veteran Saša Ilić je dva minuta pre toga propustio zicer, a onda je na način koji ga je proslavio kada je bio mladić, ubacivši se potpuno sam na drugu stativu, pogodio za 2:0!

Branilac trofeja, Partizan, igraće u finalu 23. maja u Surdulici protiv Mladosti iz Lučana.

Meč u Humskoj bio je, po običaju kada igraju ova dva tima, veoma dramatičan. Partizan je u prvom poluvremenu promašio penal, Belić je odbranio udarac Pantića i sve do 66. minuta mreže se nisu tresle.

Imao je Partizan nekoliko prilika, nije ih iskoristio i onda vrhunac drame u poslednjim minutima. Lopta je došla do Ilića, koji je pogodio i odveo svoj tim u novo finale Kupa.

PARTIZAN - ČUKARIČKI 2:0 (0:0)

Strelci: Antonov u 66. i Ilić u 90. minutu.

Stadion: Partizana. Sudija: Milorad Mažić (Vrbas).

PARTIZAN: Jovičić - Vulićević, N. R. Miletić, Marković, Antonov - Tošić (od 77. Jovanović), Zdjelar, Đerlek (od 46. Ilić), Pantić - Ivanović (od 93. Miletić), Tavamba.

ČUKARIČKI: Belić - Stevanović, Đurić, Puškarić, Bogosavac - Drinčić - Ovusu (od 69. Mudrinski), Stojanović, Bojić (od 78. Veličković), Belaković - Kajević (od 68. Milojević).

Partizan je u finalu! Igraće protiv Mladosti iz Lučana!

Kraj!

93'. ŠANSAAA! Kakva prilika za Čukarički posle slobodnog udarca! Udarac je završio pored gola!

90'. GOOOL! Saša Ilić sa dva metra šalje loptu u mrežu, na asistenciju Đorđa Jovanovića!

88'. ZICEEERRRR! Saša Ilić je promašio šansu gotovo istu kao protiv Reala! Bio je prazan gol, a zakasnio je za koji centimetar, pa je lopta otišla pored stative!

88'. Čukarički će poslednje minute igrati sa igračem manje, pošto Mudrinski ne može da nastavi meč, a nema više izmena.

85'. Centaršut Antonova, skočio je Tavamba, zakačio loptu, ali nije bilo opasnosti po gol "brđana".

81'. DVE ŠANSE Čukaričkog u pet sekundi! Najpre je Đurić probao glavom, ali je Jovičić sjajno odbranio, a onda je tukao Puškarić, a Zdjelar izblokirao!

76'. KAKVA ŠANSA! Đorđe Ivanović je mogao da se proslavi! Dobio je sjajnu loptu, bio je potpuno sam na 14-15 metara od gola i šutirao - pored gola!

76'. Miletić je tukao glavom posle kornera - pravo u Belića.

75'. Slobodan udarac za Partizan na 18 metara od gola. Idealna pozicija za Tošića. Ipak, njegov udarac je zakačio živi zid i završio u korneru.

66'. GOL! Nemanja Antonov je doveo Partizan u vođstvo! Ivanović je ponovo uradio pola posla, levi bek crno-belih se lepo ubacio i sa peterca zakucao fudbal u gol - 1:0.

62'. Uzvraća Partizan preko Ivanovića, oštar šut sa 13-14 metara, tik pored gola.

61'. Napokon jedan pokušaj i gostiju. Bojić je tukao sa 17 metara - visoko preko gola.

60'. Moglo je da bude opasno! Odigrali su Tavamba i Tošić dupli pas, ušla je "sedmica" crno-belih u šesnaesterac i vrlo traljavo šutnuo.

58'. Topovski udarac Antonova sa 30 metara, Belić je uz malo nesigurnosti odbranio.

55'. ŠANSA za Čukarički! Drinčić je izveo korner, lopta je pala pravo na nogu jednom od njegovih saigrača, stajao je fudbal na petercu, ali se najbrže snašao Marković, koji ga je izbacio u polje.

53'. Direktan udarac Tošića sa desne strane, pravo u golmana.

46'. Ulazi Saša Ilić umesto Armina Đerleka.

starsport

Kraj prvog poluvremena.

44'. Posle dužeg vremena ozbiljna akcija Partizana, Ivanović je bio u šesnaestercu, predugo se nameštao na šut i izgubio je loptu.

35'. Solo prodor Pantića kroz odbranu Čukaričkog, na kraju je uleteo u gužvu i izgubio loptu.

32'. Ponovo Tavamba u akciji, šutirao je sa penaltika, nedovoljno snažno, Belić je odbio loptu u polje.

26'. Tavamba je dugo vukao loptu, na kraju je rešio da proigra Tošića, koji je bio u šesnaestercu, a gosti su pročitali tu nameru i presekli pas.

21'. PENAL! Nikola Drinčić je oborio Armina Đerleka, kojeg je maestralno proigrao Danilo Pantić, a Milorad Mažić je pokazao na belu tačku!

NIŠTA! Belić je odbranio udarac Pantića sa 11 metara!

18'. ŠANSA! Najbolja prilika na utakmici, imao je Đorđe Ivanović. Proigrao ga je Tavamba, a Ivanović je šutirao iz okreta sa peterca - pored gola.

17'. Konfuzija u odbrani Partizana, lopta je došla do Stojanovića, koji je sa 16 metara tukao pored gola.

11'. Tošić desnom nogom sa ivice šesnaesterca, lopta je prošla pored gola.

9'. Ivanović je odlično asistirao za Tavambu, ali je udarac Kamerunca izblokiran.

7'. Tavamba glavom izbacuje loptu posle kornera Čukaričkog.

6'. Partizan od starta pravi pritisak, za sada bez šuta na gol.

- Nastavljaju se provokacije na tribinama sa obe strane desetak minuta pre početka.

- Incidenti ispred stadiona uoči početka utakmice!

INCIDENTI U HUMSKOJ! Žandarmi sprečili tuču dve frakcije "grobara"!