starsport

16:43 Partizan 0

Informer | 17. 05. 2018.

(VIDEO) PARTIZAN SE ZAGREJAO ZA KUP! Crno-beli lako protiv Spartaka za kraj u Humskoj

Fudbaleri Partizana pobedom nad Spartakom su spustili zavesu na sezonu u Humskoj 1 i pokazali da su spremni za finale Kupa Srbije u sredu - 2:0

Crno-beli su u ranoj fazi prvog poluvremena postigli dva gola i tako rešili utakmicu, a do kraja su propustili nekoliko odličnih šansi da uvećaju trijumf.

Subotičani nisu ni zapretili domaćinu, izgubili su i treće mesto na tabeli i sada će navijati za Partizan u finalu Kupa, da bi ih crno-beli povukli sa sobom u Ligu Evrope.

PARTIZAN - SPARTAK 2:0 (2:0)

Strelci: Pantić u 2. i Tavamba u 28. minutu.

Stadion: Partizana. Sudija: Dragan Čolović.

PARTIZAN: Stojković, Vulićević, Miletić, Marković, Antonov, Jevtović, Zdjelar, Pantić, Đerlek (od 71. Janković), Ivanović (od 80. Kosović), Tavamba (od 58. Đ. Jovanović).

SPARTAK: G. Lučić, Kerkez, Ćalasan, Stojković, Vukčević (od 66. Milošević), M. Lučić (od 46. Torbica), Glavčić, Šimura, Tekijaški (od 84. Matijević), Dunđerski, Đuričin.

90'. Udarac Pantića, lopta je odletela preko gola.

84'. ZICER! Kakva prilika za Markovića posle kornera, nogom je tukao sa 11-12 metara, ali je Lučić maestralno odbranio!

77'. Desetak minuta igre bez šansi, iako Partizan i dalje diktira ritam i kruži oko šesnaesterca gostiju.

66'. Majstorska akcija Pantića i Ivanovića, ali je završni pas bio prejak, pa iako je Ivanović išao na prazan gol, lopta mu je prošla tik "ispred nosa".

63'. Odličan solo prodor Ivanovića i pas za Jovanovića, čiji je udarac odbranio golman Spartaka.

60'. JOŠ JEDNA velika šansa za Partizan, ovog puta za Ivanovića, koji je sa 13-14 metara, potpuno sam, šutirao pravo u Lučića.

58'. ŠANSA! Majstorski "lažnjak" je prodao Armin Đerlek, šutirao u dalji ugao, ali ga je izblokirao Ćalasan, sprečio gol!

55'. Prvi šut Spartaka ka golu, Dunđerski se oprobao, ali je bio mnogo iskosa i lopta je otišla daleko od gola.

52'. Udarac Antonova sa 20 metara, lopta je otišla pored gola.

48'. Pantić je izveo slobodan udarac, a Tavamba nije uspeo da glavom skrene loptu ka golu.

starsport

TEŠKA BRUKA PARTIZANA! Za legendu kluba NI MINUT ĆUTANJA!

Kraj prvog poluvremena

45'. Odlična akcija Partizanu, koju je pokvario Đerlek lošim završnim pasom. Lopta je potom došla do Zdjelara, koji je tukao sa 17 metara, nedovoljno snažno.

43'. Pokušaj Jevtovića sa distance, samo pored gola.

38'. Spartak za sada bez šuta na gol Partizana...

33'. Pantić je poslao spoljnom pas ka Ivanoviću u šesnaesterac, ipak odbrana Spartaka je otklonila opasnost.

28'. GOL! Vodi Partizan 2:0! Mat u tri poteza: lopta na bok ka Ivanoviću, koji je sa leve strane poslao pas paralelno sa petercem ka Tavambi, a on je samo postavio nogu i preusmerio loptu u mrežu.

12'. Dobra akcija Partizana, lopta ka Ivanoviću, koji je zaustavljen u poslednjem trenutku, na ivici šesnaesterca.

8'. Lopta ka Đuričinu, ali mladi napadač Spartaka nije uspeo da dođe do nje i da onda zapreti Stojkoviću.

2'. GOL! Ekspresno Partizan dolazi do pogotka, a postigao je na prelep način Danilo Pantić.