19.07.2018

10:20

(VIDEO) NOVA TROJKA PARTIZANA PROTIV RUDARA! Rutina crno-belih, sledeća stanica je Litvanija!

Fudbaler Partizana su u revanš meču prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope pobedili Rudar sa 3:0

Crno-beli su i u revanšu tukli crnogorski tim istim rezultatom, i protivnik u 2. kolu će im biti litvanski Trakai.

Strelci za Partizan bili su Danilo Pantić u 11, Ognjen Ožegović u 44. i Rikardo Gomeš u 83. minutu. Crno-beli su imali još nekoliko prilika, a i Rudar je mogao da zatrese mrežu Partizana, ali Kljajić to nije dozvolio.

Iako su u HUmskoj očekivali da će u narednom kolu putovati u Kazahstan na megdan sa Irtišom, to se neće desiti. Trakai je posle dvomeča bio bolji i nakon 1:1 u Litvaniji, pobedio minimalnim rezultatom u Kazahstanu i tako izborio prolaz dalje.

Prvi meč igraće se u Humskoj 26. jula, a revanš je sedam dana kasnije u Litvaniji.

PARTIZAN - RUDAR 3:0 (2:0)

Strelac: Pantić u 11, Ožegović u 44. i Gomeš u 83. minutu.

Stadion u Humskoj. Sudija: Danijele Doveri.

PARTIZAN: Kljajić, Enake, N. R. Miletić, Valijente (od 57. marković), N. G. Miletić, Đerlek, Zdjelar, Pantić, Suma (od 57. Tošić), Ivanović, Ožegović (od 63. Gomeš).

RUDAR: Radović, Tomašević, Mitrović, Sopo, Šekulić, Kotorac, Golubović, Macanović, Vuković, Đalović, Bošnjak.

90+1'. Stativa! Gomeš je ponovo imao priliku, ali okvir gola je bio prepreka.

84'. Umalo 4:0. Dupli pas Pantića i Đerleka, ovaj drugi je posle driblinga šutirao, ali je lopta prošla pored stative.

83'. GOL! Ono što Gomeš malopre nije iskoristio, sada jeste. Partizan vodi 3:0.

82'. Gomeš je imao veliku priliku. Tošić ga je spojio sa golom, ali je Radović odbranio udarac navijača Partizana.

77': Sopo je napravio grešku pred svojim glom, ali Pantić nije uspeo da iskontroliše loptu, koja mu je pobegla i završila u gol-autu.

73'. Posle kornera je Pantić zahvatio loptu sa ivice kaznenog prostora, ali je tukao pored gola.

72'. Šta je promašio Zdjelar! Tošić je izveo slobodan udarac, Zdjelar je bio sam na drugoj stativi, sa tri metra šutirao, ali je Radović odbranio!

69'. Dve odbrane Kljajića u jednom napadu i dve velike greške Markovića. Oba puta je Bošnjak šutirao, ali golman Partizana brani.

63'. Zanimljiv potez Đukića, pola sata pre kraja meča pravi treću izmenu. Umesto Ožegovića na terenu je Gomeš.

59'. Velika prilika za Rudar, Bošnjak je izbio sam pred Kljajića, ali je šutirao pravo u golmana Partizana.

57'. Dvostruka izmena u Partizanu, umesto Sume na terenu je Zoran Tošić, a Valijentea je zamenio Svetozar Marković.

50'. Suma je povukao kontru, ali je onda upropastio odličnu priliku. Umesto da doda loptu, imao je nekoliko slobodnih saigrača, on je "muljao" i na kraju izgubio loptu.

44'. GOL! Partizan je duplirao prednost, strelac je Ožegović. Napadač koji je dobio priliku zbog povvrede Nemanje Nikolića, iskoristio je šansu na najbolji način. Centrirao je Nemanja G. MIletić sa leve strane, a Ožegović bio najbolji u skoku i zatresao mrežu Rudara.

32'. Ožegović je bio pred golom Rudara, ali na kraju bez opasnosti za Radovića.

29'. Žuti karton za Nemanju G. Miletića, koji je faulirao protivnika na sredini terena.

22'. Šansa Sumu, ali samo spoljni deo mreže!

19'. Mitrović je pokušao sa svoje polovine da iznenadi istrčalog Kljajića, ali je golman Partizana stigao da interveniše i izbaci loptu u korner.

11'. GOL! Partizan je poveo, strelac je Pantić. Odlična akcija crno-belih posle kornera koji je izveo suma, a na kraju je Pantić natrčao na loptu i zatresao mrežu gostiju.

10'. Prošao je Ivanović po desnom boku, šutirao je gotovo iz mrtvog ugla, ali je odbranio Radović.

5'. Igrači Partizana drže loptu na početku utakmice i to se uglavnom igra na sredini terena.

FLAŠA KOALICIJA! I ovo smo vam rešili, bar recite hvala: Evo imena za izbornu listu "hik" opozicije!

Otpadnici od tajkuna Dragana Đilasa, lažni ekolozi Aleksandar Jovanović Ćuta, Dobrica Veselinović i Radomir Zanzibarićanin Lazović, nedavno su obelodanili da izlaze na izbore u prestonici i otkrili da će nastupati pod sloganom "Biram borbu", ali je - s obzirom na njihove koloritne biografije i nastupe u javnosti - slogan "Biram flašu" svakako mnogo prikladniji.