Autor: Informer

22.07.2018

12:42

(VIDEO) NEMOĆNI PARTIZAN POSRNUO NA STARTU! Zlatanović srušio crno-bele u Surdulici!

Fudbaleri Partizana su u prvom kolu Superlige na gostovanju u Surdulici poraženi od Radnika rezultatom 1:0

Jedini pogodak za Radnik postigao je Igor Zlatanović u 51. minutu utakmice. Crno-beli su prvi put od sezone 1991/92. godine  doživeli su poraz u 1. kolu šampionata.

Crno-beli nisu ličili na tim koji je u proteklih deset dana zabeležio dve ubedljive pobede u kvalifikacijama za Ligu Evrope. Tim Miroslava Đukića je delovao neorganizovano, bezidejno, nekonkretno u završnici, pa "parni valjak" čeka mnogo posla pred Trakai u Ligi Evrope.

Prvo poluvreme proteklo je bez golova ali i pravih uzbuđenja pred golovima jednog i drugog tima. Istina, bili su crno-beli opasniji, pritiskali, pretili, dominirali, ali najbolju šansu imao je Tošić kada je nakon driblinga sa oko 15 metara šutirao pod prečku ali mu je golman Vasiljević zaustavio šut.

Radnik je u vođstvo doveo Igor Zlatanović u 51. minutu utakmice i do kraja meča odbranio minimalac. Mogao je i da potvrdi trijumf u 75. minutu ali se spetljao na nekoliko metara od gola Stojkovića. Samo desetak minuta kasnije Rikardo i Ožegović promašili su izjednačenje.

Meč je produžen za osam minuta, ali nije bilo promene rezultata, pa "parni valjak" ostaje na nuli nakon prvog kola.

RADNIK - PARTIZAN 1:0 (0:0)

Strelac: Zlatanović u 51. minutu

Stadion: Gradski. Sudija: Nenad Đokić.

RADNIK: Vasiljević, Mladenović, Milovanović, Žarković, Stevanović, Pantelić, Čubrilo (od 71. Đorđević), Stojanović, Pejčić (od 67. Pavlović ), Frensis, Zlatanović (od 83. Ristović).

PARTIZAN: Stojković, Enake, Valijente, Marković, Šehović, Đerlek (od 62. Đerlek), Zdjelar, Pantić, Tošić (od 57. Ožegović), Ivanović (od 73. Ilić), Gomeš.

Drugo poluvreme

98'. Pao je Ožegović nakon što je glavom udario u lakat jednog defanzivca Radnika, na sreću sve je dobro prošlo.

96'. Ređaju se napadi Partizana, ali defanzivci Radnika otklanjaju opasnost bez mnogo muke.

92'. Još jedan udarac Rikarda, lak je to bio posao za golmana Vasiljevića.

90'. Igraće se još osam minuta.

87'. Crno-beli bez konkretnog odgovora Surduličanima koji čuvaju minimalac.

82'. Rikardo je prilici, šutirao je, ali poslao loptu visoko preko gola.

75'. Ekspresno na drugoj strani sevnula je kontra. Ožegović je  dodao za Rikarda, ali mu je u šut skinuo Vasiljević, a onda je Ožegović promašio sa nekoliko metara prazan gol.

75'. Radnik je sada promašio zicer za 2:0. Zlatanović je na tri metra od gola promašio loptu i ubedljivije vođstvo.

73'.Saša Ilić je na terenu umesto Ivanovića.

70'. Posle kornera s desne napadačke strane Ožegović je prosledio loptu do Ivanovića, koji je šutirao ali direktno u Vasiljevića.

69'. Promena u domaćim redovima. Bratislav Pejčić izlazi, a ulazi Vladan Pavlović.

62'. Još jedna izmena u Partizanu! Suma menja Đerleka.

60'. Ožegović je bio u šansi nekoliko minuta pošto je ušao u  igru, samo korner za Partizan.

57. Ne može Tošić da nastavi meč, požalio se na povredu kolena. Menja ga Ožegović.

51'. GOL! Igor Zlatanović dovodi Radnik u vođstvo 1:0! Nakon odličnog centaršuta Mladenovića, golgeter Radnika je sjajno reagovao, golman crno-belih ništa tu nije mogao, lopta ga je preletela i završila u mreži.

50'. Žali se na povredu golman Partizana Vladimir Stojković.

49'. Mladenović nije uspeo da uhvati Stojkovića nespremnog na golu crno-belih.

46'. Pokušaj Đerleka sa 15 metara po zemlji, ali golman izbacuje loptu pored gola.

Prvo poluvreme

45'. Igraće se još dva minuta u prvom poluvremenu.

43'. Dobar centaršut Đerleka u peterac Radnika, skočio je Rikardo, šutirao golavom, međutim, neprecizno.

37'. Prilika za Radnik, Marković je loše intervenisao, samo dodao loptu do Stojanović, koji je na sreću crno-beli loše šutirao sa oko 15 metara i poslao loptu preko gola.

33'. Opet je Enake ubacio loptu na peterac domaćina, Ivanović pokušao glavom, ali pravo u ruke golmanu Radnika.

30'. Slalom Zorana Tošića, udarac sa ivice šesnaesterca pod prečku, ali brani vrhovima prstiju golman Radnika Vasiljević.

27'. Rikardo je odradio veliki posao, izborio se za loptu, centrirao je Enake, potom probao Ivanović, pa Tošić...Ništa od izgledne šanse crno-belih.

23'. Šut Zorana Tošića , ali nedovoljno opasno po domaćeg golmana. Lopta je završila pored gola.

17'. Šehović je probao da ubaci loptu u peterac Radnika, ali je to Mladenović izblokirao bez problema.

15'. Udarac Mladenović sa oko 20 metara od gola Partizana, siguran je golman Stojković.

11'. Prvi šut gostiju, probao je Pantić, sve sam uradio, šutirao, a golman Radnika Vasiljević hvata loptu iz drugog pokušaja.

10'. Nisu opasni Surduličani, ali se lopta često na polovini crno-belih na startu utakmice.

6'. Mladenović je ubacio loptu u kazneni prostor crno-belih, ali ni ovog puta domaćin ne uspeva bar na ozbiljniji test da stavi Stojkovića.

3'. Pokušali su igrači Radnika iz prekida da iznenade  Vladimira Stojkovića, ali bez opasnosti ispred golmana Partizana.

- Kao i svi mečevi prvog kola Superlige i ovaj počinje minutom ćutanja nedavno preminulim Goranu Bunjevčeviću i Branimiru Babarogiću.