29.07.2018

15:07

(VIDEO) OŽEGOVIĆ SPASAO PARTIZAN NOVE BRUKE! Crno-beli jedva sa igračem više slomili Dinamo!

Posle mnogo mučenja fudbaleri Partizana su u Surdulici pobedili Dinamo u 2. kolu Superlige rezultatom 1:0

Tek su u finišu utakmice crno-beli slomili otpor Vranjanaca. Ognjen Ožegović je u 82. minutu probio bunker domaćina za prva tri boda Partizana.Takođe, Nikola Đurić, fudbaler Dinama, je isključen u 56. minutu nakon koškanja upravo sa Ožegovićem. Domaćin nije izdržao, posustao pred atacima Partizana u finišu meča.

Pre nedelju dana na istom stadionu samo protiv Radnika, Partizan je ostao bez bodova. Ovog puta crno-beli su se pošteno ispromašivali, posebno tokom prvih 45 minuta utakmice, imali i igrača više od 56. minuta, ali su tek u dramatičnom finišu probili bedem rivala.

Ognjen Ožegović, koji je propustio bar tri velike šanse, konačno je posle duge akcije u 82. minutu sačekao loptu na drugoj stativi i  prosledio je iz leđa golmana Đurića za konačnih 1:0.

DINAMO - PARTIZAN 0:1 (0:0)

Strelac: Ožegović u 82. minutu

Stadion: Gradski. Sudija: Novica Anđelovski. Crveni karton. Đurić u 57. minutu

DINAMO:U. Đurić, Tasić, Vukajlović, Nedeljković, N. Đurić, Antić  (od 59. Pavišić), Sićović, Lalatović (od 27. Stanković), Suraka, Dimitrović, Okomajan.

PARTIZAN: Kljajić, Vulićević, N.R. Miletić, Valijente, N. G. Miletić, Kosović, Zdjelar, Pantić (od 63. Ilić), Janković (od 85. Đerlek), Gomes, Ožegović.

Drugo poluvreme

Kraj. Pobeda Partizana 1:0.

94'. Pada Ožegović posle kontakta a Đurićem, nema penala kaže sudija.

90". Igraće se još 5 minuta.

85'.  Armin Đerlek umesto Marka Jankovića na terenu.

82. GOL! Ožegović je probio bedem Dinama, vodi Partizan 1:0. Miletić je poslao loptu a  napadač crno-belih je  matira Đurića posle odbitka od vrha kopačke jednog  igrača Dinama.

81'. Rikardo je zapretio Đuriću, koji je zaustavio njegov šut, u šansi je bio i Ilić.

75'. Zdjelar je zatresao prečku, a crno-beli su tražili penal nakon centaršuta Jankovića jer je Pavišić igrao rukom. Sudija nije prekinuo igru, a Zdjelar je potom pogodio prečku.

70'. Kakav udarac Jankovića sa ivice kaznenog prostora, međutim i dobra reakcija golmana Đurića.

69'. Crno-beli opsedaju gol Dinama. Ali, nastavljaju i da promašuju, prvo Ožegović, pa 60 sekundi kasnije ni Rikardo nije uspeo da zatrese mrežu.

65'. Ori se sa tribina stadiona u Surdulici "Uprava napolje"!

partizan.rs

63'. Ilić je na terenu umesto Pantića.

59'. Velika šansa za Partizan, Ožegović je šutirao iskosa, međutim, lopta završava pored gola.

57'. Đurić je dobio drugi žuti karton, pa je završio utakmicu. Žuti karton dobio je i Ožegović.

56'. U kaznenom prostoru Dinama pali su Ognjen Ožegović i Nikola Đurić posle oštrog duela obojice.

49'. Đurić, igrač Dinama, dobija žuti karton.

48'.Pantić je  centrirao iz kornera, na levoj strani Ožegović je  došao do lopte i izborio faul. Slobodan udarac izveo je Pantić, ali je loptu poslao u aut.

starsport

Prvo poluvreme

45'. Lije kao iz kabla u Surdulici.Ožegović sada šutirao sa oko 15 metara, ali i ovog puta neprecizno.

45'. Surdulicom se ori "Uprava, napolje"!

44'. Šut Miletića sa ivice kaznenog prostora,  ali lopta ide tik pored desne stative.

41'. Partizan dominirao, igra se isključivo pred golom Dinama, ali odolevaju domaćini atacima crno-belih.

35'. Nižu se šanse crno-belih. Pantić je sada bio u gol šansi, ali je Tasić izblokirao njegov pokušaj.

32. Kosović je šutirao ka golu.  Na odbijenu loptu je naleteo Rikardo ali zakasnio za trenutak, a onda je levi bek Miletić šutirao pored stative. Ništa ni od ove prilike.

30'. Gužva u petercu Partizana, ali je Miletić izbio loptu u korner pre nego što je Tasić stigao da pripreti Kljajiću.

27'. Lalatović je povredio zadnju ložu, mora napolje. Ušao je Milan Stanković.

26'. Sporna situaciju u Surdulici. Linijski sudija signalizira ofsajd Surake, koji je jurio ka ka golu  Kljajića. Međutim, usporeni snimak pokazuje da nije bilo ofsajda.

23'. Opet je Partizan zapretio. Šutirao je štoper Miletić sa oko 20 metara, golman Dinama kratko odbio loptu do Rikarda, a njegov udarac je izblokiran.

21'.Sada je Valijente propustio dobru priliku da donese prednost parnom valjku. Bio sam na petercu, ali se spetljao pa su defanzivci Dinama stigli da ga izblokiraju.

20'. Dobra  prilika za Partizan, Vulićević je centrirao sa desne strane, sam je bio Ožegović na sedam metara i šutirao je glavom ali u golmana.

18'. Seva na sve strane na terenu u Surdulici, čvrsto igraju domaćini, sada je fauliran Pantić.

15'. Rikardo je je uposlio  Ožegovića na ivici kaznenog prostora, ali napadač Partizana šutira pored desne stative.

10'. Pantić je izveo slobdan udarac, ali propala je šansa crno-belih da iz prekida zapreti Dinamu.

7'. Pao je Ožegović u kaznenom prostoru Dinama u duelu sa Okomijanom, a sudija Anđelovski pokazuje da se igra nastavi, nema jedanaesterca. Niko od crno-belih nije negodovao ili tražio penal.

3'. Krenuli su agresivno fudbaleri Partizana, moraju da se iskupe za poraz u prvom kolu pre nedelju dana.

Počela je utakmica na stadionu u Surdulici.

Uskoro opširnije na informer.rs

Bora Solunac udario na Đilasa, Ponoša i Miloša Francuza: Teško će objasniti kako to da su uslovi u Beogradu loši, a u Srbiji dobri!

Borislav Novaković iz Narodnog pokreta Srbije, poznatiji kao Bora Solunac, rekao je da su sva tri zahteva koja je opozicija imala ispunjena i istakao da će Miloš Jovanović, Zdravko Ponoš i Dragan Đilas teško odbraniti narodu to što u Beogradu bojkotuju izbore jer kažu da ne postoje dobri izborni uslovi, dok u Srbiji izlaze na lokalne izbore.