14.08.2018.
(VIDEO) MIRKOVIĆ RAZDRMAO CRNO-BELE! Partizan strepeo, ali pobedio u Danskoj, gol Zakarića na debiju! fudbal
Informer | 09.08.2018. | 21:36

Partizan         0

Fudbaleri Partizana su u prvom meču 3. kola kvalifikacija za plasman u Ligu Evrope i na debiju novog trenera Zorana Mirkovića savladali danski Nordsjeland rezultatom 2:1

Bolja igra i pobeda crno-belih na debiju trenera Zorana Mirkovića. Golove za Partizan postigli su Rikardo Gomeš u 11. minutu i novajlija Zakarić u 64. minutu utakmice, koji je zaista imao debi iz snova.

Nakon kiksa odbrane u 71. minutu Danci su smanjili na 2:1. Rasmusen je savladao Stojkovića  i doveo Nordsjeland u bolju poziciju uoči revanša u Beogradu.

Revanš meč je za sedam dana u Humskoj 1. Bolji tim će u plej-ofu za plasman u Ligu Evrope igrati sa pobednikom dvomeča između turskog Bešiktaša i austrijskog LASK-a iz Linca.

NORDSJELAND - PARTIZAN 1:2 (0:1)

Strelci: Rasmunsen u 71 -  Rikardo u 11, Zakarić u 64. minutu

Stadion: "Rajt tu drim Park". Sudija:Hernandez Alejandro Jose  (Španija)

NORDSJELAND: Larsen, Bartolec, Hansen, Skovgard, Pedersen, Kristensen (od 77. Jakobsen), Nelson, Anderon, Olsen, R. Jensen, Damsgard.

PARTIZAN: Stojković, N. R. Miletić, Marković, Valijente, N. G. Miletić, Zdjelar, Kosović (od 77. Nikolić), Janković, Pantić, Zakarić (70. Smiljanić), Rikardo.

Drugo poluvreme

92'. Slobodan udarac za Dance nakon faula Zdjelara koji je dobio žuti karton.

90'. Igraće se još 5 minuta.

87'. Pantić je izborio novi korner sa leve strane, ali ništa od ove prilike da se pripreti iz prekida.

77'. Nova izmena u Partizanu. Umesto Kosovića u igri je oporavljeni napadač Nemanja Nikolić.

75'. Kreću Danci na sve ili ništa, pokušavaju da iskoriste pad samopouzdanja kod crno-belih.

71'. GOL! Smanjio je Nordsjeland rezultat na 2:1! Rasmusen je kaznio grešku Nemanje G. Miletića, koji se uspavao, pa je Danac  neometan sa peterca poslao loptu u mrežu crno-belih.

70'. Reaguje i Mirković, izvodi sjajnog debitanta Zakarića, a pojačava sredinu terena iskusnim  Smiljanićem.

64'. GOL! Partizan vodi 2:0. Prednost je duplirao novajlija Zakarić. Janković je gurnuo loptu u prostor, a Zakarić prošao štopera i golmana i rutinski smestio loptu u mrežu golmana Larsena.

61'. Domaćin dominira,  ima inicijativu, ali ali crno-beli mirno odbijaju jalove pokušaje Danaca.

57'. Uglavnom se igra na sredini terena u ovom delu utakmice. Bez šansi ni na jednoj strani.

52'. Hoće Danci što pre da poravnaju rezultat, Nordsjeland pritiska od prvog minuta drugog dela utakmice.

47'. Centaršut  Miletića sa desne strane za Zakarića, ali je golman Larsen istrčao na vreme i pokupio loptu.

Prvo poluvreme

45'. Umalo 2:0 za Partizan, ali je golman Larsen spasao Nordsjeland. Rikardo je izbacio u prostor Janković, on šutirao sa oko desetak metara, ali je golman skratio ugao i sprečio gol.

40'. Novi opasan napad domaćina, možda i najbolja šansa Nordsjelanda. Olsen se izborio za priliku da šutira, na sreću crno-beli, Stojković je bio na mestu i  izboksovao loptu.

34'. Nordsjeland je opet probao iz daljine, Zakarić blokira i izbija loptu u korner.

32'. Šteta! Janković je proigrao usamljenog Zakarića na levoj strani, ali traljav šut novajlije crno-belih, lopta je otišla pored gola.

30'. Posle opsade gola Danaca, sada je danski tim krenuo u kontru preko Olsena, ali ga je na kraju zaustavio Kosović.

29'. Opet Partizan u šansi, Miletić je bio u prilicu, ali je izblokiran, samo korner za crno-bele.

28'. Janković je prošao po desnoj strani, poslao loptu na drugu stativu za Zakarića, ali na kraju samo aut.

partizan.rs

24'. Sve opasniji Danci. Olsen je krenuo ka kaznenom prostoru, ali je  Marković odličnom reakcijom otklonio opasnost.

U meču  potencijalnih rivala Partizana u plej-ofu za LE, Bešiktaš vodi protiv Austrijskog LASK-a iz Linca 1:0.

23'. Nezdogan centaršut Nordsjelanda, ali je Valijente bio na mestu i otklonio opasnost ispred svog gola.

21'. Pokušaj Danaca sa distance, međutim, lagano Stojković dolazi do lopte posle pokušaja Jensena.

17'. Opet je pokušao Rikardo, sada sa oko 20 metara, ali bilo je to suviše loše da bi domaćin bio u problemu.

13'. Šut Hrvata Bartoleca sa 18 metara po zemlji, ali lak je to bio  posao za golmana Stojkovića.

11. GOL! Vodi Partizan 1:0. Pantić je ubacio loptu iz kornera na prvu stativu, Rikardo je nadskočio čuvare i poslao glavom loptu u mrežu golmana Larsena.

10. Još jedan dobar centaršu Zakarića, ovog puta sa desne strane. Ali, golman Danaca je na mestu, izbacuje loptu u korner.

6'. Čvrsta borba na sredini terena, bez konkretne akcije i završnice na početku utakmice.

3'. Dobra šansa za Partizan! Novajlija Zakarić je ubacio centaršut sa leve strane na drugu stativu, ali nažalost Pantić nije lepo zahvatio loptu glavom na petercu . Šteta, bila je ovo dobra prilika.

Nenad Đorđević, bivši fudbaler Partizana, je uz svoje crno-bele protiv Danaca.  Đorđević poslednjih godina živi u Švedskoj, a trenira mlađe kategorije Kalmara.

- Pobednik ovog dvomeča u plej-ofu za Ligu Evrope sastaće se sa boljim iz duela turskog Bešiktaša i austrijskog LASK-a iz Linca.

- Goran Zakarić je stigao u Humsku pre samo šest dana i odmah debituje u crno-belom dresu.