21.11.2018

18:38 >> 20:17

(FOTO) PARTIZAN SAM SEBE POBEDIO! Crno-beli napravili preokret i prestali da igraju!

Košarkaši Partizana doživeli su poraz u "Pioniru" od Valensije i ti tako što su potpuno prestali da igraju kada su napravili preokret i dostigli najveću prednost na meču - 69:61

Teška pozicija za Partizan sada, pošto je poslednji na tabeli grupe posle 8. kola i ima male šanse da se izbori za prolaz dalje.

Potpuno je neverovatno kako su crno-beli otvorili poslednju četvrtinu serijom 9:0 i poveli sa 57:52, da bi onda dozvolili Valensiji da napravi seriju 12:0 i reši utakmicu.

Neverovatne greške pravili su igrači Partizana u napadu, gubili su lopte, šutirali ishitreno, a sve to je iskusni tim iz Španije kažnjavao.

Vanja Marinković sa 15 poena je bio najefikasniji igrač Partizana, dok je Van Rosum sa 20 na drugoj strani bio najbolji igrač utakmice.

PARTIZAN - VALENSIJA 61:69

(18:22, 18:12, 12:18, 13:17)

Dvorana: "Aleksandar Nikolić". Sudije: Viklicki, Difalah, Ovinov.

PARTIZAN: Pejdž 9, Si, Marinković 15, Gegić 2, Pecarski, Gavrilović, Zagorac 6, Janković 6, Lendejl 14, Gagić 9, Nikolić.

VALENSIJA: Garsija, Abalde 9, Labejri 2, Van Rosom 20, V. Tomas 11, Tobi, Dubljević 12, Vives 3, Martinez, San Emeterio 6, T. Tomas 6, Dornekamp.

Kraj! Poraz Partizana 69:61.

Van Rosom trojkom sa osam metara stavlja tačku - 69:60.

Lendejl je izborio dva bacanja, pogodio je jedno i to je 60:66 na 1:10 pre kraja. Partizan je pred porazom.

Gagić prekida seriju Valensije - 59:64.

Raste prednost Valensije! Još jedan potpuno promašen napad Partizana, a kažnjava to Abalde, te gosti vodi 64:57. Ostalo je 3:50 do kraja.

Crno-beli tri minuta bez koša...

Dubljević trojkom donosi vođstvo Špancima - 60:57.

Abalde koristi drugi napad Valensije posle skoka u napadu da pogodi trojku i prekine seriju domaćih - 57:55. Usledila je velika greška Gagića, a Abalde je iz kontre izjednačio - 57:57.

I još dva poena Marinkovića! Serija 9:0, Valensija traži tajm-aut - 57:52.

Marinković je sa pogođena dva bacanja produžio seriju Partizana - 55:52.

Vodi Partizan! Serija 5:0 preko Zagorca i Marinkovića na startu poslednje četvrtine - 53:52.

Treća četvrtina:

Gubi Partizan na kraju treće četvrtine - 52:48. Promašio je Zagorac trojku, a onda i Lendejl u poslednjoj sekundi.

Marinković dugom dvojkom prekida seriju Valensije - 48:52.

Van Rosom trojka sa devet metara u poslednjoj sekundi. Njegov 15 poen, a prednost za goste 50:46.

Brljaju crno-beli u napadu... Nikolić je promašio trojku u poslednjoj sekundi, pa Zagorac u čistoj poziciji, a onda je Si napravio faul u napadu... Valensija vodi 45:44.

Markus Pejdž kažnjava tehničku grešku Valensije sa četiri poena u jednom napadu - 44:43!

Nova trojka gostiju, Vil Tomas iz kornera precizan - 42:40 vode gosti.

Van Rosom trojka za vođstvo Valensije - 39:38.

Stefan Janković skokom u odbrani, pa košem otvara drugo poluvreme - 38:34.

Druga četvrtina:

Janković je u poslednjoj sekundi krenuo na zakucavanje i iznudio je nesportski faul! Pogodio je oba bacanja i doneo Partizanu vođstvo na poluvremenu - 36:34.

Zagorac je probudio crno-bele! Četiri vezana poena krila Partizana za novo izjednačenje - 34:34.

Stao je napad Partizanu, a Dubljević trojkom povećava vođstvo Španaca - 34:30.

Van Rosom je pogodio trojku posle neuspelog napada Partizana, Valensija ponovo vodi (31:30), a Trinkijeri je uzeo tajm-aut.

A, sada evo i vođstva! Gagić je poluhorogom iz mrtvog ugla poentira - 30:28. Gosti su uzeli tajm-aut.

Evo izjednačenja! Pejdž je iznudio faul u napadu, a onda i poentirao - 28:28.

Gube lopte crno-beli, dve u dva uzastopna napada, srećom to Španci nisu kaznili.

Marinković pogađa prvu trojku večeras - 21:24. A, onda u sledećem napadu još jednu, na isteku napada - 24:26.

Minut i po u drugoj četvrtini - bez poena (18:22)!

Treći put večeras lopta izlazi iz koša igračima Partizana, ovog puta Zagorcu...

Prva četvrtina:

Očajan poslednji napad crno-belih, iako su imali skoro 20 sekundi, tako da je na kraju 22:18 za Špance.

Nema sreće Partizan u poslednjem minutu, gosti dva puta dolaze do skoka u napadu čistom srećom, a onda i Nikolićeva trojka izlazi iz obruča. Valensija vodi 22:16 u poslednjem minutu četvrtine.

Pogađa Markus Pejdž i iznudio faul, iskoristio je i bacanje, time smanjio zaostatak Partizana na 19:13. A, onda je isto učinio i Đorđe Gagić, takođe je ubacio i dodatno bacanje i crno-beli su na "minus tri" - 19:16.

Sedam poena prednosti za goste na četiri minuta pre kraja četvrtine - 15:8.

Loš početak utakmice za Partizan, trojkom Van Rosoma vode Španci 13:4, a Trinkijeri je zatražio tajm-aut.

Gegić prekida seriju Valensiju - 4:8.

Pogodak San Emeterija, kojim Valensija dolazi u prvo vođstvo - 4:2.

Stefan Janković u poslednjoj sekundi napada ubacuje prve poene na meču - 2:0.

- "Pionir" nije pun, ali to se dešavalo i ranijih godina kada su utakmice padale na velike slave.

- Stefan Janković je u sastavu i pored povrede zgloba koju je doživeo u Podgorici.