22.12.2018

20:58 >> 21:09

(VIDEO) CEDEVITA SE OSVETILA PARTIZANU! Crno-beli sve promašivali, SKANDAL NA KRAJU!

Košarkaši Partizana doživeli su težak poraz od Cedevite u "Pioniru" u derbiju 12. kola ABA lige, taman kada se činilo da su u naletu posle nekoliko bitnih pobeda - 76:71

Partizana je u poraz odveo katastrofalan šut, što za tri poena (6/32), što sa slobodnih bacanja (13/21), a direktno je svaku šansu za priključak i preokret upropastio Markus Pejdž, koji se nije libio da u poslednja tri minuta u svakom napadu šutne i - promaši.

Potpuni skandal dogodio se 20 sekundi pre kraja, kada je publika počela da gađa igrače Cedevite kod tajm-auta, a to su sudije iskoristile da prekinu utakmicu, odu u svlačionicu i traže da se isprazni dvorana da bi se tih poslednjih 20 sekundi odigralo!

Prekid je trajao više od 20 minuta, ali i kada je nastavljen, crno-beli nisu imali vremena za preokret.

Partizan nije imao rešenje ni za još jednu odličnu partiju Džejkoba Pulena, koji je postigao 19 poena, ali je svojim trojkama odbijao svaki nalet crno-belih i šansu za rezultatski priključak.

Ovom pobedom Cedevita je na 8-4, dok Partizan ima bilans 6-6 i praktično može da zaboravi na borbu za drugo mesto, pogotovo što sada hrvatski tim ima i bolju koš-razliku u međusobnom duelu.

PARTIZAN - CEDEVITA 71:76

(18:17, 12:25, 24:18, 17:16)

Dvorana: "Aleksandar Nikolić". Sudija: Pukl, Petek, Nedović.

PARTIZAN: Pejdž 14, Si 8, Marinković 11, Gegić, Veličković 12, Pecarski, Zagorac 10, Janković, Lendejl 12, Gagić 4, Nikolić.

CEDEVITA: Pulen 19, Kobs 13, Krušlin 10, Katić, Bajo, Stipanović 12, Bošnjak, Kuk 7, Ramljak 2, Mustapić, Murić 13.

I to je rezultat na kraju meča!

Kuk na bacanjima, siguran egzekutor - 76:71.

Pejdž je pogodio trojku sa devet metara - 74:71 vodi Cedevita, ostalo je 15 sekundi, gosti su uzeli tajm-aut.

Najzad su sudije izašle na teren, utakmica će se nastaviti.

Prema poslednjim informacijama, sudije traže da se isprazni dvorana, da bi se odigralo poslednjih 20 sekundi.

Prekid u "Pioniru" i dalje traje, ekipe su na terenu, ali su sudije i dalje u svlačionici.

Sudije su izašle sa terena! Meč je prekinut!

Murić pogađa trojku i stavlja tačku na utakmicu - 74:68 vode gosti na 20 sekundi pre kraja.

I dalje Pejdž igra za svoju dušu, šutira i promašuje...

Stipanović stiže do dabl-dabla, vodi Cedevita 71:66.

Još jedna ukradena lopta, još jedan promašaj Pejdža za trojku, do lopte je došao Marinković i iznudio faul.

Ima li nade? Pejdž je ukrao loptu, poentirao uz faul i smanjio na 69:64.

Partizan ima 5/28 za tri poena i 10/18 sa slobodnih bacanja!

Nesportski faul Kobsa, šansa za Partizan da smanji zaostatak. Ima još 3:52 do kraja meča. Ali je Pejdž promašio oba slobodna bacanja... A, onda ni on, ni Veličković nisu pogodili za tri poena.

Sve promašuju crno-beli u ovoj četvrtini, Veličković čist zicer ispod koša...

Potpuno se raspala igra Partizana, nikako do koša, a haos u odbrani. Kažnjava to Cedevita, Stipanović je ostao sam kao duh ispod obruča i poentirao za 69:61. Tajm-aut za Trinkijerija.

Potpuno sam je ostao Kobs i stiže kazna - 63:59. To su prvi poeni za goste u poslednjoj četvrtini, posle tri i po minuta igre.

Zagorac trojka! Partizan je na poen zaostatka - 60:59.

Skoro dva minuta igre, samo dva poena, Partizanova - 60:56 vodi Cedevita.

Treća četvrtina:

Koš Veličkovića je zatvorio četvrtinu, Cedevita vodi 60:54.

Ništa ne može Partizan Pulenu, koji je ponovo pogodio trojku kao kap - 60:52.

Crno-beli ponovo pogađaju samo sa penala - 52:57.

Muči se Partizan u napadu, a u odbrani Stipanović u dva napada ima skok u napadu... Cedevita vodi 55:48.

Zagorac je pogodio jedno od dva bacanja, Cedevita vodi 52:48 na 4:00 do kraja četvrtine.

Budi se Cedevita, mala serija 4:0, pa faul Gagića u napadu i šansa da se razlika još uveća - 48:43.

Gagić uz asistenciju Sija, Partizan je na poen zaostatka - 44:43.

Bandža Si trojka, a onda rampa Lendejla! Nastavlja se nalet crno-belih, publika dodaje hukom sa tribina, razlika pada na 44:39.

Odličan start Partizana u nastavku, serija 6:0 (42:36) i tajm-aut odmah za Cedevitu.

Druga četvrtina:

Gotovo je prvo poluvreme, Cedevita vodi 42:30. Drugu četvrtinu gosti su dobili sa 25:12!

Veličković rešava kontru i smanjuje na 42:30, a ostalo je 30 sekundi do poluvremena. Tajm aut za goste.

Dva teška šuta Kobsa i Murića, ali oba pogoci - 31:25 vodi Cedevita. I onda trojka Murića, sada je devet razlike za goste - 34:25. I onda još jednom Murić za tri poena! Zagrepčani imaju +12 - 37:25.

Tri minuta Partizan bez poena, a onda Krušlin daje poklon domaćinu, jer je napravio faul na Pejdžu pri pokušaju za tri poena. Tri bacanja za Amerikanca, sva tri ubačena - 25:27.

Raste prednost Cedevite posle dva promašaja Veličkovića - 27:22.

Veličković je doneo prednost crno-belima 22:20, a onda ponovo trojka Pulena, lopta ne dodiruje obruč - 23:22 za Cedevitu.

Džejkob Pulen ulazi u ritam, što nije dobra vest za Partizan. Trojka beka Cedevite i vođstvo hrvatskog sastava 20:18.

Prva četvrtina:

Posle prvih 10 minuta igre Partizan vodi 18:17.

Dva totalno pogrešna poteza crno-belih: Pejdž je bacio "er bol" sa šuta za tri poena, Gegić je u želji da spasi loptu bacio direktno u ruke gostima, a onda je Veličković napravio nesportski faul! Iz svega toga Cedevita je izvuka dva poena, kojima je povela 17:16.

Tvrda utakmica u "Pioniru", ne dolazi se lako do koševa... Stipanović je promašio dva šuta u dve sekundi, ali je Kuk popravio - 14:12 za Partizan.

Pejdž dodaje trojku posle dva loša napada crno-belih - 12:10.

Vanja Marinković pogađa prvu trojku za Partizan - 9:7.

Krušlin je ubacio svih pet poena za goste, koji vode 5:4.

Alej-up na startu! Gagić je asistirao, a Lendejl zakucao za 2:0 za Partizan.

- Sjajna atmosfera u "Pioniru", tribine su pune...

- U sastavu Cedevite od ovog meča je i Edo Murić, bivši košarkaš Partizana, koji je u "Pioniru" dočekan ovacijama.