07.11.2019

22:51

PARTIZAN ZELEN  ZA "TEATAR SNOVA"! Junajted pokazao klasu, Stojković sačuvao čast crno-belih!

PARTIZAN ZELEN ZA "TEATAR SNOVA"! Junajted pokazao klasu, Stojković sačuvao čast crno-belih!

Fudbaleri Partizana poraženi su u četvrtom kolu Lige Evrope od ekipe Mančester junajteda na „Old Trafordu“ - 3:0 (2:0)

U Humskoj je sve bilo drugačije, ovoga puta Junajted je pokazao snagu. Odigrali su odličan meč i zasluženo overili plasman dalje.

Junajted je bio siguran, poništen je crno-belima  gol u 4. minutu i to je ovoga puta bilo sve. Ole Gunar Solskjer je na teren poslao Rašforda, Marsijala i Grinvuda i upravo je ova trojka napravila razliku.

Činilo se da mogu da postignu gol kad hoće, a obraz Partizanu sačuvao je Vladimir Stojković! Imao je iskusni čuvar mreže nekoliko bravura, a kod golova domaćih nije mogao ništa.

Precizni su bili Grinvud, Marsijal i Rašford za laganu pobedu i možda i najbolju igru "crvenih đavola" ove sezone.

Partizan sada nema sve u rukama. Mora da slavi u preostala dva meča (Astana i AZ Alkmar), ali i da se nada  da Junajted u poslednjem kolu bude bolji od Holanđana.

Naredni meč ekipa trenera Miloševića igra 28. novembra protiv AZ Alkmara u gostima, a Junajted je bio zaista veliki zalogaj.

Zelen je Partizan za ovako velike izazove, i bodove mora da traži protiv slabije ekipe. Treba istaći da je oko 1.000 navijača bodrilo crno-bele i da pesma nije prestala tokom svih 90 minuta. "Grobari" su često uspevali da nadjačaju 60.000 domaćih navijača.

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

MANČESTER JUNAJTED - PARTIZAN 3:0 (2:0)

Stadion: "Old Traford". Sudija: Matijas Gestranijus (Finska). Strelci: 1:0 Grinvud u 22. minutu. 2:0 Marsijal u 33, 3:0 Rašford u 49. minutu

Mančester junajted: Romer - Van Bisaka, Megvajer, Roho, Jang - Mektomini (od 75 Lingard) , Fred (od 63. minuta Garner, Mata - Grinvud, Rašford (od 67 minuta Perira), Marsijal. Trener: Ole Gunar Solsker.

Partizan: Stojković - Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević - Zdjelar, Šćekić - Suma, Natko (od 60. minuta Tošić), Asano (od 70 minuta Stevanović) - Sadik.

Tok utakmice:

90+3. minut - Kraj utakmice!

85. minut - Sadik ide napolje, Ivanović je na terenu.

75. minut - Lingard je na terenu umesto Mektominija.

70. minut - Stevanović je u igri umesto Asana.

59. minut - Fred je tukao, Stojković je na mestu.

52. minut - Jang je tukao iz "slobodnjaka", bilo je blizu.

49. minut - GOOOOOLLL - Rašford je pocepao mrežu Partizana!

46. minut - Utakmica je nastavljena!

45+2. minut - Kraj prvog poluvremena!

44. minut - Jang je prevario Šćekića ali nije dobro šutirao.

42. minut - Stojković je još jednom sjajno odbranio, izašao je Rašford sam pred gol, ali je iskusni čuvar mreže bio na mestu.

34. minut - Marsijal je imao još jednu veliku šansu, ali nije uspeo da zatrese mrežu.

33. minut - GOOOOLLLLL - Marsijal je postigao gol. Prošetao se posle greške Uroševića.

32. minut - Natko je zaradio žuti karton.

26. minut - Suma je šutirao, ali nije uspeo da pogodi metu.

22. minut - GOOOOLLLL - Domaći vode, Grinvud je ostao potpuno sam i lako je zatresao mrežu.

20. minut - Sadik je dobio udarac u glavu, ostao je da leži, ali se brzo pridigao.

14. minut - Pokušao je Asano, ali lopta nije došla do gola Junajteda.

9. minut - Stojković brani zicer! Rašford je promašio sa svega nekoliko metara.

7. minut - Velika šansa za Junajted, Rašford je poslao loptu pored stative.

5. minut - Lopta je završila u mreži domaćih, ali je gol poništen zbog ofsajda Sadika.

3. minut - Poništen je gol Marsijala zbog ofsajd pozicije.

2. minut - Partizan je krenuo hrabro, drži loptu na početku meča.

1. minut - Utakmica je počela!

20.47 - Ovo je drugi put da Partizan gostuje na Old Trafordu. Prethodna poseta zabeležena je 20. aprila 1966. kad su Crveni đavoli slavili „samo“ 1:0,

20.25 - Partizan će imati podršku:

20.20 - Savo Milošević je ostavio na klupi sledeće igrače: N. Stevanović, Vujačić, Brežančić, Tošić, F. Stevanović, Ivanović, Lutovac.

20.15 - Na klupi Junajteda su: Grant, Džouns, Vilijams, Andreas Pereira, Garner, Džejms i Lingard.

20.10 - Kako Partizan može dalje? Posle poraza Astane od AZ Alkmara biće više nego teško:

Crno-beli će da uzmu bod večeras na "Old Trafordu" najverovatnije morati da dobiju oba preostala meča kako bi se plasirali dalje.

Jer, AZ ima osam bodova, dovoljan mu je i bod protiv crno-belih pod uslovom da ne bude neki visoki rezultat, tipa 3:3 kako bi otišao dalje čak i da izgubi od Junajteda u poslednjem kolu.

Porazom večeras, Partizanu će biti potrebno svih šest bodova do kraja kako bi se plasirao u narednu rundu i to pod uslovom da AZ izgubi u Mančesteru u poslednjem kolu.

Pobedom večeras, jasno, Partizan bi bio u dobroj situaciji, mada ne bi smeo da izgubi u Alkmaru u narednom kolu.

20.01 - Igrači Mančestera se polako spremaju za meč:

19.48 - Evo i sastava Junajteda: Romero, Van Bisaka, Megvajer, Rojo, Jang, Mektominej, Fred, Mata, Grinvud, Rašford, Marsijal.

(VIDEO) NIMALO DOBRO PO PARTIZAN! AZ petardom razbio Astanu!

19.46 - Evo i sastava Partizana: Stojković, Miletić, Ostojić, Pavlović, Urosević, Zdjelar, Natko, Šćekić, Suma, Asano, Sadik

19.45 - Dobro veče i dobro došli na naš blog posvećen utakmici Lige Evrope. Partizan se nada da može da odigra dobro kao u prvom duelu, ali uz bolji rezultat.