08.01.2020

21:59 >> 21:56

(VIDEO) PARTIZANOVA KOŠARKAŠKA KLINIKA! SALETOV VIRTUS RAZBIJEN U PARAMPARČAD! Crno-beli silni na startu TOP 16 protiv favorita za osvajanje Evrokupa!

Košarkaši Partizana deklasirali su Virtus iz Bolonje u prvom kolu TOP 16 faze Evrokupa sa 99:81 (26:23, 36:19, 22:21, 15:18). Nestvarnu partiju crno-belih krunisali su Kori Volden, Nemanja Gordić i Markus Pejdž na povratku Aleksandra Đorđevića "među svoje"

Sjajno! Perfektno! Moćno! Partizan je zaigrao sjajnu košarku na početku TOP 16 faze i svojim navijačima dan nakon Božića podario najlepši mogući poklon - pobedu protiv favorita za osvajanja Evrokupa.

(FOTO) SRPSKI ZET UZ PARTIZAN U ARENI! Muž Ane Ivanović bodri crno-bele protiv Virtusa!

Teško je bilo naći bilo koju zamerku u ovakvoj rapsodiji crno-belih. Neverovatna serija trojki kojih od kojih je devet prošlo kroz obruč u prvih 16 minuta nagovestili su da je ovo veče momaka Andrea Trinkijerija.

Navijači su priredili sjajan doček Saletu Đorđeviću na njegovom povratku u Beograd, ali su ga igrači Partizana ispratili sa skoro 100 poena. Nije bilo rešenja za revolvere u crno-belom dresu. Kori Volden (pet trojki), Markus Pejdž (četiri) bili su nerešiva enigma za goste iz Bolonje.

Pokušao je povremene Miloš Teodosić da razmdra svoju ekipu, ali sigurno da ovaj dolazak u Arenu neće pamtiti po dobrom. Jednostavno su crno-beli bili savršeni. Kontrolisali skok, čak su prodali nekoliko "NBA fora" Virtusu, a jednu od njih krunisao je Gordić alej-up dodavanjem za Mozlija.

Pobednik se nije dovodio u pitanje nijednog momenta, čak je prednost uglavnom bila veća od 20 poena, jednom prilikom došla je i do brojke od 25, ali su gosti do kraja uspeli da je koliko toliko ublaže.

Kod Partizana najbolji je bio Sjajni Kori Volden sa 23 poena, dok je Gordić dodao 22. Kod gostiju Gejns je imao dobru rolu sa 21 poenom, dok je Teodosić imao 14.

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

PARTIZAN - VIRTUS 99:81 (26:23, 36:19, 22:21, 15:18)

Arena: Štark arena, Sudije: Kristos Kristodolou, Džozef Bisang, Miloš Koljenšić

PARTIZAN: Volden 23, Zagorac 7, Pejdž 19, Gordić 22, Jaramaz 5, Veličković 10, Birčević 1, Reding 7, Janković 2, Tomas, Trifunović, Mozli 3.

VIRTUS: Gejns 21, Pajola 5, Baldi Rosi 3, Marković 1, Riči 5, Delija 2, Kurnuh, Hanter 7, Vims 9, Nikolić, Teodosić 14, Gejmbl 14.

ČETVRTA ČETVRTINA:

KRAJ!

39. minut - Volden siguran oba puta sa penala.

38. minut - Delija pogađa prve poene na meču za 97:77.

35. minut - Zakucavanje Voldena za maksimalnih 25 razlike. Vims na drugoj strani siguran za tri.

34. minut - VOLDEN! Još jedna trojka igrača Partizana, peta na ovom meču za "plus 22"!

33. minut - Gordić siguran za dva poena, sada je opet velikih 89:70.

32. minut - Pejdž za tri! Crno-beli gaze ka velikoj pobedi!

31. minut - Pajola vezuje četiri poena na početku poslednjih 10 minuta igre za 84:68.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Poenima Gordića okončana je i treća deonica.

29. minut - Trojka Gejnsa, ali onda i Gordić vraća!

28. minut - Poeni Pejdža sa penala za 76:55.

27. minut - Reding siguran sa penala nakon tehničke greške Saleta Đorđevića.

25. minut - Volden za tri! Trebalo je ovo crno-belima da se malo trgnu! Onda i Zagorac čini isto i sada je 70:53.

24. minut - Prve poene za Partizan u drugom poluvremenu pogađa Zagorac, ali Gembl odmah vraća.

22. minut - Vims ponovo poentira, a onda i Teodosića za tri. Gosti u seriji 9:0. Partizan bez poena u trećoj deonici. Tajm-aut Trinkijerija.

21. minut - Vims pogađa dva penala i otvara drugi deo igre. Nakon njega Gembl siguran za dva.

DRUGA ČETVRTINA, POLUVREME:

20. minut - Poenima Veličkovića sa penala završeno je prvo poluvreme!

19. minut - Volden od tablu za 58:37.

18. minut - Gejns pogađa novu trojku, ali Partizan i dalje ima ogromnu prednost.

18. minut - Gembl poentira uz faul i smanjuje na 52:32.

17. minut - Faul Teodosića nad Gordićem koji je pogodio sva tri penala za neverovatnih 50:30! Jaramaz krade loptu za nove poene domaćih.

16. minut - JOŠ JEDNA TROJKA! SADA I GORDIĆ!

15. minut - Trojka Veličkovića! Partizan ne staje! Na drugoj strani Gejns za dva.

15. minut - KAKAV KOŠ MOZLIJA! Alej-up pas Gordića i zakucavanje za 41:27!

13. minut - Gembl pogađa za dva pored Mozlija, ali Pejdž odličan na drugoj strani.

12. minut - PONOVO PEJDŽ! Nova trojka crno-belih za 34:23! Reaguje Đorđević tajm-autom.

12. minut - PEJDŽ ZA TRI! Partizan nastavlja gde je stao!

11. minut - Druga četvrtina počinje poenima Gordića sa penala.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut  - Nova trojka Gejnsa, a na drugoj strani Gordić pogađa oba penala.

10. minut - Dobar napad i poeni Hantera za 24:19.

9. minut - Partizan u seriji trojki! Markus Pejdž siguran!

8. minut - Gejns ima odgovor, trojka Virtusa.

7. minut - Sjajna igra Partizana! Dve brze trojke prvo Ognjena Jaramaza, a onda i Voldena koji sada ima 3/3 sa linije 6,75.

6. minut - Reding siguran za novo izjednačenje.

5. minut - Nova trojka Voldena! Ipak, Riči smanjuje, a onda Teo pogađa trojku i vraća prednost Virtusu.

5. minut - Upisao se i Miloš Teodosić za 9:9.

4. minut - Veličković! Sjajni kapiten crno-belih ponovo dolazi do lakih poena i sada ih već ima šest.

4. minut - Volden za tri! Partizan izjednačuje rezultat.

3. minut - Gembl zakucava i donosi prvu prednost gostima.

2. minut - Veličković u seriji, novi poeni kapitena Partizana, ali na drugoj strani trojka Ričija.

1. minut - Prvi poeni na meču za Partizan postiže Novica Veličković.