15.02.2020

20:00 >> 23:07

(VIDEO) VEČITI DERBI U FINALU! Jaramaz ukrotio Pantere i odveo Partizan u finale Kupa!

Košarkaši Partizana plasirali su se u finale Kupa Radivoja Koraća pobedom u polufinalu nad ekipom FMP-a sa 85:77 (24:22, 16:23, 23:12, 22:20)

Partizan je šuterski odlično otvorio i meč i stekao ranu prednost, međutim FMP se nije predavao! Panteri su preko Čovića, odnosno Kuzmića zadavali velike probleme crno-belima i uspeli da sa prednošću od 45:40 odu na odmor.

U nastavku igre Partizan je stegao odbranu i uspeo da serijom trojki stekne prednost koju je do kraja meča rutinski uvećavao i na kraju je i sačuvao. Sredinom treće deonice trener FMP-a Vlada Jovanović isključen je posle protesta oko jedne sudijske odluke.

U finalu u nedelju od 21 sat snage će odmeriti Partizan i Crvena zvezda.

(VIDEO) PRVE REČI POSLE LUDE TROJKE! Beron objasnio šta se sve dešavalo u poslednjem napadu!

Partizan - FMP 85:77 (24:22, 16:23, 23:12, 22:20)

Dvorana: Čair. Sudije: Belošević, Obrknežević, Nikolić.

Partizan: Volden 11, Zagorac 10, Pejdž 11, Mekadu 4, Stefanović, Jaramaz 11, Veličković 4, Birčević 10, Janković 2, Tomas 13, Trifunović 2, Mozli 8.

FMP: Rit 10, Čović 12p+8as, Uskoković 0, Pecarski 5, Jeremić 6, Pot 9, Radanov 8, Šešlija, Ulubaj 6, Kuzmić 13, Đorđević 8, Momirov 0.

Četvrta četvrtina:

KRAJ PARTIZAN JE U FINALU KUPA!

Poslednji minut: Kucanje Mozlija pa trojka Radanova! 80:72 za crno-bele! Tomas trojkom stavlja tačku na ovaj duel!

8 - minut - Trojka Čovića! Panteri na minus šest, ali uzvraća Zagorac!

7. minut - Birčević zakucavanjem donosi maksimalnih plus 11!

6. minut - FMP je na minus sedam, ali Pejdž postiže nove poene za Partizan!

5. minut - Partizan ima plus 10 u finišu duela!

4. minut - Kuzmić sa penala donosi Panterima prve poene u odlučujućoj deonici.

3. minut - Muči se FMP u napadu kao i u trećoj četvrtini. Brutalnim zakucavanje Mozlija Partizan ide na plus 10!

1. minut - Poenima Makadua Partizan otvara poslednju deonicu.

Treća četvrtina:

Poslednji minut - FMP poenima sa penala dolazi na minus pet - 60:55! Ali Jaramaz kažnjava Pantere novom trojkom!

9. minut - Partizan ide na plus osam... Jaramaz polaže loptu! Zbog protesta isključen je trener FMP-a, Vlada Jovanović!

8. minut - Igra se koš za koš u ovom trenutku u dvorani u Nišu. Partizan vodi...

7. minut - Uspeo je Jeremić da trojkom probije led, ali je Jaramaz uzvratio istom merom!

6. minut - FMP bez poena skoro punih šest minuta! Serija crno-belih od 11:0 u drugom poluvremenu!

5. minut - Zagorac pogađa za tri! Raste prednost Partizana!

4. minut - FMP i dalje bez poena na startu drugog poluvremena, Partizan prelazi u vođstvo!

2. minut - Partizan je jako otvorio treću četvrtnu! Crno-beli na minus jedan.

Druga četvrtina:

Poslednji minut prvog dela: Tomas vuče Partizan, ali FMP preko Kuzmića čuva prednost! Rezultatom 45:40 za Pantere završeno je prvo poluvreme!

8. minut - Pršti u dvorani "Čair". Filip Čović nosi FMP koji vodi sa 41:36 u finišu prvog dela.

7. minut - Nova trojka Birčevića i izjednačenje u Nišu!

6.minut - Crno-beli prekidaju seriju Pantera i preko Birčevića dolaze do novih poena.

5. minut - Serija FMP-a i dalje traje! Panteri trojkom Ulubaja prelaze u vođstvo!

4. minut - Tvrda igra u drugoj deonici, FMP dolazi do novog izjednačenja!

3. minut - Makadu snažnim zakucavanjem prekida seriju promašaja sa obe strane!

1. minut - Pogađa Ulubaj za izjednačenje u Nišu! Međutim, Volden trojkom donosi Partizanu novu prednost.

Prva četvrtina:

Poslednji minut: Luda završnica prve deonice! Pot je sa više od pola terena pogodio, a Partizan na odmor odlazi sa prednošću od 24:22!

8. minut - Zakucavanje Đorđevića i poeni Rita za minus tri!

7. minut - Serija crno-belih i dalje traje... Trojka Birčevića za 18:9, ali FMP uzvraća preko Rita!

6. minut - Partizan pojačava odbranu ulaskom Mozlija i trojkom Pejdža odlazi na plus šest!

5. minut - Rit za tri, pa Volden na drugoj strani! Rasplamala se borba u "Čairu".

4. minut - Jaramaz pogađa trojku! Vodi Partizan sa 5:4

3. minut - Tvrd početak meča sa obe strane i veliki broj grešaka. Kuzmić dva od dva sa penala.

2. minut - Početno vođstvo za FMP. Rit pogađa za 2:0, ali Veličković uzvraća istom merom.

MEČ JE POČEO!

20.50 - Prema rečima pomoćnog trenera crno-belih Vlade Šćepanovića uoči duela sa Panterima, Stefan Birčević nije doživeo ozbiljniju povredu protiv Borca, stoga biće u sastavu Parnog Valjka!

20.24 - Crno-beli su dan ranije posle velike borbe uspeli da savladaju Borac iz Čačka. Tim Andree Trinkijerija imao je velikih problema tokom celog meča sa neugodnim Čačanima.

20.01 - Partizan će u ovaj meč ući bez povređenog Nemanje Gordića, a nastup Stefana Birčevića takođe je pod velikim znakom pitanja. On se u utakmici sa Borcem iz Čačka dan ranije povredio na početku duela, posle čega je morao van parketa.

20.00 - Dobrodošli na lajv blog posvećen utakmici polufinala Kupa Radivoja Koraća između Partizana i FMP-a. Trojkom Bilija Berona u poslednjoj sekundi duela sa Megom, Crvena zvezda je rezervisala kartu za finale u kome će odmerti snage sa pobednikom ovog duela u nedelju od 21 sat.