01.08.2020

19:20 >> 19:23

(VIDEO) PARTIZAN PREBRODIO TEŠKO GOSTOVANJE! Crno-beli se ozbiljno namučili i slavili u Kruševcu posle skoro godinu i po dana!

Fudbaleri Partizana pobedili su Napredak u Kruševcu sa 3:1 na premijeri nove sezone Superlige Srbije

Ekipa Save Miloševića uspela je posle gotovo godinu i po dana da slavi na teškom gostovanju u Kruševcu i upiše bitna tri boda na startu sezone 2020/21. Nije bilo lako, ali se crno-beli podignute glave vraćaju za Beograd.

UŠAO, DAO GOL I POVREDIO SE U SVEGA PET MINUTA! Marković baš nema sreće!

Prvo poluvreme nije obilovalo šansama i lepim fudbalom, a prvi gol viđen je tek u nadoknadi prvog dela meča, praktično je to bio i jedini detalj vredan pažnje. Kočić je došao do lopte na ivici kaznenog prostora i uspeo da savlada golmana Popovića za prednost domaćina.

Da nije bilo pauze tokom poluvremena, ta radost bi trajala svega 30 sekundi jer je Lazar Marković uspeo da izjednači posle sudijskog zvižduka. Ušao je na teren umesto Filipa Stevanovića i doneo izjednačenje, ali se i povredio pa je morao van terena.

Partizan je preuzeo kontrolu nad utakmicom. Napredak je zapretio u 83. minutu iz kontre preko Mrkića, ali je ofanzivac domaćih uradio sve kako treba osim završnice.

Nakon toga desio se i ključni detalj na meču. Sudija Grujić pokazao je na korner u 84. minutu nakon šuta Bibrasa Natha, iako lopta nije nikoga zakačila. Upravo iz tog prekida desio se prelomni momenat meča. Ponovo je akter bio Grujić koji je pokazao na belu tačku nakon koškanja i povlačenja u šesnaestercu Napretka.

Natho je bio neumoljiv i doneo prednost, a mladi Čolić u 95. minutu postavio konačan rezultat. Partizan naredni meč igra već ove srede protiv Novog Pazara.

Golove pogledajte u nastavku teksta.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

NAPREDAK - PARTIZAN 1:3 (1:0)

Kočić u 45+2. minutu za Napredak - Marković u 46. i Natho u 87. minutu, Čolić u 95. minutu za Partizan

Stadion: Mladost (Kruševac), Sudija: Danilo Grujić

NAPREDAK: Živković (od 49. Jordanov) – Stević, Mršić, Marinković, Leković – Kostić, Milovanović (od 78. Živanović) – Spremo, Markoski, Kočić – Abubakar (od 46. Mrkić).

PARTIZAN: Popović – Miletić, Ostojić, Vitas, Urošević – Zdjelar, Natho – F. Stevanović (od 46. L. Marković) (od 54. Čolić), Suma, Asano (od 81. Ivanović) – Sadik.

95. minut - GOOOOL! Čolić dolazi do obitka i potvrđuje pobedu!

90. minut - Mali problemi sa nadoknadom, prvobitno je pisalo da će se igrati 10 minuta, ali će se igrati pet.

87. minut - GOOOOL! Paritzan vodi!

85. minut - Penal za Partizan! Grujić pokazuje na belu tačku!

83. minut - Bilo je opasno! Napredak je krenuo u kontru, a Mrkić odlično istrčao, izbacio Vitasa, ali loše šutirao.

81. minut - Menja i Milošević. Na teren je poslao Ivanovića, a van igre ide Asano.

78. minut - Promena kod domaćih. Umesto Milovanovića na terenu je Živanović.

77. minut - Ostojić je pretio, ali zaustavlja to nekako Jordanov.

69. minut - Milovanović je povukao Sadika sa leđa i dobio žuti karton.

57. minut - Pao je sada Spremo u kaznenom prostoru gostiju, ali je sudija pokazao žuti karton zbog simuliranja.

55. minut - Spremo dobija žuti karton nakon grubog faula.

54. minut - Marković ne može da nastavi meč, umesto njega na terenu je Nikola Čolić.

51. minut - Povredio se i Lazar Marković, samo pet minuta nakon što je ušao na teren.

49. minut - Golman Napretka Živković povredio se prilikom intervencije kod gola Partizana. Umesto njega na teren mora Jordanov.

46. minut - GOOOOOOL! Samo što je kročio na teren Lazar Marković pogađa! Odlična asistencija Bibrasa Natha.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Marković ulazi umesto Stevanovića, dok kod domaćih Mrkić menja Oumarua.

45+2. minut - GOOOOOOL! Napredak vodi! Kočić sada precizan i donosi prednost domaćinu!

45. minut - Najbolja prilika na meču za Napredak. Kočić je bio u prilici nakon asistencija Abubaka. Uspeo je da prebaci Popovića, ali je Ostojić sprečio pogodak. Igraće se još dva minuta.

43. minut - Asano je pokušao, ali ga je Spremo izblokirao i sprečio da njegov šut završi u mreži.

42. minut - Bez puno dešavanja na terenu, Partizan više ima loptu u svom posedu, dok Kruševljani čekaju šansu iz kontre.

24. minut - Odličan pas Sadika za Sumu, ali je udarac glavom otišao preko gola. Čeka nas kratak predah.

18. minut - Stević je sada pretrčao gotovo čitav teren i uspeo da pripreti Popoviću koji brani njegov šut.

14. minut - Opasan šut Zdjelara koji je prošao iznad gola Živkovića.

3. minut - Leković preoštro startuje nad Sadikom i odmah dobija žuti karton.

1. minut - Utakmica je upravo počela!

17.20 - Koliko je bitno Partizanu da trijumfuje u Kruševcu govori i podatak da prošle sezone nisu uspeli da savladaju Napredak. U Humskoj je bilo 3:2 za Kruševljane, dok je na stadionu Mladosti bilo 2:2. U prethodnih 10 susreta crno-beli su ostvarili svega tri pobede, isto toliko puta slavio je Napredak, dok je u četiri navrata meč završen bez pobednika.

17.10 - Kada su u pitanju rezervisti, šansu će čekati:

Klupa Napretka: Jordanov, Mrkić, Vučević, Zeljković, Živanović, Mijić, Zuvić, Matić, Šarac, Rašković, Ćuković.

Klupa Partizana: Stojković, Vujačić, Pavlović, Ivanović, Šćekić, Brežančić, Marković, Čolić, Matić, Lutovac, Smiljanić.

16.50 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču 1. kola Superlige Srbije između ekipe Napretka i Partizana. Uz informer.rs uživo pratite dešavanja iz Kruševca.