21.10.2020

15:47 >> 18:05

(VIDEO) PARTIZAN JE U OSMINI FINALA! Crno-beli rutinski srušili Bačku! O EVROGOLU Pavlovića će se dugo pričati

Fudbaleri Partizana plasirali su se u osminu finala Kupa Srbije

Crno-beli su sa 2:0 savladali Bačku na svom terenu i tako obezbedili prolaz među 16 najboljih ekipa najmasovnijeg klupskog takmičenja u državi.

Pobedu "parnom valjku" doneli su Lazar Pavlović i Takuma Asano golovima u sedmom i 75. minutu, ali je glavobolju treneru Aleksandru Stanojeviću zadao Lazar Marković koji se povredio na samom startu utakmice.

Partizan je imao inicijativu tokom celog meča i može se reći da je zasluženo prošao u narednu fazu, ali je ipak svo moglo da bude drugačije da je početkom drugog poluvremena Luka Pisačić umesto prečke zatresao mrežu i tada poravnao rezultat.

PARTIZAN – BAČKA 2:0

/Pavlović 7, Asano 75/

Stadion: FK Partizana. Sudija: Nenad Minaković.

PARTIZAN: N. Stevanović – Miljković, S. Marković, Ostojić, Obradović (od 73. Urošević) – Zdjelar, Pavlović (od 54. F. Stevanović), Lutovac (od 54. Bajbek), Jojić – L. Marković (od 6. D. Stojković) (od 46. Natho), Asano.

BAČKA: Milojević – Jovanović, Škorić, Rađen (od 32. Tomović), Mijatović - Pantić (od 73. Krčmarević), Eskić, Šabat (od 62. Zličić), Đorđević, Gavrić (od 73. Njamculović) – Pisačić (od 62. Ratković).

Drugo poluvreme

Kraj - Fudbaleri Partizana su se plasirali u osminu finala Kupa Srbije, pošto su u Humskoj savladali Bačku sa 2:0!

90+2. minut - Imao je šansu Bajbek, ali je šutirao preko gola.

90. minut - Igraće se još tri minuta.

89. minut - Dva igrača Bačke su ostovremeno ostala na travi i žale se na povrede.

84. minut - Šutirao je Natho iz slobodnog udarca, ali pored gola.

75. minut - GOOOOL 2:0 za Partizan! Asano je udvostručio prednost crno-belih.

73. minut - Slobodan Urošević je u igri umesto Ivana Obradovića. Nikola Krčmarević i Nikola Njamculović menjaju Marka Pantića i Nebojšu Gavrića u ekipi Bačke.

72. minut - Ratković je propustio šansu da poravna rezultat. Nije iskoristio nepotrebno izletanje Nemanje Stevanovića.

67. minut - Odličan šut Natha! Bio je već savladan golman Milojević, ali se Tomović isprečio i zaustavio loptu na putu ka golu.

62. minut - Dvostruka izmena u Bačkoj. Ratković i Zličić su zamenili veomaraspoloženog Pisačića i Šabata.

57. minut - Ponovo je u šansi bio Luka Pisačić, ali je ovog puta šutirao preko gola.

54. minut - Žan-Kristof Bajbek i Filip Stevanović su zamenili Aleksandra Lutovca i Lazara Pavlovića.

53. minut - Žuti karton dobija Lazar Pavlović zbog neopreznog starta.

Ivan Obradović ponovo u dresu Partizana

51. minut - Šutirao je Jojić iz dobre pozicije, ali se propisno obrukao.

49. minut - Asano je bio sebičan. Propustio je veliku priliku, ali se čini da je mogao da proigra Jojića na levoj strani kome bi preostalo samo da ubaci loptu u mrežu.

46. minut - Trese se prečka! Pisačić je uputio bombu ka golu crno-belih, ali je pogodio samo okvir gola.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, Bibras Natho je zamenio Denisa Stojkovića koji je u igru ušao umesto povređenog Lazara Markovića.

Prvo poluvreme

45+2. minut - Veliku đansu propustio je Aleksandar Lutovac. Fudbaler Partizana je izašao sam ispred golmana Milojevića, ali je šutirao pravo u njega. Ipak, čini se da je Lutovac morao da pokuša da lobuje Milojevića, pošto mu je lopta skakutala, a golman gostiju je izašao prilično visoko kako bi skratio ugao.

44. minut - Žuti karton dobija Denis Stojković zbog oštrog prekršaja.

42. minut - Morao je da interveniše Nemanja Stevanović posle šuta ofanzivca Bačke.

Denis Stojković u akciji

32. minut - Prva izmena na utakmici i za ekipu Bačke. Umesto Danila Rađena ulazi Dimitrije Tomović. Trener gostiju Dejan Rađenović nije ovu izmenu napravio zbog povrede, već zbog toga što Rađen ima žuti karton, a već je napravio nekoliko faulova koji su ga vodili ka isključenju.

25. minut - Lopta je iznenadila Denisa Stojkovića koji je propustio priliku da udvostruči prednost svog tima.

19. minut - Mirniji period igre u humskoj.

13. minut - Pantić je pokušao da ugrozi gol Partizana, ali je šutirao traljavo.

7. minut - GOOOOL! Partizan vodi 1:0! Lazar Pavlović evrogolom donosi prednost crno-belima. Ofanzivni vezista "parnog valjka" je šutirao sa distance, šut nije bio toliko jak, ali je bio veoma precizan, a golman Milojević je samo pogledom ispratio kako lopta ulazi u mrežu.

6. minut - Lazar Marković zbog povrede mora da napusti igru, menja ga Denis Stojković.

Marković je zbog povrede napustio igru

4. minut - Šutirao je Svetozar Marković glavom posle prekida, ali preko gola.

2. minut - Pokušao je Lazar Pavlović, ali lopta odlazi visoko iznad prečke.

1. minut - Utakmica je počela.

Stanojević je napravio nekoliko izmena za utakmicu sa Bačkom. Prvi put ove sezone na golu će biti Nemanja Stevanović. Bojan Ostojić se vraća u poslednju liniju, a u veznom redu će mesto zauzeti Lazar Pavlović. Najistureniji će biti Lazar Marković, koji će biti i kapiten.

Bonus video

Nastavljeni piromanski napadi na časne Srbe na severu KiM! Zapaljen automobil Ivanu Petroviću!

Srpska lista saopštila je danas da paljenje automobila radniku opštine Privremenog organa Opštine Leposavić Ivanu Petroviću predstavlja nastavak piromanskih napada na časne Srbe na severu Kosova i Metohije "u režiji poslušnika i miljenika" premijera privremenih prištinskih institucija Aljbina Kurtija" na teritoriji opštine Leposavić, koju, kako navode "hoće da pretvore u leglo kriminala svojim nedelima".