31.10.2020

18:55

(VIDEO) PARTIZAN BACIO PRVO POLUVREME U VETAR! Crno-beli u nastavku sa penala i preko Markovića došli do trijumfa nad Mačvom!

Fudbaleri Partizana savladali su na svom terenu u 13. kolu Superlige Srbije ekipu Mačve sa 2:0

Mučio se Partizan tokom celog meča da terensku inicijativu pretoči u konkretne prilike za gol. Holender je odlično u ušao u meč, međutim, nije ga hteo pogodak, pošto je Mađar već u drugom minutu pogodio stativu.

U nastavku prvog dela Mačva je stala čvrsto pozadi, a crno-belu su teško dolazili do prilika. Odmah početkom drugom dela Obrovac je skrivio penal, a Natho sa bele tačke doneo prednost Partizanu.

Kasnije, pred sam kraj meča Lazar Marković pogađa za konačnih 2:0. Trijumf Partizan, međutim, sem pobede sve ostalo je za duboku analizu.

Partizan - Mačva 2:0

(Natho 46, Marković 71)

Stadion: Partizana     Sudija: Milan Mitić

Partizan: Stevanović , Miljković, S. Marković, Vujačić, Obradović (Urošević 54), Natho, Zdjelar, Stevanović (Lutovac 69), Asano, Pavlović (Markovć 46), Holender (Šćekić 82)

Mačva: Gordić, Tripkovac, Ivić, Obrovac, Marković, Dabić, Mijailović, Zukanović, Adamović, Knežević, Božić

KRAJ MEČA!

90. minut - Još tri minuta igre u Humskoj.

89. minut - Asano izbija sam pred gol Gordić, ali Japanac loše reaguje u samoj završnici obećavajuće akcije.

86. minut - Velika šansa za Ortiza! Izašao jedan na jedan sa Stevanovićem, međutim, nije bio precizan.

85. minut - Volej Uroševića, ali nema i trećeg gola za crno-bele na večerašnjem meču!

83. minut - Sam finiš meča u Humskoj!

77. minut - Katastrofalan udarac Holendera! Lopta ide daleko preko gola.

75. minut - Još 15-ak minuta do kraja duela, Partizan na pragu pobede.

71. minut - Gooool! Marković pogađa za 2:0, nemoćan Gordić.

67. minut - Grobari strepe, Mačva promašuje zicer nakon greške Filipa Stevanovića.  Ortiz je oteo loptu, a akciju nepreciznim udarcem okončao Adamović.

62. minut - Umesto u gol, Miljković je da asistira nakon ubacivanja Uroševića. Naravno, prilika za drugi gol je propala!

57. minut - Vujačić glavom nakon kornera šutira pored desne stative golmana Gordića.

54. minut - Dobar napad Partizana, Holender je uputio povratni pas, međutim, nikoga nije bilo na nekih 10-ak metara od gola Mačve.

50. minut - Sada Zkanović preti na drugoj strani! Stevanović interveniše!

48. minut - Pokušaj Asana, Gordić na pravom mestu i kupi tu loptu.

46. minut - Asano je centrirao, a Obrovac igrao rukom! Mitić pokazuje na belu tačku, Natho neumoljiv! Partizan vodi sa 1:0!

POLUVREME!

45. minut - Holender izblokiran u poslednjem trenutku!

43. minut - Tripković je izveo slobodan udarac iskosa sa leve strane. Stevanović boksuje!

40. minut - Sam je bio Lazar Pavlović na 20 metara od gola. Šutirao je katastrofalno, daleko preko gola i direktno "na Autokomandu"! Partizana napada, međutim, jalovo...

36. minut - Zdjelar bije iz daljine, ali preko gola odlazi lopta!

31. minut - Umalo da Partizan stigne do vođstva posle kornera, ali je posle velike gužve u petercu Sveta Marković prebacio loptu preko gola!

27. minut - Pokušao je i Stevanović iskosa, ali Gordić ponovo na visini zadatka!

22. minut - Slobodan udarac za Partizan! Izveo ga je Natho, međutim, Gordić na pravom mestu.

15. minut - Nova dobra akcija crno-belih. Obradović je uposlio Holendera, on odmah prosledio pas ka Asanu, međutim Japanac se nije snašao u završnici akcije.

10. minut - Holender je za sada veoma agilan u samom špicu crno-belih!

6. minut - Mačva odgovara! Tripković kasni zamalo nakon odične akcije gostiju!

3. minut - Dve velike šanse za Partizan! Holender je pogodio stativu posle dobre intervencije golmana Gordića, da bi narednom napadu Asano promašio stopostotnu priliku!