27.01.2021

17:00 >> 19:26

NOVA KATASTROFA PARTIZANA! Crno-beli bez ŠANSE u Rusiji! /VIDEO/

Košarkaši Partizana pretrpeli su novi poraz u Evrokupu pošto su u Krasnodari poraženi od Lokomotive 74:67

Bila je ovo utakmica "biti ili ne biti" za Partizan, pobeda je mogla da vrati samopouzdanje crno-belima, ali je katastrofalna poslednja četvrtina rešila pitanje pobednika i donela prvi trijumf lokomotivi u top 16 fazi Evrokupa - 74:67!

Dobro je Partizan delovao na startu meča, ali "prazan hod" na kraju prve deonice doneo je prednost Lokomotivi. Kroford je pred kraj prvog poluvremena uništio odbranu crno-belih, te je ruski tim na poluvremenu imao +7!

Delovalo je na startu drugog dela igre da Partizan može do pobede, posle rafalne paljbe Novice Veličkovića crno-beli su i poveli, ali neobjašnjiv pad na startu poslednje četvrtine koštao je četu Saše Filipovskog pobede u Rusiji!

Ovom pobedom Lokomotiva je izjednačila skor sa Partizanom i Trentom, te su sve tri ekipe sada na jednom trijumfu i dva poraza! Sledeće nedelje u Beogradu igra se revanš, a crno-belima je potrebna pobeda sa više od sedam razlike kako bi zadržali šanse za prolazak dalje!

Lokomotiva - Partizan 74:67  (19:17, 18:13, 17:19, 20:18)

Hala Krasnodar         Sudije: Perez, Laurinavičijus, Fufis

Lokomotiva: Kamings 15, Harvi 2, Motovilov 2, Kalnietis 10, Ilnitski 3, Kalinov 7, Kuznminskas 12, Linč 9, Sereda, Martiuk, Kroford 14, Emčenko.

Partizan: Mika 2, Zagorac 8, Pejdž 12, Dangubić 3, Stefanović, Jaramaz 11, Veličković 15, Perkins 3, Janković 8, Trifnunović, Mozli 5.

Tok meča

Četvrta četvrtina:

39. minut - Nema poena Partizana gotovo tri minuta, pitanje pobednika je rešeno, ali je bitno da crno-beli izgube sa što manje poena - 72:65!

37. minut - Vraća trojku Mindaugas Kuzminskas, nakon toga poeni Hervija, Lokomotiva je ponovo na +10 - 72:62!

35. minut - Pogađa Ognjen Jaramaz uz zvuk sirene, vraća se Partizan ponovo u meč - 67:62!

34. minut - Gotova je utakmica za Vila Mozlija zbog pet ličnih grešaka, ipak, poentira Jaramaz i prekida "post" crno-belih - 60:51!

33. minut - NIje ni tajm-aut pomogao Partizanu, nastavlja se serija Lokomotive - 61:49!

31. minut - Nervozan start crno-belih u odlučujućoj četvrtini, mora FIlipovski da reaguje tajm-autom - 57:49!

Treća četvrtina:

30. minut - Serija 5:0 Lokomotive na kraju treće deonice, ponovo je ruska ekipa otišla na osetniju razliku - 54:49!

29. minut - Trojka Mantasa Kalnietisa, prava rezultatska klackalica u drugom poluvremenu - 49:46!

27. minut - Poeni Nikole Jankovića, Partizan vodi posle dugo vremena - 43:44!

25. minut - Pogađa trojku Kamings, sa druge strane flouter Pejdža - 43:42!

22. minut- Ilinitski otvara trojkom treću deonicu, potom i sjajna serija Partizana koji se ekspresno vraća u meča - 40:40!

Druga četvrtina:

19. minut - Pogađaju sada Jaramaz i Pejdž, živnuo je Partizan pred kraj druge četvrtine - 37:30!

18. minut - Trojka Nemanje Dagubića, ali vraća to Mantas Kalnijetis - 37:26!

16. minut - Fantastičan pogodak Džordana Kroforda, potom i faul u napadu Novice Veličkovića - 29:21!

14. minut - Sada poentira Redži Linč uz zvuk sirene, sa druge strane vraća Mika sa linije penala - 27:21!

13. minut - Nastavlja se dobra igra Lokomotive, sada je sa polu distance pogodio Kroford - 25:19!

11. minut - Loše otvaranje druge četvrtine crno-belih, Motovilov poentira posle sjajnog prodora, raste prednost Lokomotive - 21:17!

Prva četvrtina:

10. minut - Dobra defanzivna reakcija crno-belih posle minuta predaka, kaznio je Zagorac loše vraćanje "lokosa" trojkom - 19:17! Gotova je prva deonica!

8. minut - Serija 7:0 Lokomotive, Filipovski seče to tajm-autom - 18:14!

7. minut - Poenira sada Redži linč uz faul Vila Mozlija, centar Lokomotive koristi i dodatno slobodno bacanje - 16:14!

5. minut - Sada i trojka Novice Veličkovića, kapiten crno-belih je već stigao do sedam poena - 11:13!

3. minut - Uzvraća Novica Veličković sa četiri poena sa niskog posta, a potom i novi pogodak za Ognjena Jaramaza, Partizan vodi - 9:10!

1. minut - Otvara Mantas Kalnijetis meč sa četiri vezana poena, sa druge strane laki poeni za Ognjena Jaramaza - 4:2!

17:00 - Dobro došli na lajv prenos utakmice trećeg kola Evrokupa između Lokomotive i beogradskog Partizana. Sve detalje sa meča možete pratiti uz portal Informer.rs!