03.03.2021

19:15

SRAMOTA! Partizan JEDVA sačuvao prednost iz Beograda! Trento PREGAZIO crno-bele! /VIDEO/

Košarkaši Partizana poraženi su od Trenta sa 69:54 (15:19, 14:9, 25:8, 15:18) u petkom kolu Top 16 faze Evrokupa

Nije mogao dan gore da se završi po crno-bele! Nakon što je Lokomotiva savladala Metropoliten u Parizu, crno-beli su pretrpeli novi debakl, ovoga puta protiv Trenta 69:54 (15:19, 14:9, 25:8, 15:18).

Ostje šansa da se pobedom u Ljubljani protiv ekipe Metropolitena košarkaši Partizana domognu Top osam faze, ali ih je poraz od Trenta dodatno udaljio od te misije.

Bolje su crno-beli otvorili meč, delovali sigurnije, ali je skraćena rotacija dosta otežala posao Saši Filipovskom. Krajem prve deonice Trento je preošao u vođstvo i održavao ga do kraja utakmice.

Na kraju treće četvrtine bilo je +18 za Trento i crno-beli su imali samo misiju da izbegnu poraz veći od 28 razlike zbog međusobnog duela, što su na kraju i uspeli.

Italijane je predvodio Vilijams sa 16 poena, kod Partizana najefikasniji je bio Tomas sa 17!

TRENTO - PARTIZAN 69:54 (15:19, 14:9, 25:8, 15:18)

Hala: PalaTrento   Sudije: Lotermozer, Haliko, Čelik.

Trento: Martin 8, Jovanović, Paskolo, Konto, Braun 13, Foraj 3, Sanders 10, Mecanote, Morgan 6, Vilijams 16, Ladurnier 4, Mej 9.

Partizan: Zagorac 2, Pejdž 5, Dangubić 8, Stefanović, Jaramaz 7, Perkins 5, Jovanović, Janković 7, Radovanović, Tomas 17, Trifunović 3.

Tok meča:

38. minut - Uspeva ponovo Rašon Tomas da vrati Partizan na "prihvatljiv" minus - 63:48!

36. minut - Raspucao se sada Geri Braun, ponovo Trento odlazi na velikih +18 - 61:43!

34. minut - Serija crno-belih na startu poslednje četvrtine! Poentira ponovo Ognjen Jaramaz - 54:43!

32. minut - Trojka Ognjena Jaramaza za prekid "crne" serije Partizana - 54:39!

Treća četvrtina:

30. minut - Sve je krenulo nizbrdo za Partizan u poslednjim minutima. Nesportska za Perkinsa, a potom i faul nad Sendersom u šutu za tri poena - 52:36!

28. minu - Greška Rašona Tomasa u napadu nakon što je Partizan napokon uspeo da se odbrani - 45:36. Novi tajm-aut ovoga puta za klupu Trenta.

26. minut - Nastavlja se loša serija crno-belih, dok raste prednost italijanskog tima - 42:33! Filipovski odmah reaguje tajm-autom!

24. minut - Muči se Partizan u napadu, svega tri poena za uvodnih pet minuta u drugom poluvremenu, sa druge strane Trento pogađa iz svih pozicija - 38:31!

22. minut - Bolje otvaranje drugog poluvremena za Trento. Italijanski tim preko Meja odlazi na 33:31!

Druga četvrtina:

20. minut - Gotovo je prvo poluvreme, a na odmor Trento ide sa pola koša prednosti - 29:28! Veoma slabo prvo poluvreme što se obe ekipe tiče i svega 57 poena za 20 minuta na parketu.

18. minut - Razigrao se Partizan krajem prvog poluvremena, sada je lepo Nikola Janković napao Luka Meja i lepo poentirao - 27:28!

16. minut - Prekida Rašon Tomas seriju promašaja Partizana pogotkom sa poludistance - 23:21!

14. minut - Više od pet minuta crno-beli nisu postigli koš, sa druge strena razligrala se ekipa Trenta - 21:19! Filipovski reaguje tajm-autom.

12. minut - Loš start druge četvrtine za Partizan i trento preko Luka Meja poravnava rezultat - 19:19!

Prva četvrtina:

10. minut - Serija promašaja sa obe strane na kraju prve deonice, te Partizan posle dobre šuterske četvrtine na odmor odlazi sa plus četiri - 15:19!

8. minut - Razmrdao je ulazak Perkinsa crno-bele. Amerikanac je sjajno pronašao Dangubića koji pogađa svoju drugu trojku - 12:18!

7. minut - Šuterski raspoložen Partizan u prvom poluvremenu, sada je mrežicu "pocepao" Džoš Perkisn - 12:15!

5. minut - Nova trojka za crno-bele, sada je precizan Nemanja Dangubić - 8:10!

4. minut - Cepa mrežicu Rašon Tomas, Partizan vodi, ali vraća to sa druge strane Luk Mej - 6:5!

2. minut - Zakucava Kelvin Martin iz kontre, sa druge strane Jaramaz vraća - 2:2. Nervozan početak sa obe strane.

19:15 - Dobro došli na lajv prenos utakmice petog kola Top 16 faze Evrokupa između Trenta i Partizana. Sve detalje sa ovog meča možete pratiti uz portal Informer.rs!